6 półmetr, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9890
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2699

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez sicetaitsimple » 13/02/20, 19:00

Postawmy na dobrego, pracowitego faceta, który zaczyna wcześnie. Mieszka w pobliżu stacji B i musi iść do następnej stacji „A”, więc 3 stacje dalej. Fajnie, zaledwie 3 przystanki metra, więc zaczyna się od „B”, jedzie przez „C” i „D”, a zatrzymuje się na następnym „A”. W regionie paryskim wszyscy to szanowali.
Ach, nie ma szczęścia, to nie było fut-fut ..... Więc wstaje o świcie, aby wsiąść do pierwszego metra, ale pierwsze 3 przejazdy pod nosem bez zatrzymywania się!
W końcu są 2 z rzędu, które się zatrzymają, ale bez powodzenia, ich następny przystanek to „C” lub „D”, a nie następny „A” ....
I nie ma dla niego szczęścia, jeśli zatrzyma się na „C” lub „D”, nie będzie miał szans na następne „A”!

Tam mamy pomnik! Pociągi nie będą już działać na ciekłym azocie!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 13/02/20, 19:32

sicetaitsimple napisał:(...)

Tam mamy pomnik! Pociągi nie będą już działać na ciekłym azocie!


Przyznaję, że mnie zabiłeś! PTDR! : Chichot:

Tutaj rozmawiam z dziećmi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16254
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Remundo » 13/02/20, 22:06

przed zabawą animacje byłyby bardziej znaczące.

niewątpliwie między wiosłami toczy się gra w „kotka i myszkę”.

co do kosztu przewodów, co nie jest nieuchronnie wygórowane, tym bardziej, że można zautomatyzować linie

jeśli chodzi o koszty materiału, nie jest oczywiste, że jest on droższy.

jeśli chodzi o aspekty energetyczne, jeżeli pociągi mają mniej cykli uderzeń, jest to z góry mniej energochłonne i nie możemy zapominać, że następuje hamowanie (gdy jeden pociąg hamuje, drugi zaczyna od nowa, stąd zainteresowanie grami na kotach i myszach na szynach)

W tej chwili jestem ciekawy pomysłów Patrice.
0 x
Obraz
Patrice072LeMans
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 12/02/20, 20:01
x 5

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Patrice072LeMans » 13/02/20, 22:38

Aby odpowiedzieć „sicetaitsimple”:
« dobry, pracowity facet, który zaczyna wcześnie. Mieszka w pobliżu stacji B i musi przejść do następnej stacji „A” „Widzi dwa pociągi przyjeżdżające w tym samym czasie, BD na czele stacji i BC na końcu stacji, więc jeśli chce jechać do B, C, D, może wsiąść do dwóch pociągów, Ale niestety musi poczekać, aż następny pociąg jedzie do A, który mija 2 minuty później… to nonsens, to tak, jakbyś czekał na autobus na ulicy, a przed tobą przejeżdża 50 samochodów…

Aby odpowiedzieć „izentrop”, „ 2 pół-pociągi zamiast dużego, ale w tym przypadku również 2 lokomotywy i 2 maszynistów »Ale automatyczne metra nie mają już kierowcy i już mają układ napędowy na wagon, nie jesteśmy już w 1900 roku ...

Aby odpowiedzieć „bardal” Jeśli pół metra podąża za metrem, który zatrzymuje się na stacji, na której sam się nie zatrzymuje, to jak to zrobić? Skacze nad tym? On go popycha ? … Schemat wyraźnie pokazuje, że metra nigdy się nie podwaja.

Zaletą jest to, że dwa pociągi przyjeżdżają w tym samym czasie i pozwalają jechać na 3/4 stacji, wystarczy wsiąść na czele stacji lub na końcu stacji ... przez ostatni kwartał czekamy następny pociąg.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 13/02/20, 22:54

Remundo napisał:i nie wolno nam zapominać, że następuje hamowanie (gdy jeden pociąg hamuje, drugi zaczyna od nowa, stąd zainteresowanie grami kotów i myszy na szynach)


Odzysk energii na kolei jest znacznie mniejszy, niż mogłoby się wydawać ...

Jeśli jest ich 10%, myślę, że to ogromne ...

Jeśli chodzi o schemat, umieściłem go jutro na serwerze!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16254
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Remundo » 14/02/20, 00:21

normalnie metry są wyposażone w maszyny z prądem zwrotnym, hamowanie wstrzykuje moc na szynach, przyspieszenia i bieg ze stałą prędkością pobierania.

dobrze byłoby mieć opinię techniczną mechaników RATP na ten temat.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 14/02/20, 00:34

normalnie tak ... teoretycznie tak ... w praktyce jest znacznie mniej zoptymalizowany niż to ... ciepło metra jest wskazówką ... gdyby był tak zoptymalizowany, nie nagrzewałby się tak bardzo!

Myślę, że znalezienie informacji na ten temat jest dość proste.

Byłbym również bardzo ciekawy, jeśli chodzi o zużycie metra w wh / pasażera.km w ujęciu rocznym i all inclusive (stacje, zużycie, aneksy ...) ... możesz to porównać z zakwaterowaniem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 14/02/20, 00:56

Łatwo ... RATP zużywa ... 1,4 miliarda kWh rocznie, z czego 62% na samo metro !! 1 miliard kWh około 1 TWh ... to 1000 godzin produkcji reaktora jądrowego ... około ... : Chichot:

Pozostaje znaleźć roczne pasażerokilometr. I będziemy mieli odpowiedź ... Przewiduję dobre> 100 Wh / pasażerokilometr!

https://fr.wikipedia.org/wiki/Alimentat ... o_de_Paris

Metro w Paryżu zużyło w 1900 r. Trzy miliony kilowatogodzin energii elektrycznej, aw 1994 r. Ponad miliard kilowatogodzin12. W 2004 r. Roczne zużycie paryskiego metra było równe zużyciu w mieście liczącym 120 000 mieszkańców13.
W 2008 r. Energia zużywana przez RATP wyniosła 1,4 mld kWh rocznie, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej w mieście liczącym 350 000 mieszkańców, takim jak Nicea. Energia elektryczna wymagana w godzinach szczytu wynosi 260 megawatów (MW) 14.
Udział energii zużywanej przez trakcję (69,7%)
Metro: 40,6%
RER: 27,8%
Tramwaj: 1,3%
Udział energii zużywanej przez oświetlenie, wentylację, schody ruchome, windy itp. (30,3%)
Stacje i tunele: (21%)
Budynki administracyjne: (3,7%)
Sieć autobusowa: (3,6%)
Warsztaty: (2%)
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Bardal » 14/02/20, 01:03

Patrice072LeMans napisał: ... / ...
Aby odpowiedzieć „bardal” Jeśli pół metra podąża za metrem, który zatrzymuje się na stacji, na której sam się nie zatrzymuje, to jak to zrobić? Skacze nad tym? On go popycha ? ... Schemat wyraźnie pokazuje, że metra nigdy się nie podwaja.
... / ...


Podejrzewałem to trochę ... : Twisted:

W ten sam sposób żaden pociąg nie popchnie drugiego, ani nie przeskoczy nad nim, oczywiście poza przypadkiem… Co oznacza, że ​​w najlepszym przypadku „zysk” dla 1 pasażera będzie czasem potrzebnym na stację. , nie więcej… Wszystko to kosztem komplikacji i kosztu pomnożonego przez dwa…

Rzeczywiście, może z odrobiną ciekłego azotu ...
0 x
Patrice072LeMans
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 12/02/20, 20:01
x 5

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Patrice072LeMans » 14/02/20, 06:14

Aby odpowiedzieć „bardal”, Oznacza to, że w najlepszym przypadku „zysk” dla 1 podróżnego będzie czasem potrzebnym na stację, nie więcej.
Korzyścią będzie podróżowanie o 50% szybciej, ponieważ każdy pociąg zatrzymuje się średnio tylko raz na 2.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100