Watomierz do sterowania instalacją geotermalną

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
phil242
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/07/08, 09:58
Lokalizacja: Le Touvet, Izera

Watomierz do sterowania instalacją geotermalną




przez phil242 » 29/07/08, 10:08

Witam,

Ogrzewam się energią geotermalną (ziemia, gaz/woda) od kkc lat, ale nigdy nie sprawdziłem, co tak naprawdę je.

Szukałbym produktu, który wyglądałby jak PM230, ale w celu zamontowania go na stałe w garażu. Pomysł polegałby na przykręceniu go do ściany obok skrzynki elektrycznej, która zapewnia linię jutową do pompy ciepła.

Czy wiecie, czy istnieje taki produkt?

Alternatywą byłoby posiadanie modułu, który montuje się na szynach panelu wyłącznika. A więc żądło przed rozpoczęciem malowania (co jest zupełnie takie samo).

(a góra byłaby transmisją „komputerową”, przesłuchaniem przez komputer w celu graffiti konsumpcji w ciągu dnia/nocy)

Dzięki za pomysły.

Philippe
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/07/08, 10:46

Jaka jest moc Twojej pompy ciepła? PM akceptuje do 16 amperów.

Jeśli to za mało możesz wstawić miernik EdF (regeneracja jeśli się da bo nowy nie jest tani).

W przeciwnym razie powinieneś mieć wyobrażenie o swojej konsumpcji, analizując rachunki przed / po WPR...
0 x
phil242
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/07/08, 09:58
Lokalizacja: Le Touvet, Izera




przez phil242 » 29/07/08, 11:27

Pompa ciepła ma bezpiecznik 32 A dla prądów rozruchowych sprężarki, ale pobiera znacznie mniej. jest ok. 1500W w trybie sprężarka+cyrkulacja -> pomiar chwilowy wykonany precyzyjnie na wyłączniku EDF.

Czy w przypadku licznika EDF jest to możliwe w przypadku odzyskiwania? Mam "nowoczesny" miernik, który pozwala mi wyświetlać moc chwilową i robić kumulacje; ale wydaje się trudne do znalezienia. Ponadto niektóre mierniki EDF mają wyjście szeregowe, które może być odczytywane przez komputer, co jest świetne. Postaram się poszukać! Dzięki za wskazówkę.

Dla odmiany trudno powiedzieć, ponieważ jest to konstrukcja zamieszkała od początku zimy 2003 roku, która od zawsze była geotermalna (i tak w momencie startu projektu, w 2000 roku zostałem nazwany wariatem :), teraz żartuję). Nie można więc mieć wiarygodnych porównań.

dziękuję

Phil
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/07/08, 11:34

Ben jeśli to 1500W to w tym przypadku możesz bez problemu postawić PM.

Nawet przy "szczycie" będziesz miał margines prawie 10 A...

https://www.econologie.com/shop/economet ... prise.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 07 / 08, 11: 36, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 29/07/08, 11:35

Witam,
Znalazłem taki materiał, który wydaje mi się, że umożliwia transmisję na pc, ale nie jest tani... ale pozwala postawić na nim całą instalację domu.
Teraz wiem, że istnieje program, który podłączony do tego rodzaju materiału pozwala rozpoznać wszystkie różne urządzenia w domu:
Na przykład program wykrywa nowe „stabilne” zużycie energii elektrycznej w domu, więc prosi o nadanie nazwy temu nowemu „pożeraczowi prądu”. :D itp...
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko mieć środki i potrzebę lub chęć. :D
Oto adres zębatki
http://catalogue.flash.fr/default?ni=12 ... &pr=101629
0 x
phil242
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/07/08, 09:58
Lokalizacja: Le Touvet, Izera




przez phil242 » 29/07/08, 11:57

Ok Christophe, inaczej bym się na tym oparł, wydaje się dobry, nawet na szczycie wypustek.

Lejustemilieu: dokładnie o tym mówiłem : Mrgreen:, cóż, jest to trochę drogie, ale będę śledzić tego typu rzeczy.
Jeśli chodzi o oprogramowanie, myślę, że aby to zrobić za pomocą zwykłych narzędzi open source (CACTI) do monitorowania serwera, wystarczy wykonać mały fragment programu, który pobiera chwilową wartość co minutę i przedstawia to na wykresie.

Dziękuję wszystkim,

Jeśli to zrobię, zamieszczę wyniki.

A+

Phil
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/07/08, 12:05

Hej lejust, też tak myślałem...ale w wersji Hager (halsachian) i podobno flash i hager to w końcu ta sama "grupa"...

Dlatego muszą to być dobre produkty, ale mimo to trochę drogie, aby dokonać prostego pomiaru.

Więc zamiast Phila, albo wezmę stary miernik Edf (możliwe, ale niełatwe), albo przetestuję z PM230… jeśli kiedykolwiek PM nie zadziała, nadal można go użyć do pomiaru innych rzeczy. ..
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 29/07/08, 13:13

Cóż, jest to trochę drogie, ale będę śledzić tego typu rzeczy.

Tak.. ale ja właśnie odkryłem, że mój „kocioł” lub elektryczny podgrzewacz wody „zjada” mnie 3 kW w ciągu jednej nocy tylko przez słabą izolację (15 lat * 3 * 365 =16000kw) :zaszokować:
Uważam, że posiadanie codziennych, nawet bezpośrednich informacji na temat naszej konsumpcji może mieć pozytywny wpływ pozytywny wpływ paranoiczny o naszym sposobie życia... :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 29/07/08, 21:42

0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 29/07/08, 21:47

Phil 242, myślę, że znalazłem twoje szczęście
Wierzę, że pcq jest po angielsku; beurrrrkkk
http://www.diykyoto.com/
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121