Słoma dom: który system ogrzewania zastąpić gaz?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 17/02/09, 14:49

Oczywiście, ale używamy tego wyrażenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 17/02/09, 15:28

Jeśli chodzi o PDM, spójrz na econo, istnieją nawet (jeśli dobrze pamiętam) plany ... czasami tak przy okazji, pojawiają się prostsze rozwiązania ... czy to nie jest pośrodku? umieściłeś zdjęcie swojej okropnej maszyny i jej systemu odzyskiwania domu?

Witam wszystkich!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 17/02/09, 16:06

Spojrzałem z grubsza na to, czym był masowy piec i tak naprawdę wygląda świetnie, nawet jeśli z praktycznego punktu widzenia nie wiem, gdzie umieścimy go w salonie ...
Ale jeśli nie, czy możemy to zbudować samodzielnie? A jak robimy dla ciepłej wody? Elektryczny podgrzewacz wody?

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 17/02/09, 16:12

Jeśli jesteś bardzo przydatny, cewkę miedzianą można zintegrować z masą pieca i dostarczyć elektryczny podgrzewacz wody, który w razie potrzeby zwiększy energię poprzez podgrzanie różnicy ...
Udzielam głosu innym, jak lejustemilieu, który zainstalował wszystkie te rzeczy u siebie ... :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Wysoki rachunek za gaz, chcielibyśmy zmienić ... drewno?




przez drwal » 24/02/09, 14:27

fowleil napisał:[...] Krótko mówiąc, obecnie nie znajduje się ona na najwyższym poziomie izolacji, ale zostanie później poprawiona podczas wykonywania tynku. Ponieważ to on ostatecznie nadaje swoją izolacyjną moc słomce ....]
:? :zaszokować: :? Ciekawe jako teoria ... Skąd się wzięło? Czy możesz być bardziej szczegółowy?

fowleil napisał:[...] płacimy 2400 € gazu rocznie ... Co jest ogromne, cena gazu wynosi + 0,08 € / kWh.
[...]
mamy 140 m² nawyków, z czego wakat przy pobycie powyżej 5m.
[...]
Tak więc w zasadzie masz 30 000 kWh / rok na 140 m² powierzchni mieszkalnej lub prawie 215 kWh / m² / rok :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

To jest ogromne! Prawie 10 razy wyższy niż można uzyskać dzięki bardzo dobrej konstrukcji słomy!

Tam są naprawdę rzeczy, na które należy zwrócić uwagę po stronie budowy, postępując zgodnie z kilkoma osiami:
- błędy projektowe dotyczące ilości izolacji zainstalowanej na różnych ścianach
- zarządzanie mostkami termicznymi na poziomie szkieletu, otworów i połączeń
- i wreszcie być może najważniejsze: polowanie na wycieki powietrza ! Wszędzie tam, gdzie są połączenia między różnymi materiałami. Czy w tym domu przeprowadzono tak zwany test „dmuchawy drzwi”? To bardzo pouczające ...

Dla mnie jest to pierwsza praca do wykonania, nawet przed próbą zmiany ogrzewania, w przeciwnym razie cofniemy się do historii tynku i drewnianej nogi ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 24/02/09, 16:32

Bucheron dziękuję za radę, która jest naprawdę bardzo mądra.

Wydaje się, że znasz domy ze słomy, więc nie sądzę, że muszę wyjaśnić, że słoma nie jest bardzo izolująca bez tynku. Dajesz również odpowiedź poniżej:

- i wreszcie być może najważniejsze: polowanie na wycieki powietrza! Wszędzie tam, gdzie istnieją połączenia między różnymi materiałami.


Ponieważ to połączenie krepy i słomy jest niezwykłe pod względem izolacji. I nie tylko słoma, która przepuszcza powietrze sama, jak to niemożliwe.
Prawdopodobnie też w dużej mierze z powodu niedokończenia zewnętrznego tynku dom jest niejako „sitowy”.

Następnie, po dokładniejszych obliczeniach za 2008 r., Faktycznie zużyliśmy 25000 178 kWh, co stanowi XNUMX kWh / m² rocznie. Jednak liczba ta jest bardzo wysoka.
Nie wiem skąd masz swoje dane, ale powiedziano mi raczej o 50 kWh / m² / rok dla dobrej budowy słomy, a nie 21 ...


Po nadal uważam, że wygórowana cena gazu w p *** z częściowo wyjaśnia nadwyżkę, ponieważ aby obliczyć te słynne kwh należy pomnożyć przez 26,71 m3. Natomiast w przypadku gazu miejskiego wynosi on od 10 do 13.
:zmarszczyć brwi:

Prawdopodobnie zrobimy test drzwi dmuchawy, gdy wszystko się skończy, i dopiero wtedy zobaczymy, który system grzewczy wybrać zamiast tego. na razie zapłacimy i poczekamy na miłe dni, aby wrócić do pracy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/02/09, 17:12

fowleil napisał:[...] Ponieważ jest to połączenie krepy i słomy, które jest niezwykłe pod względem izolacji. I nie tylko słoma, która przepuszcza powietrze sama, jak to niemożliwe.
Prawdopodobnie też w dużej mierze z powodu niedokończenia zewnętrznego tynku dom jest nieco „sitowy”. […]
OK, zgadzam się bardziej z tym sposobem prezentacji rzeczy ... Ale to słoma jest izolatorem w historii, tynk pełni w tym przypadku rolę izolacji ruchów powietrze.


fowleil napisał:[...] Nie wiem skąd masz swoje dane, ale powiedziano mi raczej o 50 kWh / m² / rok dla dobrej budowy słomy, a nie 21 ... [...]
To zależy od tego, jak jest zaprojektowany, twój dom ... : Wink:
Mam tu przyjaciół, którzy budują dom ze słomy, który powinien wynosić 17-18 kWh / m² / rok.


Chciałem też wrócić do tego:
lejustemilieu napisał:
fowleil napisał:Oznacza to, że w salonie mamy wysokość koła zębatego 7 m, a na antresoli 1er wysokość około 4m.
Więc jest dużo głośności do ogrzania ....

antresola jest piękny, jest świetny, ale kosztuje dużo ogrzewania. [...]
Absolutnie się nie zgadzam!
W dobrze zaprojektowanym domu, w którym uwzględnia się zarówno izolację, jak i bezwładność, objętość (powietrza) do ogrzania naprawdę nie kosztuje dużo!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 24/02/09, 18:35

Powiedzmy, że nadal zajmowaliśmy się instalacją słomy, ale hej, szczerze mówiąc, nie sądzę, abyśmy osiągali 50 kWh / m² / rok nawet z gipsem ...
Mogę być pesymistą, ale hej, nie wiem czy nam się uda.
Gdybyśmy tam dotarli, wystarczyłby zwykły piec do ogrzania się, byłby to szczyt ekonomii najwyższego poziomu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/02/09, 19:56

fowleil napisał:Powiedzmy, że nadal zajmowaliśmy się instalacją słomy, ale hej, szczerze mówiąc, nie sądzę, abyśmy osiągali 50 kWh / m² / rok nawet z gipsem ...
Mogę być pesymistą, ale hej, nie wiem czy nam się uda.
Gdybyśmy tam dotarli, wystarczyłby zwykły piec do ogrzania się, byłby to szczyt ekonomii najwyższego poziomu.
Jaką grubość masz w ścianach podłogowych, dachu, jaka jest powierzchnia oszklenia i wydajność stolarki, jaki jest twój system wentylacji?

Powtarzam się, ale tynk NIE jest izolatorem ... Nie jest brany pod uwagę przy obliczaniu wydajności, o ile zapewnia on swoją rolę szczelności. Rolę tę może pełnić również coś innego (folia hamulca parowego, panele itp.)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 24/02/09, 21:04

Tak, ale zgadzasz się, że izolacja byłaby świetna, gdyby krepis nie był (tak jest w przypadku) to byłby wynik!

Ściany = 38 cm i dla już pokrytej strony 42 / 43 cm
Dach = izolacja panele z wełny drzewnej 20 cm
Płyta została wykonana w konwencjonalny sposób (tj. Nie ekologicznie), a podłoga podłogi jest wyłożona panelami konopnymi.
Wewnętrzne przegrody są izolowane korkiem.

Stolarki są podwójnie oszklone 4 / 16 / 4 o niskiej emisyjności i oczywiście drewno.

Z pewnością jest lepiej, jest też gorzej, ale powiedzmy, że porównując z większością domów ze słomy jesteśmy na dobrej średniej, ale mimo to nie jestem pewien, czy wystarczyłby zwykły piec na drewno, aby nas ogrzać ,
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 216