Jazda „ekologicznie” samochodem

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 17/12/08, 09:27

Aby uzupełnić niepewności wspomniane przez Oliviera22, mam pytanie do specjalistów.

Od kilku lat, gdy jestem w korkach (ten prawdziwy, w którym stoisz na postoju, to pokonujesz 200m, maksymalnie pod górę 20-30 km / h, potem znowu się zatrzymujesz ...) Nabrałem nawyku włączania biegów bez przyspieszania, zachowując tylko „siłę” biegu jałowego.
W 3ème idę do 30-40 km / h, co jest więcej niż wystarczające.
Oczywiście na wzgórzu nie jest to możliwe.

Myślałem, że to postawa „odpowiedzialna”, tym bardziej, że kontroler chwilowego zużycia nic w tym przypadku nie wyświetla (identycznie jak na biegu jałowym bez włączonego biegu).

A potem, ostatnio, wypożyczyłem inny samochód i oczywiście przyjąłem to samo podejście, z tym wyjątkiem, że kontroler natychmiastowej konsumpcji panikował. W niektórych momentach wyświetlał 12 / 14 l / 100 :zaszokować: :zaszokować:

Moje pytanie brzmi zatem: czy zużycie jałowe może wzrosnąć, jeśli ustawimy prędkość? Aby zakończyć, nie widzę żadnych zmian w zachowaniu młyna (prędkość, hałas, wibracje ...).

Uwaga dla entuzjastów ręcznego uruchamiania i zatrzymywania:
Osobiście mam nadzieję (jak ogłosiło niedawno PSA), że automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie szybko stanie się powszechne we wszystkich ich samochodach, ponieważ zatrzymywanie samochodu na światłach na zjeździe jest bardzo dobre, ale jeśli chodzi o jego uruchomienie (a zatem zatrzymanie go : Lol: ) 50 razy na podróż, wydaje mi się:
1 - Skomplikowany, dlatego prawdopodobnie nie został zastosowany;
2 - Niebezpieczny dla samochodu (rozrusznik, neiman ...);
3 - Niepotwierdzony z punktu widzenia konsumpcji (a zatem nie z ekonomicznego punktu widzenia), biorąc pod uwagę niepewność, którą wszyscy mamy (podsumowane przez Olivier22)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Jazda „ekologicznie” samochodem




przez bambus » 17/12/08, 09:59

Witam wszystkich

Flytox napisał:To także świetny sposób, aby utknąć w samochodzie i dać kluczyk zapłonowy !! ... : Mrgreen: Wielka ekonomia (w krótkim okresie dla rabusia! : Mrgreen: nie do zrobienia, maksymalna oszczędność energii w kolorze szarym!)

W tym przypadku powiedziałem, że byli rodziną, więc ktoś został w samochodzie.
To powiedziawszy, są też ludzie, którzy oferują swoje samochody złodziejom, dokładnie tak, jak mówisz ... Roll:

Gregconstruct napisał:Policja ma prawo przykleić śliwki, jeśli pozwolimy, aby silnik pracował bez powodu, ale rzadko policja to stosuje!

Niestety ...

Olivier22 napisał:Na przykład mam przyjaciela, który unika strzelania, ponieważ podobno 2,5km jest potrzebny alternatorowi do zapewnienia energii zużywanej podczas rozruchu, a ta energia jest oczywiście pobierana z silnika.

Silnik jest nadal gorący, rozruch jest mniejszy niż 1 sekunda (i znowu: przekręcam kluczyk i natychmiast go zwalniam).
Nie jestem tak dobry jak nasz wielki C. do obliczania energii, ale w 1 sekundach startera nie możemy zbytnio rozładować akumulatora ... Kiedy nie możemy zacząć, strzelamy nim szalony czas ...

Olivier22 napisał:Jaką moc mechaniczną zużywa alternator, gdy akumulator jest pełny, w porównaniu do gdy jest mniejszy? już to, prawie nikt nie wie (w tym ja)

Jestem pewien, że C. (i inni) mogą to dla nas obliczyć. Gdzie są profesjonaliści Joules? :D

Olivier22 napisał:Kolejny mylący argument: oszczędność paliwa:
moja matka, która zachowała przyzwyczajenia do starych samochodów z carbu, utrzymywała, że ​​start zużywa dużo benzyny (co jest prawdą tylko zimne, kiedy trzeba dusić, nawet na silniku do carbu), a tym samym pozostawił włączony silnik, myśląc, że zużywa mniej toczenia 2mn niż restartowanie ...

Jak mówisz: jest to prawdą tylko wtedy, gdy jest zimno, ale silnik potrzebuje kilkudziesięciu minut na ostygnięcie.

Olivier22 napisał:Poziom smarowania, jest bardziej zamazany ... Ciśnienie oleju spada po wyłączeniu silnika, olej spada, czy może wpływać na silnik podczas ponownego uruchamiania?

Olej nie spada natychmiast. Na cylindrze pozostała warstwa (w przeciwnym razie mój silnik nie byłby w 244Mm ...)

Olivier22 napisał:System Stop & Start firmy Citroën wywołał nieporozumienia forums auto ...

Na forums ponieważ często mamy ludzi, którzy powtarzają to, co powiedział ich dziadek, prawda? („zużywamy więcej na starcie”, „1 litr benzyny, gdy przeciągamy” itp.)

Olivier22 napisał:Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że istnienie systemów typu stop & start wynika z frustracji ludzi, którzy nie są na tyle zainteresowani tą sprawą, że sami sobie przerywają kontakt, nawet jeśli poinformujemy ich o zainteresowaniu z tym związanym.

Powiedziałem, że korzystam z systemu ręczny : bibi robi to na swoim pigeocie z 1985 roku (więc oczywiście bez start & stop) :D

Olivier22 napisał:To jest tak proste, jak wyłączenie światła toalet, kiedy wychodzisz, ale powiesz mi, że są tacy, którzy nawet tego nie robią ...

Tak, a te są nie do pobicia (szczenięta, niepokonane ... Obraz)

Olivier22 napisał:Posiada również stop & start-freeheel, który polega na toczeniu się po łagodnych zboczach lub powolnym hamowaniu, a następnie ponownym uruchomieniu przez lekkie uderzenie, przy włączonym biegu ... Nie ma problemu z wyczerpaniem akumulatora !

Oczywiście, ja też to robię (gdy nie jest to niebezpieczne). Z drugiej strony jest mniej interesujący w pojazdach z wtryskiem, ponieważ zmniejszają one moc z górki.

Więc się zgadzamy :D
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/12/08, 10:00

To dziewiąty raz, kiedy debata (jak debata na temat hamulca silnikowego lub neutralnego) pojawiła się na stole ...

Na przykład znalazłem ten temat, który w rzeczywistości jest przedmiotem tego tematu: https://www.econologie.com/forums/je-roule-e ... t4140.html

C moa napisał:Myślałem, że to postawa „odpowiedzialna”, tym bardziej, że kontroler chwilowego zużycia nic w tym przypadku nie wyświetla (identycznie jak na biegu jałowym bez włączonego biegu).


Zmuszanie go do nieskończoności ... nie powinno panikować kierowcy :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 12 / 08, 10: 13, 1 edytowany raz.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/12/08, 10:09

C moa napisał:Myślałem, że to postawa „odpowiedzialna”, tym bardziej, że kontroler chwilowego zużycia nic w tym przypadku nie wyświetla (identycznie jak na biegu jałowym bez włączonego biegu).

Pułapką niektórych marek jest to, że nie wyświetlają natychmiastowego zużycia przy niskich prędkościach, aby nie wpaść w panikę użytkowników. Ale to wcale nie oznacza, że ​​konsumują to samo, co na biegu jałowym. Patrz poniżej.

C moa napisał:A potem, ostatnio, wypożyczyłem inny samochód i oczywiście przyjąłem to samo podejście, z tym wyjątkiem, że kontroler natychmiastowej konsumpcji panikował. W niektórych momentach wyświetlał 12 / 14 l / 100 :zaszokować: :zaszokować:

W rzeczywistości komputery (podobnie jak w najnowszych samochodach) robią wszystko, aby zapobiec zgaśnięciu silnika. Wysyła więc więcej paliwa, nawet jeśli czujesz, że jesteś na biegu jałowym (oczywiście z wyjątkiem zjazdu).

Jednak bardzo ekonomicznie jest jeździć cały czas z prędkością 20 km / h, zamiast przyspieszać na 200m i zatrzymywać się.
Moje pytanie brzmi zatem: czy zużycie jałowe może wzrosnąć, jeśli ustawimy prędkość? Aby zakończyć, nie widzę żadnych zmian w zachowaniu młyna (prędkość, hałas, wibracje ...).

C moa napisał:Uwaga dla entuzjastów ręcznego uruchamiania i zatrzymywania:
Osobiście mam nadzieję (jak ogłosiło niedawno PSA), że automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie szybko stanie się powszechne we wszystkich ich samochodach, ponieważ zatrzymywanie samochodu na światłach na zjeździe jest bardzo dobre, ale jeśli chodzi o jego uruchomienie (a zatem zatrzymanie go : Lol: ) 50 razy na podróż, wydaje mi się:
1 - Skomplikowany, dlatego prawdopodobnie nie został zastosowany;
2 - Niebezpieczny dla samochodu (rozrusznik, neiman ...);
3 - Niepotwierdzony z punktu widzenia konsumpcji (a zatem nie z ekonomicznego punktu widzenia), biorąc pod uwagę niepewność, którą wszyscy mamy (podsumowane przez Olivier22)

Osobiście zwykle robię to tylko w korkach i pożarach, których rytm byłem w stanie się uczyć.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 17/12/08, 12:45

indy49 napisał:Jednak bardzo ekonomicznie jest jeździć cały czas z prędkością 20 km / h, zamiast przyspieszać na 200m i zatrzymywać się.
Mmh, nie jestem pewien, czy ... Jeśli przyspieszysz skok, to pozwolisz sobie toczyć się w zwolnionym tempie do zatrzymania, myślę, że konsumujesz mniej niż tocząc się w 20 w 1ère lub sekundę na stałe.
Zużycie jest bardzo wysokie przy niskich prędkościach, ponieważ mamy krótkie raporty: sam silnik i jego urządzenia peryferyjne zużywają większość mocy, wydajność jest katastrofalna.
Na przykład w Safrane i 307 wyświetlacz zużycia jest obniżany poniżej 30 km / h. Nie oznacza to, że konsumujemy niewiele.

Jak mówisz, komputer zapobiega zgaśnięciu silnika i koniecznie wstrzykuje więcej, jeśli holuje samochód na biegu jałowym, niż jeśli pracuje na biegu jałowym przy wyłączonym sprzęgle ... Jeśli wymagana jest większa moc mecha, to koniecznie powstaje więcej energii cieplnej.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/12/08, 13:18

Olivier22 napisał:Mmh, nie jestem pewien, czy ... Jeśli przyspieszysz skok, to pozwolisz sobie toczyć się w zwolnionym tempie do zatrzymania, myślę, że konsumujesz mniej niż tocząc się w 20 w 1ère lub sekundę na stałe.


Przede wszystkim chciałem powiedzieć, że przyspieszanie jak dziwak i hamowanie nie jest dobre, ponieważ nie toczy się (widzimy, kto to robi, z dużymi efektami akordeonu). O wiele lepiej jest mieć ustabilizowaną prędkość (nawet jeśli oznacza to, że w pewnych momentach masz przed sobą dużą przestrzeń, a następnie zmniejszasz ją, gdy ci z przodu są zatrzymani).
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/12/08, 13:47

Przy naszym „hdi” prędkość, przy której zużywamy najmniej, wynosi około 90 km / h (wyświetlono 3.2 l / 100).

Przy 20 km / h jest 5 przy 6 L / 100 Sprawdzę następnym razem.
W każdym razie walcowanie w 20 przez cały czas nie jest możliwe ...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 17/12/08, 14:04

Dziękuję za odpowiedzi, a konkretnie za najlepszą opcję:
1 - być w 2th przy 20 km / h na biegu jałowym
2 - bądź w 1ere przy 20 km / h podczas przyspieszania (oczywiście umiarkowanie i stabilnie)

Dziękuję za odpowiedzi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/12/08, 14:10

Ben c moa? Czy zapomniałeś lekcji fizyki? Czy to podchwytliwe pytanie? Czy masz odpowiedź?

Ponieważ dla mnie nie ma zdjęcia: zużyjesz mniej w przypadku 1) ...

Jak najszybciej sprawdzę w naszym samochodzie, ale wydaje mi się jasne, że to 1)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/12/08, 14:13

Christophe napisał:Przy naszym „hdi” prędkość, przy której zużywamy najmniej, wynosi około 90 km / h (wyświetlono 3.2 l / 100).

Przy 20 km / h jest 5 przy 6 L / 100 Sprawdzę następnym razem.
W każdym razie walcowanie w 20 przez cały czas nie jest możliwe ...

Mówimy o korkach. 90 jest trochę gorący :D

C moa napisał:Dziękuję za odpowiedzi, a konkretnie za najlepszą opcję:
1 - być w 2th przy 20 km / h na biegu jałowym
2 - bądź w 1ere przy 20 km / h podczas przyspieszania (oczywiście umiarkowanie i stabilnie)

Dziękuję za odpowiedzi


Podobnie jak Christophe, głosuję na 1!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99