Ile elektrowni jądrowej + jeździć elektryczne?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Ile elektrowni jądrowej + jeździć elektryczne?




przez jonule » 18/09/13, 09:26

wciąż dążąc do realistycznego ujęcia tematu, proponuję wziąć inny wątek z ankiety „Samochód elektryczny: zanieczyszcza?” która zajmuje się jądrowym aspektem produkcji, od wydobycia rudy, poprzez przeróbkę na paliwo, aż po gospodarkę odpadami, w tym nieuniknione wypadki:
Błąd łącza, aby naprawić Jonule

Ponownie przeczytałem pierwszą stronę tematu rozpoczętego przez recykling, który dość dobrze podsumowuje temat, a także jego linki:

ile elektrowni jądrowych, jeśli wszystkie elektryczne:
"
Terminy „duża skala” z konieczności budzą ciekawość. Dla ćwiczenia intelektualnego i zakładając, że wszystkie techniczne wyzwania związane z samochodem elektrycznym zostały rozwiązane, DDmagazine obliczył wpływ przejścia na samochody elektryczne na dużą skalę na budowę nowych mocy produkcyjnych energii elektrycznej. Obliczamy rzędy wielkości.
Europejska flota samochodowa: około 280 milionów samochodów (źródła Quid)
Średnia odległość pokonywana przez pojazd rocznie: 14 000 km (szacunek na podstawie Francji)
Zużycie w kWh na 100 km dla samochodu elektrycznego: 15 kWh (zobacz nasz artykuł)

Roczne zużycie energii elektrycznej, gdyby 100% europejskiej floty samochodowej było napędzane energią elektryczną: 588 TWH (588 miliardów kWh); jest to w przybliżeniu roczna produkcja energii elektrycznej we Francji. (źródło EFR)

Pod względem wydajności odpowiada to około 55 reaktorom jądrowym typu EPR lub nawet 4 km² paneli słonecznych, czyli nieco ponad połowie powierzchni Dordonii (elementy obliczeniowe można znaleźć w naszym artykule). To tyle w kwestii kalkulacji. Pozostały techniczne debaty, które gdyby się odbyły, dotyczyłyby możliwości magazynowania energii słonecznej (zobacz nasz artykuł) oraz potępianych przez ekologów zagrożeń związanych z energetyką jądrową.
"
http://www.ddmagazine.com/200905151187/ ... rales.html

więc jeśli powtórzę obliczenia dla 1 miliona pojazdów elektrycznych przy 10.000 XNUMX km dziennie (jestem poniżej szacunków), to znaczy:
1 samochód elektryczny zużywający 15 kWh na 100 km
10.000 1500 km przejechanych rocznie to 1.5 kWh lub XNUMX MWh
dla 1.000.000 1.5 1.5 pojazdów to XNUMX TWh (XNUMX miliarda kWh!)
dla floty 300.000.000 450 1.000.000 pojazdów to byłoby XNUMX TWh rocznie ale zostawmy na razie XNUMX XNUMX XNUMX pojazdów

jeśli przeczytamy, że jest to mniej więcej obecna produkcja EDF (źródło, 55 reaktorów), to 300 milionów pojazdów elektrycznych może ładować się w nocy, bez zwiększania floty jądrowej?
oczywiście z wyjątkiem zimy, kiedy byłoby bardzo zimno (co zdarza się coraz częściej przy kontraście klimatycznym) ...
i trochę absurdalne jest sądzić, że w nocy zużycie prądu jest zerowe, co da początek kolejnemu artykułowi później…
a potem, jeśli pojazdy jeżdżą w ciągu dnia i chcą się zatankować z powodu braku autonomii, trzeba budować nowe elektrownie?!

to jest zużyta energia elektryczna, ale co z energią elektryczną, która ma zostać wyprodukowana?
jeśli przeczytamy ten artykuł „Energia pierwotna, energia końcowa, moc”:
"
im zużyjesz 1 kWh energii elektrycznej z elektrowni atomowej, to na jej wyprodukowanie zużyto 3 razy więcej energii (rzędu wielkości), czyli 3 kWh. 2 „utracone” kWh podgrzewają wodę w rzece lub morzu albo atmosferę. W przypadku elektrociepłowni z płomieniem (gazowym, paliwowym lub węglowym) jest to mniej więcej to samo, najnowocześniejsze z nich potrafią jednak wydać tylko 2 razy więcej energii niż dostarczają do sieci (zawsze rząd wielkości).

Twoje zużycie 1 kWh energii elektrycznej nazywa się zużyciem końcowym, podczas gdy energia, którą trzeba było wyprodukować lub „spalić” w elektrociepłowni, aby ją dostarczyć (3 kWh), nazywana jest energią pierwotną.
"
http://www.ddmagazine.com/2413-Energie- ... sance.html

3 razy więcej produkcji, to 3 razy więcej elektrowni, co dałoby możliwość wybudowania 165 elektrowni lub 100 elektrowni jądrowych +

tutaj oczywiście kalkulacja musi być dojrzała, aby zachować realistyczne podejście do „problemu”;
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79004
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10934




przez Christophe » 18/09/13, 09:44

Dlatego samochody elektryczne przyszłości powinny być zasilane WYŁĄCZNIE z odnawialnych źródeł energii.

Wykorzystanie fotowoltaiki w ładowaniu pojazdów jest (bardzo) opłacalne bez interwencji państwa ze względu na wysokie opodatkowanie produktów ropopochodnych!!

Pokazałem to w 2009 roku, teraz jest to jeszcze bardziej opłacalne, ponieważ cena PV spadła.

Zrobiłem nawet „plany” słonecznej wiaty garażowej!
https://www.econologie.com/forums/projet-pv- ... t8233.html

Obraz

Projekt, który nigdy się nie odbył z osobistych powodów rodzinnych...
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423




przez jean.caissepas » 18/09/13, 10:33

Christophe napisał:Dlatego samochody elektryczne przyszłości powinny być zasilane WYŁĄCZNIE z odnawialnych źródeł energii.

Wykorzystanie fotowoltaiki w ładowaniu pojazdów jest (bardzo) opłacalne bez interwencji państwa ze względu na wysokie opodatkowanie produktów ropopochodnych!!


Zgadzam się z tobą, ale w moim przypadku i dla wielu innych osób ta instalacja powinna zostać wykonana w moim miejscu pracy a co za tym idzie mój pracodawca, bo nie mogłem w nocy doładować samochodu panelami w domu!

Biorąc pod uwagę obecny kryzys gospodarczy, niewiele firm jest gotowych zaoferować to swoim pracownikom.

Jedynym innym rozwiązaniem jest posiadanie dużego systemu pamięci masowej, za bardzo rozsądną cenę io dobrej trwałości, jaki wkrótce zaoferuje firma EOS Energy (30 żywotności, + 10 000 cykli, technologia cynkowo-powietrzna).

Link: http://www.eosenergystorage.com/products

Te akumulatory mają po prostu wadę do samochodów, przy przechowywanych 6 kw, potrafią przywrócić tylko jeden na godzinę.
Aby mieć 12 KW (pojazd o małej mocy), potrzebujesz baterii 72 KW/h!

Ale w stałym magazynie jest naprawdę świetny!
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 18/09/13, 10:36

Dziękuję Christophe, aby przeformułować temat.
Zazwyczaj mamy do czynienia z manewrem dezinformacji... :|

Lobby przeciwne pojazdom elektrycznym nadal fabrykuje swoje kłamstwa i oszukuje nas, tak jak tutaj, łącząc zużycie 300 milionów pojazdów elektrycznych w Europie z produkcją energii elektrycznej we Francji, której część jest sprzedawana naszym europejskim sąsiadom...

To nie może się zdarzyć przez 20 lat z kilku powodów:
- Zdolność produkcyjna fabryki.
- Tempo odnowienia istniejących zapasów.
- Inercja populacji w obliczu zmiany paradygmatu.
- Silna mobilizacja lobby do spowolnienia nieuchronnej transformacji.
- ...

I oczywiście odrzucamy energię odnawialną, aby skupić się na energii jądrowej i stanowczo oświadczamy: „Samochód elektryczny jest jądrowy”.

Nieuczciwość lub manipulacja powyższą prezentacją polega na stwierdzeniu, że potrzeba by 55 dodatkowych reaktorów jądrowych, gdy równowartość tylko 20% pojedynczego reaktora byłoby potrzebne w ciągu 20 lat według aktualnych prognoz z danymi przekazanymi przez jonule. :?

Nie jest tajemnicą, że prowadzę kampanię na rzecz odpowiedzialnej mobilności i jeżdżę głównie na prąd samochodem i skuterem, a ponad 50% tej energii elektrycznej wytwarzam ze źródeł odnawialnych w moim małym podmiejskim domu.

Nie ma potrzeby, aby jakakolwiek dodatkowa elektrownia jądrowa napędzała energię elektryczną, wręcz przeciwnie, co bardzo przeszkadza przemysłowi jądrowemu, ponieważ pojazd elektryczny, który już teraz przewozi miliony pasażerów we Francji każdego dnia (pociągi, tramwaje, metro, windy, schody ruchome , ...) a ostatnio rowery elektryczne, skutery, samochody, autobusy, ... Są fenomenalną szansą dla rozwoju energetyki odnawialnej, której WYDAJNOŚĆ, jak to Pan podkreślił, znacznie się poprawia. ..

Wreszcie, nadal lepiej jest poddać recyklingowi panele i baterie (co wiemy, jak to zrobić) niż zakopywać odpady nuklearne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79004
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10934




przez Christophe » 18/09/13, 10:41

jean.caissepas napisał:Zgadzam się z tobą, ale w moim przypadku i dla wielu innych osób ta instalacja powinna zostać wykonana w moim miejscu pracy a co za tym idzie mój pracodawca, bo nie mogłem w nocy doładować samochodu panelami w domu!


Tak, albo mieć akumulator buforowy z wiatą, który rozładowywałby się w nocy w samochodzie...

Taka bateria byłaby statyczna i o wiele tańsza od samochodowej, bo jej masa nie miałaby znaczenia...

Jest też rozwiązanie posiadania 2 samochodów (a więc 4, bo 2 dla Madame), ale wątpię, czy jest to ekonomicznie interesujące, huh!
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 18/09/13, 11:22

Firma YAKA zastępuje elektryczne podgrzewacze wody słonecznymi podgrzewaczami wody i nie ma potrzeby budowania nowej elektrowni nuklearnej. Jest to ważne przez rok, a nie zimą.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/09/13, 11:32

Citro napisał:Zazwyczaj mamy do czynienia z manewrem dezinformacji... :|

wręcz przeciwnie citro, to wymyślanie łatwych cytatów staram się mieć realistyczną wizję, żeby nie wychodzić z nią cały czas. Ponadto liczby są cytowane w artykułach, nie przeze mnie, ale przez ddmagazine.

rzeczywiście liczby są podane dla najgorszego, ale nie należy go przekraczać, a właśnie, aby uzyskać bardziej realistyczną wizję, należy w tym uczestniczyć, a nie narzekać, nie potępiam energii odnawialnej, to oczywiste, i myślę (a little) jak Christophe, że pojazdy elektryczne powinny być destylowane w miarę produkcji energii odnawialnej, ale kto ma informacje na temat tych liczb? czy są znane, czy przynajmniej obliczone? kto wie, na przykład, ile procent francuskiej produkcji to nadwyżki w nocy?

możemy zredukować 300 milionów pojazdów do 1 miliona, to nie jest problem: cała sprawa polega na tym, aby wiedzieć, ile czasu zajmie dojście do 300 i jaki będzie w tym czasie procent energii odnawialnej, moim zdaniem. . .
możemy dodać liczbę 80% energii jądrowej do 20% energii odnawialnej, czyli współczynnik 0.8.

jeszcze raz to mieć realistyczną wizję, nie obniżaj debaty, citro.
Citro napisał:Nie jest tajemnicą, że prowadzę kampanię na rzecz odpowiedzialnej mobilności i jeżdżę głównie na prąd samochodem i skuterem, a ponad 50% tej energii elektrycznej wytwarzam ze źródeł odnawialnych w moim małym podmiejskim domu.

więc napędzasz 50% energii jądrowej, więc zwiększyłeś tę produkcję dzięki wykorzystaniu elektryczności, to jest obserwacja!

Proszę tylko o jedno: aby wszystkie te liczby zostały obiektywnie podane zarówno przez państwo, jak i EDF oraz ekologów, aby powiedzieć: kiedy przekroczymy X milionów pojazdów elektrycznych, Y milionów Wh zostanie wyprodukowanych w sposób niejądrowy, nie wiem nie widzisz w tym nic złego?!

Citro napisał:Nieuczciwość lub manipulacja powyższą prezentacją polega na stwierdzeniu, że potrzeba by 55 dodatkowych reaktorów jądrowych, gdy równowartość tylko 20% pojedynczego reaktora byłoby potrzebne w ciągu 20 lat według aktualnych prognoz z danymi przekazanymi przez jonule. :?

po raz kolejny nie jestem nieuczciwy i nie próbuję manipulować, liczby, które przedstawiłem, podaje serwis ddmagazine, ale z którymi się nie zgadzasz:
- pojazd elektryczny zużywa 15 kWh na 100 km
- pojazd pokonuje średnio 10.000 XNUMX km rocznie
- flota pojazdów elektrycznych za 10.000.000 lat wyniesie 10 XNUMX XNUMX
- aby zużyć 1 kWh na wylocie, trzeba wyprodukować 3 kWh u źródła
- we Francji jest 55 elektrowni jądrowych

który zamierzasz kwestionować: 2.58 zamiast 3? skąd masz ten numer proszę o źródło Chciałbym, żebyśmy doszli do „kompromisu”, czegoś w rodzaju średniej między liczbami pochodzącymi np. z różnych źródeł.

widzicie, jeśli proszę was o udział, to żebyście byli realistami i posunęli się „trochę” w tym temacie, więc przestańcie nazywać mnie szalonym konspiratorem, który dąży tylko do manipulacji i bycia nieuczciwym, bo to się zwróci przeciwko wam, jeśli grasz w tę grę!

uspokajam, nie sądzę też, żeby pakiet „poza szczytem” zmalał wraz z pojawieniem się samochodu elektrycznego doładowywanego w nocy, ale też nie mam takiej nadziei, więc podnoszę temat ;=)
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Ile jeszcze elektrowni atomowych napędzać prądem




przez Dirk Pitt » 18/09/13, 13:11

jonule napisał:...kiedy zużywasz 1 kWh energii elektrycznej z elektrowni jądrowej, to na jej wyprodukowanie zużyto 3 razy więcej energii (rzędu wielkości), czyli 3 kWh. 2 „utracone” kWh podgrzewają wodę w rzece lub morzu albo atmosferę...

Twoje zużycie 1 kWh energii elektrycznej nazywa się zużyciem końcowym, podczas gdy energia, którą trzeba było wyprodukować lub „spalić” w elektrociepłowni, aby ją dostarczyć (3 kWh), nazywana jest energią pierwotną.
"

3 razy więcej produkcji, to 3 razy więcej elektrowni, co dałoby możliwość wybudowania 165 elektrowni lub 100 elektrowni jądrowych +;



Ogromna wprowadzająca w błąd mieszanka !!!!
3 razy więcej energii cieplnej powstaje w wyniku reakcji jądrowej.
jeśli zużyjemy 1Wh więcej energii elektrycznej, musimy wyprodukować 1Wh więcej energii elektrycznej, a nie 3.
więc nawet w skrajnym przypadku, który cytujesz: 300M pojazdów elektrycznych, czyli 588Twh, to 55 reaktorów, a nie 3 razy więcej.

ponadto, jeśli mówimy o liczbach, musimy mówić o pojazdach, które nigdy nie będą elektryczne za 30 lat: narzędziach, pojazdach przeznaczonych do dalekich podróży itp.
możemy marzyć o skoku technologicznym w dziedzinie akumulatorów, ale rzeczywistość zwycięży: tylko ułamek floty może stać się elektryczny i stanie się nim dopiero wtedy, gdy paliwo będzie znacznie droższe niż obecnie.
więc nigdy nie będziemy mieć 300 milionów pojazdów elektrycznych w Europie w ciągu najbliższych 30 lat.
więc jeśli weźmiemy twój inny (bardziej realistyczny) przykład 1 mln pojazdów elektrycznych we Francji na 30 mln VP (nie licząc mediów), zużycie energii elektrycznej wyniesie około 1 TWh rocznie (ponieważ średni roczny przebieg pojazdów elektrycznych będzie niższy niż ogólna średnia floty)
więc powtórzę tutaj to co powiedziałem w Twoim pierwszym poście: dodatkowe 1TWh, to około 0.2% wzrostu rocznej francuskiej produkcji(Pomyliłem się o czynnik 10 w mojej pierwszej odpowiedzi).

jeśli pójdziemy dalej i wyobrazimy sobie 10 milionów pojazdów elektrycznych we Francji, oznacza to jedynie 2% wzrost produkcji.

Myślę, że masz zły cel w zakresie zużycia energii jądrowej. ogrzewanie elektryczne we Francji to około 60 TWh rocznie. tam można zarobić.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Nerwowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 13/07/08, 16:14
Lokalizacja: Essonne, Francja

samochody elektryczne i bomba atomowa kontra EnR




przez Nerwowy » 18/09/13, 13:11

Halo

oto mój skromny wkład w debatę

1 - nowa ustawa z lipca 2013 r. o ograniczeniu oświetlenia reklam w nocy uwalnia wystarczającą ilość energii elektrycznej do ładowania 400 000 pojazdów elektrycznych każdej nocy latem i zimą. Więc nie panikuj od razu: EDF nie upadnie z powodu pojazdów elektrycznych, zwłaszcza z kilkoma tysiącami pojazdów elektrycznych dostarczanych do Francji każdego miesiąca (VP i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej)

2- Niemcy w swoim energiewende przewidują budowę w latach 2012-2030 morskich turbin wiatrowych o mocy 54 Gw (francuski park nuklearny = 55 Gw) o Pmax > 50% i częściowej lub całkowitej produkcji w ciągu 363 dni w roku

innymi słowy, oznacza to, że taka flota mogłaby zaopatrywać 280 milionów europejskich pojazdów elektrycznych

innymi słowy, Francja, podobnie jak Niemcy i jak każdy kraj, który ma wybrzeże nad morzem, oceanem lub słońcem, nie będzie miała problemu z zaopatrzeniem swoich milionów samochodów, autobusów, ciężarówek w energię elektryczną lub wodór z elektrolizy, zmniejszając w ten sposób udział ropy naftowej w transport do 0. Morskie turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne z łatwością będą w stanie zasilić wszystkie te pojazdy.
0 x
Zatrzymaj co2 - Dom z drewnianym szkieletem BBC
- pompa ciepła beztroski praca od 2010
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Ile jeszcze elektrowni atomowych napędzać prądem




przez Sen-no-sen » 18/09/13, 13:37

jonule napisał:Pod względem wydajności odpowiada to około 55 reaktorom jądrowym typu EPR lub nawet 4 km² paneli słonecznych, czyli nieco ponad połowie powierzchni Dordonii (elementy obliczeniowe można znaleźć w naszym artykule). To tyle w kwestii kalkulacji. Pozostały techniczne debaty, które gdyby się odbyły, dotyczyłyby możliwości magazynowania energii słonecznej (zobacz nasz artykuł) oraz potępianych przez ekologów zagrożeń związanych z energetyką jądrową.
"
http://www.ddmagazine.com/200905151187/ ... rales.html


Z pamięci jest 18 reaktorów typu EPR (w oparciu o 1600 megawatów na reaktor), który musiałby zostać zbudowany, aby obsługiwać całą flotę samochodową, gdyby był całkowicie elektryczny… za przybliżony koszt budowy 130 miliardów euro.
Ta uwaga nie uwzględnia regeneracji nocnej, więc można by tę liczbę zmniejszyć.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81