Citroën Hypnos, samochód koncepcyjny crossover eco pipo?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 08/09/08, 15:44

Nie wiedziałem, że Smart ma napęd na tylne koła, ale gdy wiadomo, że za nim stoi Mercos, nie jest to zaskakujące.

Czy w przypadku 90% zastosowań w mieście jest to naprawdę taki ważny punkt?

W każdym razie wybór między smartem a toyotą… dla mnie nie ma zdjęcia… cóż, poczekajmy, aby zobaczyć prawdziwą cenę iQ…
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/09/08, 15:47

Witam,
informacja o cenie :?
bo to co wyczytałem nie jest tanie (11000 --> 13000€) :płakać:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 15:51

Jeśli chodzi o Smarta, tak www.forum-auto.com a użytkownicy twierdzą, że zużycie w mieście jest o 50% wyższe od deklarowanego przez producenta.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 08/09/08, 16:02

Ach ach ach dla mądrych mnie to nie dziwi...
Ostatecznie zużywałby w mieście od 5 do 6 l/100?

Podobnie jak C1 hdi...ale który ma 4 miejsca?

Wciąż 13 000 euro… cena C2 lub C3…
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 16:11

Christophe napisał:Ach ach ach dla mądrych mnie to nie dziwi...
Ostatecznie zużywałby w mieście od 5 do 6 l/100?

Podobnie jak C1 hdi...ale który ma 4 miejsca?

Wciąż 13 000 euro… cena C2 lub C3…

Wczytaj się forum-automatyczny: Od dwóch miesięcy posiadam smarta fortwo passion o mocy 84 KM, moje obecne zużycie w cyklu miejskim: 12,5 l/100!!!!! odpowiednik Porsche Boxtera! : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:28

Leo Maximus napisał:[...] W porównaniu do Smarta, iQ to napęd na przednie koła z 4 niezależnymi kołami, Smart to napęd na tylne koła ze sztywną osią tylną. To istotna różnica.
Sztywna oś? :zaszokować: Zdecydowanie nie ! Z jednej strony niemożliwe jest umieszczenie sztywnej osi i zespołu silnika w tym samym pociągu, a z drugiej strony sztywne osie występują tylko w niektórych pojazdach amerykańskich lub w rustykalnych pojazdach 4x4.

Christophe napisał:Nie wiedziałem, że Smart ma napęd na tylne koła, ale gdy wiadomo, że za nim stoi Mercos, nie jest to zaskakujące.
To nie ma z tym nic wspólnego, Mercedes też produkuje trakcję (klasa A i B).
W tym przypadku zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względu na problem przestrzenny: zbyt mały prześwit z przodu, aby w przypadku zderzenia czołowego w samochodzie o długości 2.5 m nastąpił odrzut jednostki napędowej...

Christophe napisał:Czy w przypadku 90% zastosowań w mieście jest to naprawdę taki ważny punkt?
Cóż... nie widzę związku między miastem a sposobem napędu na kołach?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:30

Leo Maximus napisał:
Christophe napisał:Ach ach ach dla mądrych mnie to nie dziwi...
Ostatecznie zużywałby w mieście od 5 do 6 l/100?

Podobnie jak C1 hdi...ale który ma 4 miejsca?

Wciąż 13 000 euro… cena C2 lub C3…

Wczytaj się forum-automatyczny: Od dwóch miesięcy posiadam smarta fortwo passion o mocy 84 KM, moje obecne zużycie w cyklu miejskim: 12,5 l/100!!!!! odpowiednik Porsche Boxtera! : Lol:
Tak... :| Jeśli chcesz dużo skonsumować w mieście, jest to całkiem proste, wystarczy bardzo nerwowo jechać: tam to działa najlepiej!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 08/09/08, 16:32

Drwal napisał:Cóż... nie widzę związku między miastem a sposobem napędu na kołach?


Cóż, po prostu zapytaj Leo… to on mówił o „znaczącej” różnicy…

U mnie tylko w terenie (na drogach zaśnieżonych lub w kiepskim stanie i przy określonej prędkości) lepiej mieć przyczepność (nawet jeśli z antypoślizgami elektronicznymi N jest dużo lepiej niż "kiedyś"). Nie? Z drugiej strony nie widzę sensu posiadania trakcji w mieście...

W przypadku Mercedesa widzieliśmy, jakie dały pierwsze testy trakcji w klasie A Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:35

Leo Maximus napisał:[…] Będąc w Japonii kilka razy, przeczytałem trochę po japońsku (szczególnie hiragana i katakana oczywiście : Lol: ) i od czasu do czasu odwiedzam strony prasowe i magazyny motoryzacyjne. W przypadku IQ „byłyby” 3 silniki, dwa benzynowe (500 i 900) i diesel, a także hybryda typu plug-in, która później miała emitować mniej niż 80 g CO2/km.
Naprawdę zdumiewające... Nie wiem, jak 500-tka mogłaby poruszać się takim samochodem, który przy aktualnym wyposażeniu i bezpieczeństwie będzie ważył blisko tonę!

Nawet Smart zwiększył pojemność silnika najnowszej generacji ForTwo.
I co więcej, Toyota szczerze mówiąc mistrzem małych silników turbo (poza samochodami Kei), ale może dojdą do tego jak wszyscy inni?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:39

Christophe napisał:[...] ps: AX Diesel był najbardziej ekonomicznym samochodem tamtych czasów...
Na długich trasach był to jedyny samochód miejski, który był w stanie przejechać 1000 km za jednym razem!
AutoPlus zmierzył go na poziomie 4.4 l/100 na trasie Paryż-Nicea przy średniej prędkości około 110 km/h...

Leo Maximus napisał:[...] wydaje mi się, że jest on również reprodukowany z ZX.
Co ?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102