rośnie olej: Czerwiec 16 zatrzymać nasze silniki

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25

rośnie olej: Czerwiec 16 zatrzymać nasze silniki




przez NAWET » 12/06/08, 11:00

Bonjour à tous

Wiadomość za pośrednictwem Internetu wzywała ludzi, aby nie jeździli 16 czerwca
czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
o jakiej inicjatywie myślisz? Roll:
Mnie osobiście prawie codziennie wyłącza się silnik
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/06/08, 11:02

16 czerwca to też dzień strajku, prawda?

To wielki żart: nie jechać jednego dnia, żeby jechać więcej następnego dnia i nie zmieniać niczego w swoich nawykach związanych z ogrzewaniem?

Oto ciekawa odpowiedź na tę propozycję: https://www.econologie.com/forums/actions-va ... t5490.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 12/06/08, 11:14

Christophe napisał:Oto ciekawa odpowiedź na tę propozycję: https://www.econologie.com/forums/actions-va ... t5490.html


Argumenty przedstawione przez podmiot, o którym wspomniałeś, są rzeczywiście ważne jako spowolnienie jego prędkości, ale z drugiej strony wiadomość, którą zacytowałeś, mówi również to:

„Masowa mobilizacja 16 czerwca mogłaby zostać nagłośniona, obywatele innych krajów mogliby nas naśladować”.

Porażenie prądem takiej inicjatywy nie mogłoby wywołać głębszej debaty, jak argumenty, które Pan podkreśla, czy inne :? : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/06/08, 12:00

przepraszam ale czas nie jest już na debatę, ale na konkretne i przede wszystkim trwałe działania...i nie tylko punktualny, jak chce wielu ekopolityków...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 12/06/08, 12:22

jeśli tak jak ja podjąłeś działanie, jednym z nich jest działanie komunikacyjne na rzecz świadomości. :zmarszczyć brwi:

Przykłady

Kiedy byłem paryżaninem, brałem udział w „Vélorution”, wtedy było to spotkanie o godzinie 14:10 w Bastylii, XNUMX lat później liczba użytkowników bardzo gwałtownie wzrosła :D

Korzystanie z tego forum jest też przykładem :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/06/08, 12:29

EVEN napisał:jeśli tak jak ja podjąłeś działanie, jednym z nich jest działanie komunikacyjne na rzecz świadomości. :zmarszczyć brwi:


Komunikacja i świadomość to moja praca (cóż, staram się :D ) przez ekonologię od kilku lat...

Mam na myśli komunikaty do okazjonalnych, a zatem daremnych działań, to siusiu kota… sztuczka „wyłącz światła na 5 minut” jest doskonałym przykładem.

Uprzejmiej: nie na wiele się to zda, poza poprawieniem wizerunku osoby, która to wypuszcza... efekt krótkoterminowy: zero.

Niech lepiej zdemaskują korupcję systemu dotacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 12/06/08, 12:39

Christophe napisał:Mam na myśli komunikaty do okazjonalnych, a zatem daremnych działań, to siusiu kota… sztuczka „wyłącz światła na 5 minut” jest doskonałym przykładem.
..


Hej, tak przy okazji, co zadało ten cios?

Nawet jeśli Twoja obecna praca dotyczy podnoszenia świadomości czy komunikacji, pedagogika to także konkretne działania... Jaki był pożytek z wcześniejszych „roszczeń-rewolucyjnych” inicjatyw w tym przypadku? :?

Jeśli chodzi o mnie, twierdzę, że eksperymentuję i niekoniecznie postrzegam to jako makiaweliczne działanie polityczno-medialno-ekologicznej manipulacji… ale raczej przebudzenie w odpowiednim czasie ::

Co oczywiście nie oznacza, że ​​zasypiasz :|
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 12/06/08, 12:39

Może ktoś mnie oświeci?

JAKI JEST SENS ???


Czy ci wszyscy ludzie, którzy demonstrują przeciwko wzrostowi cen paliw i spadkowi siły nabywczej, wyobrażają sobie, że ktoś (prezydent? Unia Europejska? BÓG?) ma magiczną różdżkę i ABRACADARA zapewni im samochody, prawie darmowe jedzenie, dużo gazu itp.?

Czy są tak głupi, że jeszcze nie rozumieją, że zbyt długo żyliśmy ponad stan, że nasz model rozwoju jest herezją, że kraje rozwijające się to nie mgliste abstrakcje, za które dajemy 10 piłek na Boże Narodzenie lub podczas Ramadanu?

Czy są aż tak uległe, że wyobrażają sobie, że „wielcy faceci” (prezydent, związek zawodowy…) są jedynymi, którzy są w stanie zapewnić im jakość życia, jak współczesne jelenie czekające, aż ich pan je nakarmi?

Czy oni są tak głupi, że nie mogą sobie wyobrazić, że możemy zamienić dzieciaka z dmuchanym ryżem na kromkę chleba z serem, bardziej zrównoważonym, mniej zanieczyszczającym środowisko i TANIEJ?

Niech przejmą władzę, do cholery. Być kreatywnym, wyobrazić sobie życie trochę mniej smutne jako konsument i bardziej ludzkie.

I nie protestować za niekończącą się benzyną, jak dziury po kulach Panurga.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/06/08, 12:42

Myślę, że nie ma zgody co do ostatnich 2 wiadomości, ale to nie ma znaczenia.

Podsumowując mój punkt widzenia:oczywiście musimy podnosić świadomość, ale dzisiaj nie możemy zadowalać się TYLKO zwiększaniem świadomości.

Ale wielu jest zadowolonych...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 12/06/08, 12:44

Christine napisał:Może ktoś mnie oświeci?

JAKI JEST SENS ???


I nie protestować za niekończącą się benzyną, jak dziury po kulach Panurga.


W tej kwestii zgadzam się z tobą, demonstrowanie przeciwko zbyt drogiej beczce nie ma sensu. Z drugiej strony „zatrzymanie naszych silników” może być sposobem na skierowanie debaty w stronę innego sposobu poruszania się
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142