Jak zamaskować wzrost cen?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 25/09/08, 20:28

jime napisał:Worek cementowy o wadze 35 kg to nie masoni, którzy będą narzekać. Kiedy marnujesz lub przenosisz worki z cementem przez cały dzień, jesteś bardzo szczęśliwy, że ważą tylko 35 kg, nawet jeśli wykonujesz więcej podróży. Zwłaszcza, że ​​minęło dziesięć lat od tych worków zmieniły wagę. Zastanawiam się, czy nie jest to raczej ze względów zdrowotnych niż podniesienie cen.


To nie jest raczej 25 kg dla worków cementu i innych używanych w budynku. Wynika to z prawa, które ograniczało wagę, którą pracownik mógłby zyskać (względy zdrowotne). Ale hej, jest wielu, którzy mają zwyczaj przyjmowania worków 50 kg, zaczęli brać 2 na raz, więc niewiele się zmieniło, a także kwestia wydajności.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/09/08, 21:36

Christophe napisał:
Leo Maximus napisał:Kiedyś istniał Bricomarché, konkurencyjne ceny, wykwalifikowani sprzedawcy, to rzadkość, wynik: zbankrutowali. : Lol:


Huh? Bankructwo? Bricomarché, czy to sklepy dla majsterkowiczów grupy InterMarché?

Cóż, nie zbankrutuj Myślę, że ... jest jeden w sedanie, z drugiej strony sprzedawcy są prawdziwymi piłkami !!

Oczywiście to grupa Intermarché i jest franczyzodawcą. „Mój” Bricomarché zbankrutował. Pech i Sedan to dla mnie trochę daleko.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/09/08, 21:42

jime napisał:Worek cementowy o wadze 35 kg to nie masoni, którzy będą narzekać. Kiedy marnujesz lub przenosisz worki z cementem przez cały dzień, jesteś bardzo szczęśliwy, że ważą tylko 35 kg, nawet jeśli wykonujesz więcej podróży. Zwłaszcza, że ​​minęło dziesięć lat od tych worków zmieniły wagę. Zastanawiam się, czy nie jest to raczej ze względów zdrowotnych niż podniesienie cen.

Tak, oficjalnie dla „dobrego samopoczucia” murarzy, ale skorzystaliśmy z okazji, aby podwyższyć cenę za kilogram. Oczywiście zyski są przekazywane do funduszy emerytalnych branży budowlanej : Lol: .
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/09/08, 21:49

Matt113 napisał:
jime napisał:Worek cementowy o wadze 35 kg to nie masoni, którzy będą narzekać. Kiedy marnujesz lub przenosisz worki z cementem przez cały dzień, jesteś bardzo szczęśliwy, że ważą tylko 35 kg, nawet jeśli wykonujesz więcej podróży. Zwłaszcza, że ​​minęło dziesięć lat od tych worków zmieniły wagę. Zastanawiam się, czy nie jest to raczej ze względów zdrowotnych niż podniesienie cen.


To nie jest raczej 25 kg dla worków cementu i innych używanych w budynku. Wynika to z prawa, które ograniczało wagę, którą pracownik mógłby zyskać (względy zdrowotne). Ale hej, jest wielu, którzy mają zwyczaj przyjmowania worków 50 kg, zaczęli brać 2 na raz, więc niewiele się zmieniło, a także kwestia wydajności.

Zobacz stronę bricodépot. Cement ma 35 kg, ale są też worki o wadze 25 kg, a także worki betonowe o wadze 40 kg. Teraz, jeśli murarze wezmą je w pary, zmiana przepisów była bezużyteczna : Lol:
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 25/09/08, 23:29

Nie do końca, to nie nowi pracownicy, którzy biorą 2 torby, znani mi masoni wzięli 50 kg worek na każde ramię, gdy byłem dzieckiem i że odwróciłem rękę na miejscu. Beton na 40 kg czy torby gipsowe mają rację?
I kondycjonowane w 25 kg, są to często kleje na bazie cementu (płytki), na placu stosuje się mniej objętości w porównaniu do cementu do zaprawy lub betonu. Lub szybki cement, którego używamy do szybkiego uszczelniania, nie ma sensu mieć dużych worków, jeśli je następnie przechowujemy.
W przypadku palety z cementu betonowego w woreczku 35 kg pozostawia od 1 do 10 worków po 25 kg kleju cementowego, sprzedaż bezużyteczna jest bezużyteczna, zgodnie z jej przydatnością. Tynk podobny do cementu ma ograniczoną żywotność. Dno worka cementowego, które nabrało wilgoci, nie wytrzyma takich samych ograniczeń jak cement użyty z nowym workiem.

Z drugiej strony mason kupuje hurtowo, ma ceny hurtowe ... w 35 kg lub 50 kg, po tym jak złota rączka płaci swoją torbę za sztukę droższą, to na pewno prawda, w końcu dla mnie Nie jest to kamuflaż rosnących cen, w przeciwieństwie do słoika twarogu, który ma od 1 kg do 850 g za rzekomo taką samą cenę.

Zyski ze wzrostu nie są oczywiście zwracane do funduszy emerytalnych, ale fundusze chorobowe i fundusz zabezpieczenia społecznego wydają znacznie więcej po drugiej stronie na operacje (na przykład rzepki na biodra). Podczas gdy do tej pory stosowanie twarogu w słoiku o masie 1 kg nie wywoływało u Ciebie choroby, niosąc przez całe życie ciężary o wadze 50 kg tak!
0 x
microDOC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/06/08, 13:42




przez microDOC » 26/09/08, 08:46

Jest to również do dozowania.
W zasadzie beton dozowany jest w ilości 350kg / m3, czyli na 1m3 "piasku" potrzeba 350kg cementu, więc łatwiej policzyć 10 worków po 35kg. : Wink:
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 26/09/08, 09:07

jime napisał:Nie do końca, to nie nowi pracownicy, którzy biorą 2 torby, znani mi masoni wzięli 50 kg worek na każde ramię, gdy byłem dzieckiem i że odwróciłem rękę na miejscu. Beton na 40 kg czy torby gipsowe mają rację?
I kondycjonowane w 25 kg, są to często kleje na bazie cementu (płytki), na placu stosuje się mniej objętości w porównaniu do cementu do zaprawy lub betonu. Lub szybki cement, którego używamy do szybkiego uszczelniania, nie ma sensu mieć dużych worków, jeśli je następnie przechowujemy.
W przypadku palety z cementu betonowego w woreczku 35 kg pozostawia od 1 do 10 worków po 25 kg kleju cementowego, sprzedaż bezużyteczna jest bezużyteczna, zgodnie z jej przydatnością. Tynk podobny do cementu ma ograniczoną żywotność. Dno worka cementowego, które nabrało wilgoci, nie wytrzyma takich samych ograniczeń jak cement użyty z nowym workiem.

Z drugiej strony mason kupuje hurtowo, ma ceny hurtowe ... w 35 kg lub 50 kg, po tym jak złota rączka płaci swoją torbę za sztukę droższą, to na pewno prawda, w końcu dla mnie Nie jest to kamuflaż rosnących cen, w przeciwieństwie do słoika twarogu, który ma od 1 kg do 850 g za rzekomo taką samą cenę.

Zyski ze wzrostu nie są oczywiście zwracane do funduszy emerytalnych, ale fundusze chorobowe i fundusz zabezpieczenia społecznego wydają znacznie więcej po drugiej stronie na operacje (na przykład rzepki na biodra). Podczas gdy do tej pory stosowanie twarogu w słoiku o masie 1 kg nie wywoływało u Ciebie choroby, niosąc przez całe życie ciężary o wadze 50 kg tak!

Torba 50 kg na każde ramię !!!!! : Lol: A jak skończył ten mason? : Lol:

Bp jest taki sam dla graczy, wygląda na to, że chcą pobić swój rekord! : Lol:

Dowodzi to, że rozporządzenie jest bezużyteczne, jeśli nie powoduje, że państwo jest mniej odpowiedzialne. Nie możemy postawić żandarma za każdym masonem, ale możemy umieścić 15 żandarmów, aby chronić dom Christiana Claviera na Korsyce : Lol: (informacje dziś rano w radiu)

W katalogu Brico-Dépot rzeczywiście znajduje się 40-kilogramowy worek betonu na stronie „sypki”. Dziwne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 26/09/08, 10:05

Pracowałem w firmie cynkowniczej. Wieszanie elementów wykonano ręcznie.
Przy wadze 200 kg był to facet z każdej strony i mam nadzieję, że jest zaczepiony.

Szczerze mówiąc, nie zamierzaliśmy siedzieć około 8 wokół takiej wiązki !!!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 26/09/08, 12:07

Może się zdarzyć, że worek betonowy o wadze 40 kg (nawet jeśli nie wiem, co to jest: jakaś mieszanka jest już gotowa i dodajemy do niej wodę?) Ale z pewnością nie jest to największa wyprzedaż. Albo nie jest to torba, którą noszą na co dzień specjaliści budowlani.

A jak skończył ten mason?

w biurze sprzedawca w sklepie z materiałami gotował się jak wielu murarzy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146