Jak zamaskować wzrost cen?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Jak zamaskować wzrost cen?




przez martien007 » 23/09/08, 10:58

niesamowite, ale prawdziwe! wkrótce: będzie opakowania i nic:

AFP 23 09:2008
Żywność: procesy mające na celu wzrost cen kamuflażu

Zmiana opakowań, modyfikacja receptur, redukcja zawartości: producenci żywności, chcąc zachować marże, wykorzystują różne procesy do kamuflażu wzrostów cen - zauważa w czwartek czasopismo „60 milionów konsumentów”.

Trzeba być „cholernie mądrym konsumentem”, żeby dostrzec te praktyki - podkreśla miesięcznik. Nawet oficjalne statystyki mają problem z ich wykryciem - dodaje magazyn Narodowego Instytutu Konsumpcji, który w czwartek uruchomi obserwatorium „zamaskowanej inflacji”.

W czasie, gdy większość Francuzów stara się związać koniec z końcem, magazyn, powołując się na marki, wyjaśnia w ankiecie procesy najczęściej stosowane w celu podniesienia cen „bez oczywistości dla klienta”. Jednym z najczęściej stosowanych jest redukcja produktu.

Magazyn wspomina Ciasteczka "Prince" Lu, które ważą tylko 300 gramów na 330 przed latem, Jockey de Danone również zmniejszył ilość: 850 g twarogu na kilogram lub małe garnki teraz o 90 g na 100 g poprzednio.

Czekoladki Mars miały ten sam pomysł kilka miesięcy wcześniej, co miesiąc.

"Na początku roku wszyscy myśleli o przewidywaniu wzrostu cen surowców "takich jak pszenica i mleko - mówi cytowany w ankiecie kierownik produktu w branży rolno-spożywczej." W przypadku niektórych produktów decyzja podjęto raczej decyzję o zmianie gramatury niż podwyższeniu ceny jednostkowej- dodaje.

Inną strategią jest zmiana opakowania, proces, który „otwiera drogę do bardzo ładnych podwyżek dla klienta”, podkreśla miesięcznik.

Gumy do żucia sprzedawane w Aldi pod marką Feel Free wzrosły z 13,75 do 20,73 euro w nowym opakowaniu. Miesięcznik powołuje się również na producentów cukru pudru, których opakowanie to teraz 750 g plastikowych torebek, a nawet oliwy z oliwek Lesieur, długo kondycjonowanej w litrach, która była flankowana przez młodszą siostrę 75 cl w 2006 r.

Trzecią metodą, „prawdopodobnie najbardziej szkodliwą”, jest modyfikacja receptury. Wymaga to zastąpienia drogich składników tańszymi surowcami lub zmiany składu w celu obniżenia ceny. Miesięcznik precyzuje, że zmiany receptur wydają się być „przede wszystkim prerogatywą pierwszych cen lub twardego rabatu”.

„Ogólnie rzecz biorąc, cena wzrasta tylko wtedy, gdy następuje zmiana receptury, a więc gdy produkt ma wartość dodaną”, powiedział AFP Jean-René Buisson, prezes stowarzyszenia. National Food Industries (Ania).

Według pana Buissona, który mówi, że jest „niechętny jakości ankiet” magazynu INC, konsumenci „są niezwykle czujni na wahania cen, ale zgadzają się płacić więcej za produkty, które mają rzeczywistą wartość dodaną lub wartość odżywcza wyższa "niż w przypadku poprzedniego produktu.

Federacja Handlu i Dystrybucji (FCD), z którą skontaktowała się AFP, nie skomentowała tego dochodzenia INC pod koniec popołudnia.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79492
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11105




przez Christophe » 23/09/08, 11:25

Hej!!! Niech żyją automatyczne kasy (skanowanie i ważenie produktów przez klienta), aby dalej doskonalić „te praktyki”… lub wręcz przeciwnie, walczyć z nimi !!

Rzeczywiście; po kilku tygodniach możemy zrobić statystyki za pomocą tych pól, które dodają rzeczywisty parametr masy dla wszystkich produktów.

Ponieważ tytuł produktu (a zatem i jego masa teoretyczna) jest również zawarty w kodzie kreskowym: możemy porównać dane producenta i dane rzeczywiste!

Możemy to zobaczyć na dwa sposoby (trochę manichejskie, ale dobre ...):

a) sprzedawca jest z klientem, aby zapewnić najlepszą ilość, jakość i stosunek ceny. Oznacza to, że te statystyki PUBLICZNE zostaną na przykład w INC lub UFC What do wyboru.

b) sprzedawca jest Z DOSTAWCĄ, nie upubliczniając żadnych oszustw na etykietach.

Zdecydowanie magiczne są te nowe skrzynki!

Myślę, że należy uchwalić prawo, aby uprzywilejować punkt a).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/09/08, 13:13

Kiedy mówimy, że musimy przeczytać etykiety na opakowaniach ...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/09/08, 13:36

Biorąc bochenek chleba od Auchana, stwierdziłem, że był bardzo lekki. To był wiejski chleb w kulce o wadze 400 gramów w opakowaniu. Nie jestem typem do deflacji, więc zważę to w dziale owoców i warzyw, waży 280 gramów! Potem wróciłem do działu piekarni, zadzwoniłem do kierownika i wskazałem mu, że uważam ten chleb za nieco lekki, odpowiedział nieprzyjemnie, że 400 gramowy chleb waży 400 gramów. Kiedy zaproponowałem mu, żeby poszedł i zważył, poszedł po kierownika działu, do którego zapytałem, jak gram Auchana może być lżejszy niż normalny gram. Nie mówiąc nic, bardzo zawstydzony, szef działu poszedł do zważenia chleba, poprosił o kolejną etykietę i zwrócił mi chleb z przeprosinami od Auchana.

Brzydki chleb jest powszechny, ludzie po prostu go puszczają.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/09/08, 13:38

Ludzie nie odpuszczają! Nie obchodzi ich to wszystko!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79492
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11105




przez Christophe » 23/09/08, 13:42

Leo Maximus napisał:Biorąc bochenek chleba od Auchana, stwierdziłem, że był bardzo lekki. To był wiejski chleb w kulce o wadze 400 gramów w opakowaniu. Nie jestem typem do deflacji, więc zważę to w dziale owoców i warzyw, waży 280 gramów! Potem wróciłem do działu piekarni, zadzwoniłem do kierownika i wskazałem mu, że uważam ten chleb za nieco lekki, odpowiedział nieprzyjemnie, że 400 gramowy chleb waży 400 gramów. Kiedy zaproponowałem mu, żeby poszedł i zważył, poszedł po kierownika działu, do którego zapytałem, jak gram Auchana może być lżejszy niż normalny gram. Nie mówiąc nic, bardzo zawstydzony, szef działu poszedł do zważenia chleba, poprosił o kolejną etykietę i zwrócił mi chleb z przeprosinami od Auchana.

Brzydki chleb jest powszechny, ludzie po prostu go puszczają.


Co to do cholery jest? Następnym razem zrobię to samo co ty!

W tym przypadku jest tylko jedno rozwiązanie: : Arrow: UFC CO WYBRAĆ
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 23/09/08, 13:48

Lub po prostu pracownik, który popełnił błąd na etykietach. Błąd, który został naprawiony: przestań widzieć spiski wszędzie. Ponadto, gdyby było na odwrót, założę się, że nikt by nie narzekał, ponieważ jest dobrze znany, klienci nigdy nie oszukują.
Ostatnio edytowane przez Christine 23 / 09 / 08, 13: 52, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/09/08, 13:50

Hehehe ...

Są trochę paranoiczne ... : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79492
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11105




przez Christophe » 23/09/08, 13:57

Christine napisał:Lub po prostu pracownik, który popełnił błąd na etykietach. Błąd, który został naprawiony ...


Poprawione? Na bochenku tak nie na półce ... ale mogłem źle zrozumieć wyjaśnienia Leo ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/09/08, 14:09

Zaskoczyłoby mnie to, gdyby poprawili cały dział!

Może Leo miał po prostu zły numer.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117