Twoja sieć lokalna: Wi-Fi lub RJ45?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.

Moja sieć lokalna znajduje się w:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 25/02/08, 23:00

Słoń napisał:
W domu: 5 komputerów podłączonych przewodowo ;-)


Ojciec, moja matka, syn, córka, duch święty! (Brassens, publiczne ławki) Kto jeszcze? nie wnikasz w szczegóły! :D

W domu 4 podłączone, 20 czeka.
:D
(ze śmieci)
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 26/02/08, 12:43

Wszystko też okablowane

Jeśli chcę iść z laptopem do innego pokoju, to jest to bezpośrednie CPL (zasilanie z linii energetycznej)

Oprócz tego, że jest szkodliwe, Wi-Fi nie jest naprawdę bardzo stabilnym połączeniem...

+1 także przy fałszowaniu adresów MAC, to bardzo proste...
Jeśli kiedyś uda mi się zbudować dom (oczywiście ekologiczny), to na pokój będą 2 gniazda RJ45, minimum!

Christophe: Czy Twoje gniazdka ścienne są kategorii 5e?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/08, 00:15

Brak wiadomości od Christophe'a od poniedziałku o 22:30......

to pachnie jak „problem” z połączeniem :? z powodu manipulacji w sieci i filtrach ADSL.......
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/08, 00:24

gegyx napisał:Trochę się rozpiszę, ale przedstawię swoją filozofię.

Nie przepadam za telefonem komórkowym, bo jego szkodliwość nie została jeszcze oficjalnie ustalona we Francji.
Nie mówię, że to nie jest przydatne. W trakcie mocnego ciosu i rozwiązywania problemów.
Ja w pracy muszę nosić ze sobą laptopa, kiedy go nie chcę.
Ale teraz, przy stawkach ryczałtowych i preferencyjnych numerach, dzieci spędzają czas i zasypiają w nocy z telefonem przy uchu, aby porozmawiać ze sobą. Wystarczy.
W domu jest też bardzo praktyczna mikrofalówka, ale z takimi szkodliwymi falami.

Czyli WiFi i nie tylko w domu!.... Po co, skoro nie jest potrzebne?

Kiedy masz biurko, stałe komputery, nawet w każdym pokoju, ile kosztuje poprowadzenie przewodu RJ45, który może mieć 100 m długości?
Po zainstalowaniu w każdym pokoju jest trwały i nie wymaga dodatkowych szkodliwych fal w domu 24 godziny na dobę

Zainteresowanie Wi-Fi dotyczy laptopów, pisania na łóżku, fotelu, w toalecie...
Także wśród studentów, z których tylko jeden pobiera abonament, i sprawia, że ​​korzystają z niego wszyscy sąsiedzi na piętrze.
Ale czy ta przyjemność jest warta ewentualnych niedogodności związanych z dysfunkcją sensoryczną lub przyszłą chorobą?
Ponieważ w tym samym czasie WiFi zasila stacjonarne komputery PC, które byłyby całkowicie zadowolone z połączenia przewodowego 100 KB.

Jestem również przeciwny myszom Wi-Fi lub Bluetooth. Podczas gdy pojedynczy przewód zastępuje fale i baterię...

Dla tych, którzy nie chcą wiercić dziur, systemy przesyłowe przez domową sieć elektryczną mogą być ważne, ponieważ sieć 50 Hz, choć szkodliwa, jest zawsze obecna; ale interfejsy są droższe.

Musisz pomyśleć, zanim zaczniesz działać. Jesteśmy najeżdżani i atakowani przez fale, z których przez większość czasu nie mamy pożytku.
Bezużyteczne w obecnym kontekście, aby dodawać je non stop w naszym otoczeniu, podczas gdy działają również wtedy, gdy próbujemy spać i odbudowywać się w nocy.
Pomyśl o dzieciach, które są jeszcze bardziej atakowane, gdy dorastają.

Testując moje połączenie (3Mb), zrozumiałem, że nigdy nie będę miał więcej niż 8Mb.
Wziąłem więc adsl za 15 € (bez wynajmu głupiego modemu).
Kupiłem na eBayu router z modemem Olitec 500 (30 €), z 4 portami Ethernet i jednym usb.
I działa bez fal radiowych.

Teraz rozważałem pozbycie się FT, żeby Tel zrozumiał. Ale wszyscy dostawcy usług internetowych oferują modem router WiFi i 2 wyjścia przewodowe max. Ponadto telefon jest ograniczony do jednej słuchawki lub 2 lub 3, jeśli weźmiesz bazę, która nadaje non-stop fale GSM w całym domu...
Mając 4 słuchawki, czekam aż pojawi się na rynku baza przewodowa, bo inaczej będę musiał trochę pokombinować...

Widziałem, że Freebox V5 ma 4 wyjścia Ethernet. Robi się ciekawie. Ponieważ Wi-Fi na tym komputerze można wyłączyć. Na razie tylko jedno ujęcie, więc czekamy na wspomniany problem.

W rodzinie, w której w Wi-Fi było V4, fale źle przechodziły przez grube ściany.
A w akwarium 80cm od pudła wszystkie ryby zdechły, po jakimś czasie...
Dla mnie oprócz prewencyjnych alarmów rzetelnych specjalistów taka demonstracja mi wystarczy.
Zasada ostrożności, naucz się stosować ją dla siebie i swoich bliskich.


100% się zgadza.

Czy znasz książkę „Te fale, które sprawią, że pewnego dnia umrzemy”.

Nie znałem historii ryb w akwarium, ale ostatnio w wiadomościach regionalnych pokazali eksperyment przeprowadzony w INRA w Clermont-Ferrand: fale emitowane przez telefony komórkowe szkodzą pomidorom znajdującym się w recepcji obszar. szkoda, że ​​nie mam już odniesienia do sprawozdania.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 27/02/08, 09:51

jean63 napisał:Brak wiadomości od Christophe'a od poniedziałku o 22:30......

to pachnie jak „problem” z połączeniem :? z powodu manipulacji w sieci i filtrach ADSL.......


:) Miło z twojej strony, że się o mnie martwisz.

Nie, to przypominało „dzień prezentacji Pantone przed lokalnymi urzędnikami wybranymi w Belgii”…

Więcej opowiem później, przygotowuję się do umieszczenia pliku PDF z konferencją w Internecie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 27/02/08, 09:52

Czy oglądałeś ten dokument, którego emisja została zakazana we Francji?

https://www.econologie.com/video-telepho ... -2444.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 27/02/08, 10:03

Superform napisał:Christophe: Czy Twoje gniazdka ścienne są kategorii 5e?


Nie mam pojęcia, zaraz się dowiem, co oznacza ta klasyfikacja według kategorii?
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 27/02/08, 19:49

w zasadzie kat. 5e to standard RJ45 zapewniający przepustowość 100 Mb/s
możesz na nim przepuścić nawet 1000 Mb/s (1Gb/s) jeśli < 50m

kat. 6 i 6e dotyczą 1 i 10 Gb/s (nie jestem pewien dla 10)

jeśli jest to kategoria 5 (nie e), 4, 3... może ewentualnie zwiększyć prędkość o 10 Mb/s, 100, jeśli nie jest to zbyt długie, ale nie używamy tego w telefonii...

Chociaż nawet teraz wszędzie stawiamy kat 5e lub 6, wszystko działa....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 27/02/08, 22:03

Ok, dziękuję, w ogóle nie znałem tych pojęć.

Niby to piąty ale nie widzę jak wtyczka tak bardzo wpływa na przepływ ... ważniejsza wydaje mi się "moc" włącznika i długość kabli, czy się mylę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/02/08, 00:02

To powiedziawszy, znam te niuanse, nie wiedząc, jaka jest różnica w samym kablu

Mam 3, 5 i 6, szczerze mówiąc, na pierwszy rzut oka są takie same
Jaka jest różnica? żaden nie wydaje się być uzbrojony ...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142