Zespół domieszkowania parą na agregacie prądotwórczym z silnikiem wysokoprężnym

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 11/12/07, 22:10

Witaj Lio74
lio74 napisał:patrzyliśmy na wszystko: filtr => pompa => wtryskiwacz..
ale diesel już nie chce dojechać... może zadziałało elektryczne urządzenie zabezpieczające???

W pompie wtryskowej niektórych Mégane Renault znajduje się „urządzenie” elektryczne/elektroniczne, które można ponownie zainicjować tylko wtedy, gdy urządzenie działa prawidłowo. (w Renault)

lio74 napisał:...a nauczyciel mi powiedział, że muszę mieć czujnik ciśnienia w butli...
poza tym nie wiem czy to takie proste mieć wyświetlacz (patrz u conrada) dla sond K i boczników...


Myślę, że to jest to, o czym myślisz:

http://www.kistler.com/do.content.fr.fr ... erPressure

Z tego co wiem to nie jest tanio......a żeby zinterpretować sygnały trzeba się nauczyć wielu rzeczy a nie tych najprostszych. Krótko mówiąc, znajdź kogoś, kto wyjaśni Ci, co możemy zrobić z mieszaniną sygnałów i pasożytów... Za tym kryje się dodatkowe narzędzie programistyczne! : Lol:

lio74 napisał:...więc sprawa do naśladowania, próbuję znaleźć analizator gazów (CO, CO2, HC, O2, NOx)

Z tego co widziałem w internecie nowość nie jest w zasięgu amatora. Ja też szukam używanego. : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 11/12/07, 23:03

Hi Flytox,

dla pompy
cóż, jest to mała grupa (pojedynczy cylinder), a nie tutu... : Chichot:

w przeciwnym razie dziękuję za link : Wink:

Myślę, że to jest to, o czym myślisz:

Z tego co wiem to nie jest tanio......a żeby zinterpretować sygnały trzeba się nauczyć wielu rzeczy a nie tych najprostszych. Krótko mówiąc, znajdź kogoś, kto wyjaśni Ci, co możemy zrobić z mieszaniną sygnałów i pasożytów... Za tym kryje się dodatkowe narzędzie programistyczne!


tak, potrzebny jest czujnik, ale z łańcuchem akwizycji i komputerem do pracy nad sygnałem... jest lepiej! :D
mimo to nadal planuję nawiązanie współpracy pomiędzy studentami stowarzyszenia a uczelnią, aby móc korzystać ze sprzętu bez płacenia kwot, które zmiażdżyłyby słonia! : Lol:

Analiza gazu będzie kosztować około 3000 do 5000 € :zmarszczyć brwi:

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 12/12/07, 09:11

lio74 napisał:więc na początku listopada miałem trochę czasu i niestety chciałem jechać za szybko i zrobiłem złą manipulację... awaria paliwa podczas pomiaru temperatury w różnych punktach => pospieszny restart ze 100% obciążeniem => odciąłem w trakcie ładunek, zgasł i już nie chce się uruchomić!!! : Evil:

patrzyliśmy na wszystko: filtr => pompa => wtryskiwacz..
ale diesel już nie chce dojechać... może zadziałało elektryczne urządzenie zabezpieczające???


co
nie, jeśli jest to grupa diesla, nie ma gaźnika!
tak, pompa wtryskowa i wtryskiwacz! Zawsze jest filtr, który lepiej podgrzać (aby lepiej płynął) odzyskując ciepło, ale w skrócie:
trzeba dolać diesla: trzeba znaleźć RĘCZNĄ pompkę zasysającą, inaczej trzeba będzie zassać ustami, ale to byłoby zaskakujące... spójrz do instrukcji "wymiana filtra oleju napędowego" musi być zaznaczone jak zalać go ponownie olejem napędowym !
to jeśli masz diesla to na elektrozawór pompy wtryskowej musi być prąd (aby paliwo przeszło).
Czy masz na grupie świece żarowe/akumulator/alternator?
czy uruchamia się ręcznie?

do analizy gazu można skorzystać z tomografii komputerowej + komornik, podobno to przeważa : Chichot: och, śmieję się.
czy test białej chusteczki? :zmarszczyć brwi:

Wszystko zależy od tego, co chcesz udowodnić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 12/12/07, 09:14

Witam,

Urządzeniem pomiarowym, który wydaje mi się interesujący, byłby obrotowy miernik momentu obrotowego, który umieszcza się pomiędzy kołem zamachowym a wałem korbowym.
Mogłoby to umożliwić porównanie cykli „standardowego” i cykli GP.

W zasadzie w przypadku wody ekspansja gazu powinna być znacznie bardziej stopniowa i dłuższa...

Argument nie do powstrzymania, aby uwiarygodnić lekarza pierwszego kontaktu.

Montaż na silniku pojazdu nie jest łatwy, ale na silniku stacjonarnym musi być możliwy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 13/12/07, 23:12

Dobry wieczór wszystkim !

Właściwie to następuje nagła zmiana prędkości, ponieważ przy rozruchu jest duże obciążenie i nagle nie ma obciążenia!!!

myślę o tym jeszcze raz, albo regulator masy muszej wypadł z wyścigu... albo to wędka zawiodła :? :? co o tym myślą mechanicy AS? :? ::

dla Cripusa:

dziękuję za uwagę, ale myślę, że to zbyt duża modyfikacja, zwłaszcza jeśli chcemy ją później wykorzystać... więc modyfikacja ciężka, materiał prawdopodobnie droższy niż czujnik ciśnienia... (moim zdaniem)
to powiedziawszy, trzeba umieścić ten cholerny czujnik => obróbka ciśnieniowa, ponieważ na cylindrze nie ma wtyczki do podgrzewania wstępnego, tylko mini rezystor grzewczy przed pompą i to wszystko!

@+
Lio
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
satpavan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/05/07, 11:34
Lokalizacja: Nie-zła

„Trening” dopingowy na parze w Togo




przez satpavan » 07/04/08, 12:10

Bonjour à tous,

Mogę powiedzieć, że z uwagą śledziłem całą historię tego zjawiska forum bez bezpośredniego udziału (pracuję z Lio od czerwca ubiegłego roku). Odbyliśmy staż z Michelem, a potem kontynuowaliśmy go razem, nie osiągając żadnych rzeczywistych rezultatów…

Niedawno w lutym spotkaliśmy się i zorganizowaliśmy staż w Togo w Afryce Zachodniej. Nadal nie mieliśmy własnych wyników, ale hej, zaczęliśmy pewni siebie. Zespół składał się z około piętnastu bardzo doświadczonych Togijczyków (prawie wszyscy kierownicy warsztatów, nauczyciele itp.) wraz ze spawaczami, blacharzami, tokarzami itp.
To był całkowity sukces, cudowny tydzień. Naprawdę przejęli na własność technologię, zrozumieli ją, a nawet starali się ją ulepszyć. Trzeba powiedzieć, że jeśli chodzi o zaradność, są mistrzami, każdy problem miał swoje rozwiązanie! Duch zespołu był niezwykły ...

Zainstalowaliśmy ciągnik i generator o mocy około 7 kW (należący do ośrodka opieki). Po testach uzyskaliśmy przed uruchomieniem 18% dla ciągnika i 19% dla grupy. Oczekujemy na wyniki po uruchomieniu w systemie.
W każdym razie są bardzo zmotywowani, utworzyli grupę, aby opracować strukturę, która będzie kierować rozwojem dopingu parowego w Togo.
Planujemy staże w kilku krajach Afryki Zachodniej na rok 2009. Wszystko zostało sfinansowane ze środków własnych, przy globalnym budżecie wynoszącym 75 euro i około 15-20 euro na montaż!!!

Musieliśmy wyjechać daleko, aby dokonać naszej pierwszej edycji i było to wspaniałe doświadczenie, podczas którego mogliśmy jedynie podkreślić ducha zespołu i wzajemne uczenie się! Dobra robota i do zobaczenia wkrótce,

Obraz

Obraz

Udało im się już znacznie lepiej dla drugiego montażu w grupie, w toku (zintegrowany system i projekt ...)


Obraz
0 x
poważny
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 07/04/08, 12:32

To super satpavan! Dobrze zrobiony !! Gdyby udało się to osiągnąć (a wierzę, że tak się stanie), byłoby naprawdę dobrze!

W przeciwnym razie myślę, że powinieneś utworzyć nowy temat zatytułowany „Gillier Pantone w Afryce” lub coś w tym rodzaju… aby poprawić widoczność swojego tematu.

Czy jesteś na zdjęciach?

Wierzę, że pomimo tego, co widzimy w mediach, możemy się wiele nauczyć od mentalności afrykańskiej…

ps: „włamanie” to trochę żart, prawda? :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79