Energia: Bruksela oferuje zalety jądrowej

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 08/01/07, 00:30

jean63 napisał:zawsze możemy marzyć : Mrgreen: : Mrgreen: : Lol: :?

Jak pokazuje wyszukiwarka Google, wieść się rozprzestrzenia. Zachęca to, biorąc pod uwagę stawkę, do bezstronnej weryfikacji i bez odrzucania a priori oraz do przeznaczenia środków (wystarczyłaby 1/200 Itera) na ulepszenie francuskiej maszyny Z firmy Gramat (Lot).
Ostatnio edytowane przez Cuicui 08 / 01 / 07, 00: 37, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/01/07, 00:35

Witam, tego wieczoru jest mnóstwo osób cierpiących na bezsenność!!

Przyjrzę się bliżej artykułom na ten temat.

Śnijmy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 08/01/07, 00:39

jean63 napisał:Witam, tego wieczoru jest mnóstwo osób cierpiących na bezsenność!! Przyjrzę się bliżej artykułom na ten temat. Śnijmy.

Cześć Jean63
Zobaczysz, to ekscytujące, naprawdę jest o czym marzyć!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/01/07, 00:41

Z tym idę spać, bo bolą mnie plecy (lędźwiowe) i trwa to pomimo osteopaty, mezoterapii, magnetyzera….Ciąg dalszy. (Nie chcą mi robić rezonansu magnetycznego, żeby sprawdzić, czy nie ma przytrzaśniętego dysku, ponieważ jest to zbyt kosztowne dla zabezpieczenia społecznego.... to już prawie wszystko!).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 08/01/07, 00:46

jean63 napisał:Z tym idę spać, bo bolą mnie plecy (lędźwiowe) i trwa to pomimo osteopaty, mezoterapii, magnetyzera….Ciąg dalszy. (Nie chcą mi robić rezonansu magnetycznego, żeby sprawdzić, czy nie ma przytrzaśniętego dysku, ponieważ jest to zbyt kosztowne dla zabezpieczenia społecznego.... to już prawie wszystko!).

Dobranoc, Jean63.
Może jesteś zmęczony noszeniem świata na swoich barkach.
Życzę spokojnego snu i mnóstwa słodkich snów.
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 08/01/07, 15:56

jean63 napisał:Z tym idę spać, bo bolą mnie plecy (lędźwiowe) i trwa to pomimo osteopaty, mezoterapii, magnetyzera….Ciąg dalszy. (Nie chcą mi robić rezonansu magnetycznego, żeby sprawdzić, czy nie ma przytrzaśniętego dysku, ponieważ jest to zbyt kosztowne dla zabezpieczenia społecznego.... to już prawie wszystko!).


Stres?

marzyciel
0 x
Henryk II
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 29/11/06, 20:34




przez Henryk II » 08/01/07, 17:23

Maszyna Z?
Ja też się tego dowiem, ale to dość zaskakujące, że czasopismo takie jak Sciences&Vie nigdy nie doniosło o tym odkryciu…
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/01/07, 20:58

marzyciel napisał:No cóż… tania energia… nie tak wynika z innych opinii, które mówią, że jeśli policzymy dotacje, recykling, wydobycie, konserwację i późniejszą rekultywację… [...]
Tani ? Gdzie widziałeś, że jest tanio?

Główną (jedyną?) zaletą obecnej energetyki jądrowej jest brak wytwarzania CO2 w porównaniu z innymi sposobami wykorzystującymi zasoby ograniczona ilość...

Do Jeana i odnośnie maszyny Z: nie jestem w tym kompetentny, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj JPP, jest on zagorzałym obrońcą tego procesu (a Cuicui bardzo dobrze to tutaj przekazuje... : Mrgreen:)

Dla Henry'ego: S&V nie jest ściśle mówiąc „odniesieniem” w dziedzinie nauki…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/01/07, 21:13

marzyciel powiedział:
Stres?


wcale... stary problem ucisku kręgów związany z wypadkami?.

Lekarze wiedzą tylko, jak połykać narkotyki, więc próbuję czegoś innego. Chirurdzy czasami zostawiają cię na wózku inwalidzkim, zdarzyło się to niedaleko mojego domu (lekarz skazany, ale 30 osób niepełnosprawnych).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 08/01/07, 21:37

Jezu... OK
W przeciwnym razie istnieją alternatywne metody, cóż, oczywiście musisz się na nie otworzyć, bo zmuszasz się do leczenia, to już jest gwarantowane w 50% niepowodzenie :S

W każdym razie odwaga :)

[Nie na temat]
marzyciel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205