Co transformator dla żarówki LED?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/12/06, 18:49

corben dallas pisze:Gdyby to było takie proste, ale testowałem z 2 różnymi transformatorami i problem nie pochodzi z transformatorów, ale z żarówek LED, które odmawiają współpracy z tego typu transformatorem do halogenów.
Jak obsługiwać te lampy, wymaga to minimalnej liczby na transformatorze?


powitanie

włóż baterię buforową i będzie działać!!!

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 05/12/06, 06:59

lub dobre, duże mieszkanie 50 V 100 μF równolegle na każdej lampie, jeszcze bardziej wytrzymałe ... i dioda dużej mocy w szeregu ...

problem prawdopodobnie wynika z częstotliwości wychodzącej z twojego transformatora. nie jest ciągły, ale „posiekany”. w rzeczywistości twoje diody nie mają czasu na zapalenie się, zanim napięcie już spadnie ... więc potrzebujesz dobrego, dużego filtra dolnoprzepustowego.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 05/12/06, 08:59

Zac napisał:Cześć

włóż baterię buforową i będzie działać!!!

@+


Uh nie ma oszustwa, ale jeśli jest 12 AC?
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 05/12/06, 10:09

Christophe napisał:
Zac napisał:Cześć

włóż baterię buforową i będzie działać!!!

@+


Uh nie ma oszustwa, ale jeśli jest 12 AC?


Z mostkiem diodowym...

Ale transformator do halogenu jest zmienny?

należy zmierzyć napięcie jałowe transformatora, napięcie z żarówką halogenową i napięcie z żarówką ledową.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/12/06, 09:39

1) te żarówki są prawdopodobnie wykonane na prąd stały

2) jeśli są połączone szeregowo, faktycznie potrzebują minimalnego napięcia, aby się zaświeciły

3) transformatory elektroniczne nie mogą pracować przy zbyt małych obciążeniach, ewentualnie ulegają uszkodzeniu podczas pracy na biegu jałowym lub poniżej 20% obciążenia
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 06/12/06, 14:20

diody działają w sposób ciągły, więc potrzebny jest transformator + mostek prostowniczy + 1 mieszkanie 100µF DC zobacz więcej

Standardowa dioda LED działa pod napięciem około 1.5 V, więc albo trzeba je połączyć szeregowo, aby uzyskać 12 V, albo ograniczyć napięcie szeregowo przez rezystancję (w tym przypadku montaż nie jest optymalny na poziomie konsumenckim, ale jeśli element się pali, wszystko się nie obraca wyłączony)
0 x
Denys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/03/07, 11:23

ty=ri




przez Denys » 06/03/07, 20:47

dla uproszczenia dzielisz napięcie swojego zasilacza (prądu stałego) przez 1.5 V (normalne napięcie diody) i otrzymujesz liczbę diod, które musisz połączyć szeregowo.

W przeciwnym razie, jeśli nie masz wystarczającej ilości diody dla transformatora, musisz po prostu zastosować prawo Ohma : Idea: .
U=RI
do tego potrzebna jest dioda (muszą to być te same diody), bateria 1.5v i amperomierz.
łączysz szeregowo amperomierz (musi być precyzyjny, to miliampery) z diodą.
Tam płynie światło : Chichot:
Odczytujesz wartość na amperomierzu, ponieważ znasz napięcie, możesz obliczyć rezystancję diody.
dla połączenia szeregowego prąd się nie zmienia, dlatego r jest wprost proporcjonalne do napięcia. więc jeśli nie masz wystarczającej liczby diod, dodaj rezystor szeregowo w swoim obwodzie, aby uzyskać prawidłową całkowitą rezystancję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/03/07, 20:59

łagodnie !

albo po prostu musisz zapalić diodę, aby zrobić świadka, znasz jej nominalną intensywność, stosujesz prawo ohma i zou, niezależnie od napięcia, twoje diody nie lecą w powietrze

lub chcesz robić oświetlenie ORAZ oszczędzać energię (na co nikt nie będzie narzekał poza EDF : Chichot: ), a następnie, im bardziej twoje napięcie jest dostosowane do liczby diod połączonych szeregowo, tym mniejszy opór musisz umieścić szeregowo i tym lepsza jest twoja WYDAJNOŚĆ!

EREA sprzedaje transformatory 2-3-4 V do tego typu zastosowań!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Denys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/03/07, 11:23

Zasilanie prądem zmiennym




przez Denys » 06/03/07, 21:16

Zapomniałem o przypadku, jeśli zasilacz jest AC, to też działa, ale trzeba zrobić małą zmianę.
Najpierw musisz wiedzieć, że dioda LED to dioda :zaszokować: dlatego z definicji jest w stanie wyprostować prąd przemienny.
Tak więc na zasilaczu prądu zmiennego półfala będzie krążyć tylko w obwodzie diody, tj. 0,45 razy napięcie wyjściowe zapisane na twoim tfo
konieczne będzie również uniknięcie zjawiska migotania, aby dodać kondensator, należy go zamontować szeregowo z diodami, ponieważ wartość kondensatora, który umieścisz, 100 μf 50 V tutaj, powinna być w pełni odpowiednia, chyba że tfo jest większe niż 50 V na wyjściu.

Nie zapominaj też, że dioda jest spolaryzowana, jest oznaczenie jakie dają katody (mały ergos na jednym z 2 przewodów wychodzących z diody) dlatego nie spawaj 2 katod bo inaczej nic nie pasuje do serii montażowej : Mrgreen:
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 06/03/07, 22:35

Corbenie Dallas, w swoich dwóch wiadomościach, które napisałeś:

cześć wszystkim, odkrywam to forum bardzo ładne i myślę, że znajdę tam odpowiedzi na moje pytania.
oto mój mały problem, kupiłem zapas żarówek ledowych w Chinach; model to MR16 lub GU5,3 (nie wiem, dlaczego ma 2 nazwy) w 12 woltach 1,5 wata i 18 diodach LED. Testowałem na mojej istniejącej instalacji, która zawiera transformator (220/12V 20-60VA ~50Hz cos=0.99 max 4,9 A) i trzy reflektory halogenowe o mocy 50 W.

Witam i dziękuję za odpowiedzi w moim poprzednim poście.
Mam trzy pytania dotyczące transformatorów.

1 - co oznacza (20-60VA) wskazane na moim transformatorze?
2- Jaka jest różnica między 12 V AC a 12 V DC?
3- dla 3 żarówek o mocy 1,5 W z 18 diodami LED każda, jakiego typu transformatora powinienem użyć, ponieważ mój transformator halogenowy (220 V/12 V AC (20-60 VA cos = 0.99) nie może ich uruchomić?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi .


Różnica między AC i DC: AC=prąd przemienny; DC=prąd stały.
Jeśli twoje żarówki są na prąd stały, a twój transformator to konwerter AC-AC, będziesz musiał przejść przez prostownik AC-DC, aby żarówki działały. Tam masz dwie opcje:
- po pierwsze kupujesz sobie nowy transformator AC-DC 12V. Dla mocy, którą podajesz, nie wiem, czy jest to moc na diody LED, czy na 18 żarówek LED.
- po drugie, robisz sobie obwód prostownika, kupując odpowiednie komponenty od dostawcy komponentów elektronicznych. Prostowanie zostanie wykonane za Ciebie od 12V AC do 12V DC. Najpierw przechodzisz przez mostek diodowy (4 diody), który pozwoli ci podnieść ujemne składowe sygnału przemiennego na plus. Następnie kondensator połączony równolegle, który wygładzi Twoje szczyty: tutaj im większa jego pojemność, tym lepsze wygładzenie (czas rozładowania). Aby uzyskać więcej wyjaśnień na temat prostowania, myślę, że ta strona dobrze ci wyjaśni: http://licencer.free.fr/diodes.html (to chyba wszystko co znalazłem...)

Jeśli nie rozumiesz, powiedz to, postaram się dać ci krótki schemat!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, Google [Bot] i goście 145