Co transformator dla żarówki LED?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Corben Dallas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/12/06, 17:11

Co transformator dla żarówki LED?




przez Corben Dallas » 04/12/06, 17:37

cześć wszystkim, odkrywam to forum bardzo ładne i myślę, że znajdę tam odpowiedzi na moje pytania.
oto mój mały problem, kupiłem zapas żarówek ledowych w Chinach; model to MR16 lub GU5,3 (nie wiem, dlaczego ma 2 nazwy) w 12 woltach 1,5 wata i 18 diodach LED. Testowałem na mojej istniejącej instalacji, która zawiera transformator (220/12V 20-60VA ~50Hz cos=0.99 max 4,9 A) i trzy reflektory halogenowe o mocy 50 W.
Jeśli podłączę tylko jedną z moich żarówek ledowych, ledwo się świeci. Jeśli podłączę halogen + żarówkę LED, ta ostatnia świeci normalnie.
Czy transformator musi być specjalnie przystosowany do żarówek ledowych, czy też powinna być podłączona do transformatora minimalna ilość żarówek ledowych, aby zapewnić odpowiednią moc?
Na akumulatorze 12 V działa bardzo dobrze, więc czy jest to problem z prądem zmiennym lub stałym, ale dlaczego działa z żarówką halogenową równolegle?
Jeśli ktoś rozumie mój bełkot i jest w stanie mi odpowiedzieć, byłoby miło.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/12/06, 17:45

Witamy u Ciebie

Nie znałem tego problemu, ale myślę, że musi to być problem z obciążeniem transformatora, który nie może generować wystarczającego napięcia, gdy pobór prądu nie jest wystarczający ...

Rozwiązanie w twoim przypadku: umieść więcej niż 3 żarówki LED (jeśli to możliwe), zasymuluj obciążenie (nie nadaje się do konsumpcji ...) lub dostosuj transformator ...

Ale w każdym razie ryzykujesz, że nie będziesz mieć takiego samego oświetlenia jak w przypadku halogenów...

Inni użytkownicy odpowiedzą dokładniej... a czytałeś temat o transformersach?

https://www.econologie.com/forums/consommati ... t2154.html

Oto wydajny zasilacz: https://www.econologie.com/shop/alimenta ... p-227.html

Edytuj początek 2011 roku:

Ważne jest, aby nie stosować tego rodzaju transformatora (pseudosinus) na diodach LED: https://www.econologie.com/shop/transfor ... p-311.html

Obraz

Niektóre żarówki LED są kompatybilne, ale nie wszystkie… problem polega na tym, że test zgodności jest… destrukcyjny! Sprzedawca ma ostrzegać... i znać kompatybilności.

W przypadku diod LED należy użyć zasilacza 12 V DC lub transformatora ferrytowego (true sinus), ale te ostatnie stają się coraz rzadsze:

https://www.econologie.com/shop/alimenta ... p-363.html

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 01 / 11, 11: 30, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/12/06, 17:48

ps: jakiej marki jest twój transformator? Bo to byłaby niezła seria eksperymentów dla powstającego „laboratorium” ekonologicznego :D
0 x
Corben Dallas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/12/06, 17:11




przez Corben Dallas » 04/12/06, 17:53

Christophe napisał:ps: jakiej marki jest twój transformator? Bo to byłaby niezła seria eksperymentów dla powstającego „laboratorium” ekonologicznego :D


dla precyzji, mój transformator to marka PROLAMP.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/12/06, 18:10

Uh, czy jesteś gotowy, aby go rozebrać, aby zobaczyć, jak jest zrobiony?

Zwykle nie jest destrukcyjny : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 04/12/06, 18:13

Pewnie będę opowiadał głupoty :D , ale nigdy nie miałem do czynienia z tym przypadkiem ...... no chodź, idę bez sieci, to może być po prostu zły styk jak gówniany lut, który zareagowałby tylko dość znacznym "poborem" prądu.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/12/06, 18:16

To coś więcej niż tylko otwarcie żołądka!

Obraz
0 x
Corben Dallas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/12/06, 17:11




przez Corben Dallas » 04/12/06, 18:24

Gdyby to było takie proste, ale testowałem z 2 różnymi transformatorami i problem nie pochodzi z transformatorów, ale z żarówek LED, które odmawiają współpracy z tego typu transformatorem do halogenów.
Jak obsługiwać te lampy, wymaga to minimalnej liczby na transformatorze?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/12/06, 18:27

corben dallas pisze:potrzebujesz minimalnej liczby na transformatorze?


Cóż, to było jedno z moich powyższych założeń… ale nadal musi być wykonalne w twoim przypadku… wcale nie jestem pewien…
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 04/12/06, 18:40

Czy transformator, o którym mowa, jest transformatorem elektronicznym?
Ostatnio edytowane przez delnoram 04 / 12 / 06, 21: 47, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : phil59 i goście 157