Woda prysznicowa do zaopatrzenia toalety

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez Christophe » 17/09/23, 19:41

olivierdu33 napisał:Czy uważasz, że mój projekt jest niewykonalny? To prawda, że ​​nie jestem na tak, ale wydaje mi się, że to dobry pomysł, prawda?


Interesuje mnie każdy projekt „ekologiczny”!

Ale odzyskiwania szarej wody w toaletach... inni już próbowali (w drugą stronę nigdy... Ciekawe dlaczego? : Lol: : Lol: )! A często po projekcie nie słyszy się o nim zbyt wiele... co oznacza, że ​​nie musi to być jakiś wielki sukces...

Dokładnie tak, jak z wymiennikami ciepła w prysznicach: pomysł jest dobry, ale w rzeczywistości wiąże się to z większymi problemami (zatykanie, konserwacja itp.) niż korzyściami... Mamy stary temat na ten temat: filtracja-pompowania-wody/odzysk-ciepła-z-prysznicy-francuski-wyróżnia-t11302.html

Właściwie po co ograniczać się do odzyskiwania ścieków z pryszniców? Zlew ? Zlew ? Pralka ? Zmywarka ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez Christophe » 17/09/23, 19:47

Znalazłem też to: nieskończony prysznic (który źle się skończył...)

filtracja-pompowania wody/nieskończony-prysznic-z-10l-opensource-t15776.html
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 19:53

Ograniczam się do prysznica i tylko tego prysznica.
Jest nas czterech pod tym prysznicem... i uprawiamy sport, więc bierzemy dużo pryszniców, 4 do 1 dziennie każdy.
Reszta... lv, pralka znajdują się na parterze, więc odzysk szarej wody jest trudniejszy....
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 17/09/23, 21:52

Tak, dziękuję. Jeśli masz odpowiedzi, jestem gotowy rozwiązać mój projekt.
A jeśli wykonałeś już podobny projekt, chętnie poznam Twoją opinię 8) 8)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez izentrop » 17/09/23, 23:13

sicetaitsimple napisał:
olivierdu33 napisał: Ale wydaje mi się to dobrym pomysłem, prawda?
Tak, w zasadzie używanie wody pitnej do wypłukiwania gówna jest z pewnością godne pożałowania.
Niektórzy ludzie przechodzą na toalety suche z prostego powodu, co jest nielogiczne, jeśli wszystko trafia do ścieków lub recykling nie jest doskonały, a woda wraca, zanieczyszczając rzeki i oceany poprzez eutrofizację, zamiast przedostawać się do gruntu i zwykle docierać do wód gruntowych.

Do sanitariatów indywidualnych i toalet suchych szarą wodę można wykorzystać do podlewania sadu, jeśli zdecydujemy się na oczyszczanie gleby https://reseau-assainissement-ecologiqu ... reduit.pdf
1 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zaopatrzenia toalety




przez olivierdu33 » 18/09/23, 07:24

izentrop napisał:
sicetaitsimple napisał:
olivierdu33 napisał: Ale wydaje mi się to dobrym pomysłem, prawda?
Tak, w zasadzie używanie wody pitnej do wypłukiwania gówna jest z pewnością godne pożałowania.
Niektórzy ludzie przechodzą na toalety suche z prostego powodu, co jest nielogiczne, jeśli wszystko trafia do ścieków lub recykling nie jest doskonały, a woda wraca, zanieczyszczając rzeki i oceany poprzez eutrofizację, zamiast przedostawać się do gruntu i zwykle docierać do wód gruntowych.

Do sanitariatów indywidualnych i toalet suchych szarą wodę można wykorzystać do podlewania sadu, jeśli zdecydujemy się na oczyszczanie gleby https://reseau-assainissement-ecologiqu ... reduit.pdf


dziękuję bardzo ale jestem w centrum miasta....Nie mam szczęścia mieć ogródek warzywny w ogrodzie, ani robić miniwarzywa : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez Christophe » 18/09/23, 12:29

olivierdu33 napisał:Tak, dziękuję. Jeśli masz odpowiedzi, jestem gotowy rozwiązać mój projekt.
A jeśli wykonałeś już podobny projekt, chętnie poznam Twoją opinię 8) 8)


Zacznij od przesłania nam diagramu (podniesienie ręki, OK) tego, co masz na myśli... a my możemy Ci pomóc...
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez izentrop » 18/09/23, 15:01

Na wakacjach u babci mieliśmy się czym umyć... Czysto jak po prysznicu... Zużyta woda spłynęła do wiadra i presto! wiadro w toalecie... Koło się zamyka : Wink: : Wink:
Obraz
1 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 18/09/23, 17:33

izentrop napisał:Na wakacjach u babci mieliśmy się czym umyć... Czysto jak po prysznicu... Zużyta woda spłynęła do wiadra i presto! wiadro w toalecie... Koło się zamyka : Wink: : Wink:
Obraz


Więc zamieszkamy z twoją babcią!
oto rozwiązanie, możesz jej z góry podziękować.

szczerze mówiąc, niczego nie wymyślamy, nasi starsi mieli już wszystko! budynki, drzewa, wystawy, im więcej rzeczy się dzieje, tym częściej chodzimy po głowach
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 18/09/23, 17:38

Jak zobaczysz… nie jestem projektantem… ale mam nadzieję, że to wystarczy, aby zrozumieć.

IMG_20230918_173426.jpg
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118