rzeczywiste ekonomiczne głowice prysznicowe przepływu w wodzie ...

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36

rzeczywiste ekonomiczne głowice prysznicowe przepływu w wodzie ...




przez gerald2545 » 20/05/13, 10:55

Witam,
Zajrzałem do tematu wodooszczędnych głowic prysznicowych. Chcąc oszczędzać wodę/energię, udałem się do GSB z prośbą o poradę, wyjaśniając, że moją pierwszą troską było oszczędzanie wody w użyciu (więc nie ma potrzeby stosowania głowicy prysznicowej LED). Ufam sprzedawcy i opakowaniu, gdzie widzę „oszczędność wody” i dalej 60% ..... ale kiedy wracam do domu, siadam i dokładniej przyglądam się produktowi ..... nie należy się spodziewać oszczędności 60%, ale 40%, ponieważ 60% faktycznie odpowiada % początkowego przepływu (bez opryskiwacza).

Dobra nie ma problemu, testuję i przywiozę z powrotem do GSB, ponieważ wiem, że są prysznice ręczne pozwalające zaoszczędzić co najmniej 50%.
W PJ wynik testów: mamy około 60% przepływu prysznica bez słuchawki (dokładnie 63%), ale dobrze, że rzadko bierzemy prysznic bez dyszy, to faktycznie stanowi 78% przepływu poprzedniej słuchawki, czyli „tylko” 22% oszczędności.

Krótko mówiąc, przyniosłem słuchawkę prysznicową z powrotem do sklepu i zwracam się do Ciebie, aby dowiedzieć się, w co się wyposażyłeś (marka/model) i czy jesteś z niej zadowolony (oszczędność i użytkowanie).
Widziałem, że były (wg producenta) modele pozwalające na przepływ 7L/min niezależnie od ciśnienia w sieci wodociągowej....i bez utraty komfortu (np. prysznic Monsoon eco chrom/hansgrohe biały), czy to naprawdę działa?

Z góry dziękuję za Twoją opinię.

Gérald
Arkusz zmierzonych przepływów:

Obraz

PS: ta wiadomość została wyemitowana na forum futura-sciences, ale nie powiodło się… mam nadzieję, że tutaj będę miał więcej szczęścia, z góry dziękuję…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 20/05/13, 11:41

Ach te uroki marketingu...

Rzeczywisty przepływ z konieczności zależy od ciśnienia w sieci… które wciąż różni się w zależności od domu…

Czy zamiast odczytywania procentowej redukcji na opakowaniu znajduje się wskazanie natężenia przepływu w l/min?

Potem nie ma co ukrywać: do mycia potrzebna jest woda... wersja 7L/min, nie wiem czy każdemu będzie pasować.

Mały, szybki prysznic jest więc może lepszy… niż ultraekonomiczna słuchawka prysznicowa?

ps: a zakładanie starej końcówki + nowe pokrętło?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 20/05/13, 12:26

Szansa? Właśnie wziąłem pierwszy prysznic z nową głowicą prysznicową, która ma tryb mgły (nie wiedziałem przy zakupie)... co wydaje mi się bardzo skuteczne pod względem oszczędności wody i wydajności prania/płukania!

Wszędzie są prysznice za 15-20 euro z 6 lub 7 strumieniami, najprawdopodobniej z trybem „mgiełki”… do przetestowania w domu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/05/13, 13:19

Jestem trochę zaskoczony twoim natężeniem przepływu, ponieważ z pomiarów wykonanych moja żona i ja zużywamy od 18 do 24 litrów na prysznic. (Posuwam się nawet do tego, że zbieram wodę „czekając, aż będzie gorąca”) do wiadra, aby spłukać zlew.

(masz ciśnienie pcq w domu bardzo rzadko udaje nam się przekroczyć 10l/min co jest problemem przy używaniu dużego HP cleanera)

Zaraz zrobię kolejną kalkulację: w cenie, gdzie jest flota, za niewielką ilość (1 litr), która jest tańsza, czekanie na ciepłą wodę lub podgrzewanie wody w czajniku.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 20/05/13, 13:23

Wydaje mi się, że "standardowy" nieekonomiczny prysznic dawany jest za 50L...co odpowiada ok. 2kWh podgrzania wody.

Więc 20 do 25L to ekonomiczny prysznic.

Jest oczywiście różnica między mężczyzną z krótkimi włosami a kobietą z długimi włosami...
0 x
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36




przez gerald2545 » 22/05/13, 05:27

Christophe napisał:Ach te uroki marketingu...
Czy zamiast odczytywania procentowej redukcji na opakowaniu znajduje się wskazanie natężenia przepływu w l/min?
Potem nie ma co ukrywać: do mycia potrzebna jest woda... wersja 7L/min, nie wiem czy każdemu będzie pasować.
Mały, szybki prysznic jest więc może lepszy… niż ultraekonomiczna słuchawka prysznicowa?
ps: a zakładanie starej końcówki + nowe pokrętło?


Brak wskazania przepływu w l/min na opakowaniu, ale schemat blokowy w zależności od ciśnienia w powiązanym dokumencie (wszystko już zwrócone do sklepu).
Mój problem polega na tym, że moja połówka jest kobietą, ma długie włosy i lubi relaksować się pod prysznicem, stąd poszukiwanie ograniczenia konsumpcji przez technologię.... bez utraty komfortu jeśli to możliwe;) Po urodzeniu 2 córek mam nadzieję, że uda mi się je lepiej wyszkolić niż matkę;)
mówiąc o ustniku, miałem oczywiście na myśli głowicę.

Tryb „mgła”, nie wiedziałem, kupiliśmy opryskiwacz 3-pozycyjny w 2009 roku i używamy tylko trybu deszczowego, więc wybieram najprostszy, solidniejszy i tańszy: 1 opryskiwacz z 1 trybem pojedynczym. Czy byłeś w stanie zmierzyć przepływ w trybie mgły?


Dziękuję za odpowiedzi

Gérald
0 x
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36




przez gerald2545 » 22/05/13, 05:29

Niektórzy z was przetestowali już prysznic ręczny 7L / min: utrata komfortu czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/05/13, 08:16

Nigdy nie poświęciłem czasu na zmierzenie między starą słuchawką prysznicową a słuchawką prysznicową Air-Mix, której używam od kilku lat.
To dobrze znane jabłko jest wspomniane w kilku tematach na stronie forum.
Znalazłam je dzięki nazwie produktu, ale nie wspomnę o tym, aby uszanować uwagę Christophe'a, który prosił mnie, abym nie reklamowała... 8)

Odczucie kąpieli pod prysznicem jest inne, ale można się do tego przyzwyczaić (nawet przechodzących gości), tylko hałas może przeszkadzać, ale jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Używamy go od około 5 lat (w domu 4 osoby).

Zrobiłem kserokopię porównania wodooszczędnych główek prysznicowych z magazynu konsumenckiego, ale nie wiem, gdzie to umieściłem... Pamiętam, że najlepszy produkt w porównaniu był najtańszy i że był sprzedawany przez GSB (dom handlowy DIY), ten, w którym jest "castoche", wydaje mi się...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 22/05/13, 12:56

gerald2545 napisał:Tryb „mgła”, nie wiedziałem, kupiliśmy opryskiwacz 3-pozycyjny w 2009 roku i używamy tylko trybu deszczowego, więc wybieram najprostszy, solidniejszy i tańszy: 1 opryskiwacz z 1 trybem pojedynczym. Czy byłeś w stanie zmierzyć przepływ w trybie mgły?


Po południu przetestuję 3 prędkości przepływu: tryb „normalny”, tryb „centralny / karcher” i tryb mżawki. Cały mikser otwarty na max.

Z tego, co widziałem, tryb mżawki jest od 5 do 10 razy niższy niż tryb normalny!
0 x
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36




przez gerald2545 » 24/05/13, 22:00

Christophe, czy byłeś w stanie zmierzyć przepływy?
Na futurze ktoś mówi o produkcie wodnym, który również wygląda całkiem dobrze.
W przypadku ecoxigene jego konstrukcja cieszy mnie średnio. Najwyraźniej prysznice z efektem Venturiego mają hałaśliwy obszar ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175