Nieskończony prysznic z 10L opensource

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
djo59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 08/09/11, 01:03
x 5

Nieskończony prysznic z 10L opensource




przez djo59 » 01/10/18, 18:38

Bonjour à tous,
Niedługo budując łazienkę, natknąłem się na pętlę prysznicową (https://showerloop.org/)
Zasada polega na tym, że ponownie wykorzystujemy 10 litrów prysznica w nieskończoność, obracając je za pomocą pompy przez system filtracji.
Widziałem to już w sprzedaży, ale za 2000-3000 € ... Tam sprzedają zestaw do samodzielnego montażu (1500 € to samo) lub open source, dają plany, a także komponenty. Oferują listę zakupów z ich szacunkową ceną, która wydaje się dość kosmiczna.

Zasadniczo system składa się z
1 zawór trójdrożny, 3 filtr piaskowy, 1 filtr z węglem aktywnym, 1 lampa uv, 1 pompa i dodatkowo grzałka.

Czy ktoś zna ten system lub widział jakieś działanie?
Jeśli się nie mylę, lampa UV jest używana do żywych organizmów, jeśli tak, to co z jej zainteresowaniem pod prysznicem, organizmy nie rozmnażają się w ciągu kilku sekund.
Na miejscu widziałem jako grzejnik przepływowy elektryczny podgrzewacz wody o mocy 4KW Roll: wydaje mi się za duży. Przy przepływie 10 l/min wystarczyłoby więc po prostu podgrzać T° utracone w ciągu tej minuty, tj. myślę, że tylko o kilka stopni.

Oto kilka pytań, ponieważ na pierwszy rzut oka system nie jest zły, a ponieważ niedługo będę atakował moją łazienkę, mówię sobie, dlaczego nie, jeśli warto.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez Gaston » 02/10/18, 09:54

djo59 napisał jeśli to jest tego warte.
Trudno mi oszacować opłacalność tego zestawu.

- Zużycie energii (pompa, lampa UV, ogrzewanie itp.) :?
- Zużycie surowców (wymiana filtrów, materiałów aktywnych,... :?
- Żywotność elementów (elektrozawory, pompa itp.) :?

Czy w koncu:
1) Oszczędności (finansowe) na każdym prysznicu „opłacają” materiały eksploatacyjne :?
2) Czy naprawdę ogólnie oszczędzamy wodę (wiedząc, że produkcja elementów zużywa również duże ilości wody) :?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez Gaston » 02/10/18, 10:51

Zapomniałem podać ilości wody potrzebnej do regularnego płukania filtra piaskowego (w przypadku basenu, w którym woda jest znacznie mniej brudna niż odpływ prysznicowy, to przerażające :zmarszczyć brwi: )

Zastanawiam się, czy ten system nie jest specjalnie stworzony dla tych, którzy chcą spędzić 20 minut pod prysznicem po umyciu i spłukaniu :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez Christophe » 02/10/18, 10:59

Przepraszam za moją szczerość i techniczną uczciwość, ale ten pomysł już był widziany i recenzowany, tak jest zdecydowanie sklasyfikować w FBI (fałszywe dobre pomysły)...

Koszt odpompowania, a zwłaszcza filtrowania, znacznie przekroczy uzyskane oszczędności wody i energii. ROI będzie ujemne nawet w open source*...

Nie mówię o ryzyku dla zdrowia i operacjach konserwacyjnych... (długie włosy szybko zatykają prosty odpływ, więc filtr lub mała pompka to misja niemożliwa!)

Odzysk energii przez wymiennik drenażowy to lepszy pomysł, można odzyskać 70%-80% energii z wody, ale i tutaj zwrot z inwestycji jest bardzo niski (8-10 lat pamięci na 3-4 prysznice dziennie.. .).

Temat, o którym mowa, jest tutaj i pochodzi z 2011 roku: instalacje-wodno-sanitarne/odzysk-ciepła-z-prysznicu-a-french-distinguishes-t11302.html (innych może nie być... poszukaj: search.php )

* jeśli ekonomiczny zwrot z inwestycji jest ujemny, ekologiczny zwrot z inwestycji również ma ogromną szansę być ujemny...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez Christophe » 02/10/18, 11:03

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez Christophe » 02/10/18, 11:05

Gaston napisał:Zastanawiam się, czy ten system nie jest specjalnie stworzony dla tych, którzy chcą spędzić 20 minut pod prysznicem po umyciu i spłukaniu :?


Moim zdaniem nawet 20 minut to za mało, aby uzyskać dodatni zwrot z inwestycji, biorąc pod uwagę złożoność sprawy (wspomnieliśmy właśnie o tych samych wadach)… Krótko mówiąc, jeśli pomysł jest zły, pozostaje zły…

A jeśli się sprzeda, to pewnie zarezerwowane dla eko-bobo, które chcą oczyścić sumienie... : Mrgreen:

Jeśli baseny publiczne nie korzystają z tego rodzaju systemu, to nie na darmo! Z drugiej strony, biorąc pod uwagę ich zużycie prysznicowe, byłoby pożądane, aby zainstalowali wymienniki odpływowe… ale to wymaga automatycznych baterii, ale większość publicznych pryszniców nie jest w nie wyposażona (zwykły przycisk „naciśnij” przez większość czasu)

Krótko mówiąc, piękna FBI...
0 x
djo59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 08/09/11, 01:03
x 5

Re: Nieskończony prysznic z 10l open source




przez djo59 » 02/10/18, 11:33

Dziękuję za odpowiedzi.
Rzeczywiście przykład z długimi włosami jest... problematyczny i dobrze ilustruje, rzeczywiście nie myślałem za bardzo o żelach pod prysznic i innych : Evil: odkąd robię własne mydło (Zrób własne mydło). I nie widziałem, aby konserwacja tych filtrów była tak droga i restrykcyjna.
Dla wymienników w kanalizacji, dlaczego nie, nawet jeśli czytam dalej, pozostaję sceptyczny, ale tylko dla społeczności lub przemysłu, ...

Cóż, dzięki tobie uprościm montaż : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107