Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 10/02/23, 08:50

Cześć,

Dziękuję za bardzo pouczające dyskusje.

Pochyliłem się trochę nad instalacją i zauważyłem, że mój jebany inżynier ogrzewania w c*na zrobił połączenie pomiędzy elastyczną rurą, która doprowadza utleniacz do kotła, a przewodem ze stali nierdzewnej za pomocą zwykłej taśmy aluminiowej. Oszczędził koszt adaptera oferowanego przez okofen (25 €) i skąpił długości elastycznego węża, który nagle pod wpływem naprężenia odłączył się od przewodu ze stali nierdzewnej i rozdarł premię.
Więc ostatecznie mój kocioł wykorzystuje powietrze z garażu i nie korzysta z bezpośredniego zasysania powietrza z zewnątrz, co prawdopodobnie tłumaczy słabe spalanie i obecność tak dużej ilości kurzu.

Zobaczymy, czy będzie lepiej, kiedy przyjdzie go naprawić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez Christophe » 10/02/23, 10:11

O, to ważna informacja.

Czy łza jest całkowita czy częściowa?

Nie sądzę, aby miało to wpływ na wytwarzanie sadzy: masz tak zwany wlot powietrza, który wręcz przeciwnie zuboży spalanie i zmniejszy pylenie a priori. Ale hej, regulacja gęstości w urządzeniu na pellet nie powinna być bardzo precyzyjna... zawsze z dużym nadmiarem powietrza.

Z drugiej strony niedostateczna wentylacja na ssaniu może tłumaczyć obecność kropel sadzy, które przynajmniej w części powinny zostać zassane przez ssanie...

naprawiłeś?

Czy przykładałeś rękę do odkurzacza podczas pracy bojlera (przed naprawą taśmy)?
0 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 10/02/23, 10:23

Cześć,

Nie, nie naprawiłem, zadzwoniłem do ciepłownika i on przyjedzie i zrobi, za te wszystkie pieniądze, które mu dałem, chyba nie powinienem majstrować przy kotle 3 miesiące po uruchomieniu .
W każdym razie będę się temu bacznie przyglądać.

Rozdarcie jest częściowe, ale połączenie już nie istnieje, napięcie było zbyt silne, aby utrzymać giętkość w sztywnym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez Christophe » 10/02/23, 10:28

Tak, masz rację, możesz skorzystać z okazji, aby pokazać mu plamę na trawniku i poprosić go o wyjaśnienie. Zobaczymy, czy jest tak dobry jak my! Hahaha!

Ile zapłaciłeś za pełną instalację, jeśli nie masz nic przeciwko?

Z silosem czy bez?
0 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 10/02/23, 10:38

Jestem pewien, że jest gorszy od ciebie.
Na początek chciał mi postawić kocioł 18kW, ja uparłem się na 12 i to i tak za dużo, musiałbym ograniczyć do 9 wg moich kalkulacji.

Nie jest to jednak bardzo drogie. Kupiłem go za 18500 z silosem 2m45 na 1m85 za 3500€. Mieli dobry wielki tydzień w 3.
Zainstalował mi również fotowoltaikę.

Z pomocą kocioł wrócił do mnie za 5500 € z silosem, to był po prostu najgorszy rok na pelety, walczyłem jak nigdy dotąd, aby znaleźć 500 € za tonę wdmuchiwaną do silosu.
Na energię słoneczną zawsze jest odpowiedni czas, zwłaszcza tutaj, na głębokim południu (Perpignan).

Tego lata zainstalowałem również instalację fotowoltaiczną o mocy 2,2 kWp. Duży remont energetyczny domu, aby w końcu wystawić go na sprzedaż kilka miesięcy później po separacji, z korzyścią dla kupujących (mam nadzieję, że odzyskam moje kulki do odsprzedaży).
1 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 10/02/23, 10:39

Długo wahałem się z pompą ciepła i uważam, że w tym roku pompa ciepła kosztowałaby mnie mniej w ogrzewaniu niż pellety, ale mam duże nadzieje, że w dłuższej perspektywie pellet znów stanie się konkurencyjny dla pomp ciepła.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez Christophe » 10/02/23, 10:49

Jaka szkoda tego rozstania i sprzedaży po tylu zielonych inwestycjach... bo nawet jeśli "odzyskasz swoje kulki" nigdy nie będziesz miał satysfakcji z cieszenia się tym... ale hej, to już da ci doświadczenie na instalacja na ewentualną następną!

ps: tak dla WPR ale to tylko dzięki tarczy celnej... która będzie stopniowo spadać...
0 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 10/02/23, 10:58

Tak, wiem i jestem przekonany, że na dłuższą metę pellet pozostanie znacznie stabilniejszy niż el.

Powiedzmy, że pozwoliło mi to doświadczyć tego przejścia i zrobię to ponownie lepiej w moim następnym domu (myślę, że sam będę się tego trzymał w przypadku PV i słonecznej energii cieplnej, wcześniej mnie to przerażało, ale po obejrzeniu pracy mówię sobie, że powinni umieć robić tak dobrze jak oni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez Christophe » 10/02/23, 11:04

W cenie pelletu mamy stary temat z historii: izolacja-cieplna/pellet-i-pellet-drewniany-jaka-przyszlosc-ceny-t4682.html

Biorąc pod uwagę ceny PV, nie jestem przekonany, czy energia słoneczna będzie nadal interesująca ekonomicznie w 2023 r., ponieważ znacznie komplikuje instalację…

Nie jestem przeciwnikiem fotowoltaiki, wręcz przeciwnie, mam 65 m²... ale zainstalowałem w latach 80., kiedy cena PV była 100 razy wyższa niż obecnie!
0 x
gek
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 19/11/16, 09:40
Lokalizacja: Holtzheim (67810)
x 28

Re: Czarne ślady pod kanałem spalinowym kotła peletowego




przez gek » 16/02/23, 15:19

Otrzymałem dużą pomoc (zwrot 3000 € z 4100 € na energię słoneczną), a przede wszystkim uważam za smutne przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną, a następnie podgrzewanie wody, o wiele bardziej eleganckie intelektualnie jest przekształcanie bezpośrednio w ciepło, które uważam.

Bez wspomagaczy iz czysto ekonomicznej logiki najbardziej opłacalny jest VP związany z balonem z dobrze działającym systemem przekierowania całej nadwyżki w stronę balonu.

Technik ciepłownik naprawił kolanko, usunąłem ślady sadzy na ziemi, zobaczymy czy znowu ruszy.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132