Problem z cyrkulacją kotła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Beran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 28/11/22, 00:02
x 3

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Beran » 29/11/22, 12:41

phil59 napisał:Twój zbiornik jest zbiornikiem ESC, a nie zbiornikiem buforowym ogrzewania.

Z bojlerem gazowym lub paliwowym możesz go podłączyć w ten sposób, gdy wężownica osiągnie tp, jeśli nie ma grzejnika, kocioł zatrzymuje się i uruchomi się ponownie, gdy tp wężownicy spadnie, więc woda z 200L.

Ty, kocioł, gdy tp jest osiągnięty, nie obchodzi go to, jest jeszcze drewno i nadal grzeje, kalorie są, cewka, w której „przechodzi” nie ma wystarczającej mocy, aby odprowadzić kalorie.

Ciśnienie zaczyna rosnąć, nie ostygnie wystarczająco szybko, bąbelki, zbyt pełny, opróżnia zbiornik wyrównawczy.

Zbiornik buforowy, woda krąży w "całym zbiorniku 200L", a nie tylko w wężownicy, więc dobrze chłodzi i nie ma wzrostu ciśnienia.

nie masz. Przechodzisz przez wężownicę do odprowadzenia ciepła, które odbiera 200 wody, rezerwa ciepłej wody użytkowej, brak ogrzewania.

Jedyna parada ostrożności polegałaby na postawieniu kilku kaloryferów na kuchence, aby się zagotowały, aby jak najszybciej usunąć kalorie, zachowując jednak ostrożność.

Zawór bezpieczeństwa musi znajdować się na piecu i być gotowy do spuszczania wody do odpływu i ponownego wlewania do niego zimnej wody z sieci.


W zasadzie musiałbym gdzieś zrzucić nadmiar kalorii...
Dołożenie kaloryfera nie zadziała, nie muszę ogrzewać tego czy tamtego pokoju, ponieważ piec już wszystko bardzo dobrze grzeje.
0 x
Beran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 28/11/22, 00:02
x 3

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Beran » 29/11/22, 12:42

Makro napisał:Nie ma projektu rozporządzenia w sprawie Waszych pieców kotłowych??? Babcia, która wynajmowała mój budynek gospodarczy, miała piec opalany drewnem firmy Deville z takim samym systemem regulacji jak stary kocioł moich rodziców, coś, co otwierało i zamykało wlot za pomocą dźwigni i łańcucha...


Nie regulacja.
0 x
Beran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 28/11/22, 00:02
x 3

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Beran » 29/11/22, 12:44

sicetaitsimple napisał:
Beran pisze:Znalazłem dokumentację producenta,
Pomyliłem się co do mocy kotła to nie 9 a 3,5 do 5,5kw.


Na drugim schemacie doc jest napisane, że "układu nie wolno podłączać bez pompy".

Instalacja termosyfonu, czy sobie to wyobraziłeś, czy zrobił to profesjonalista?
Moim zdaniem lepiej dołożyć cyrkulator, nie należy zbytnio bawić się zaleceniami producentów w tego rodzaju dziedzinie.


Nie, nie jest zawodowcem.
Miałem ten dokument dopiero po otrzymaniu kuchenki.
Chociaż trochę poinformowany o przydatności cyrkulatora, chciałem spróbować termosyfonu.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez phil59 » 29/11/22, 13:03

Cyrkulator nie będzie wystarczający.

Aby trochę zlokalizować problem.

Miałem kocioł gazowy 52 kWh, do grzania grzejników 30-35 kW, z przyjazdem różnych wyjść było w 28, dodatkowy zbiornik buforowy 500L, gdyby dom nie był ogrzewany, założyłem termostat kotła w kierunku 75°, tak że ogranicza produkcję przy 76°, już nieźle, tp wody było nieco mniejsze niż 20°.
Po 12-14 minutach, przy pierwszym uruchomieniu, kocioł całkowicie się zatrzymał, po około 5-10 minutach, aby ponownie po 3-6 minutach wznowić pracę, aż górna część balonu przekroczyła 50 ° i trwało to około 1 godziny do mieć 50° w balonie.
Liczby podane z góry, ale taki jest pomysł.

Mój obieg grzewczy sam z chłodnicą ma około 150L (bardziej prawdopodobne), a zbiornik bez wężownicy 500L. Ponad 650L do ogrzania.

Więc ty z piecem, który mówi, ja nie przestaję, mam drewno, idę, nie da rady.

Dodaj 100-litrowy zbiornik buforowy do mini, bez ESC, znajdziesz go za 50 € na LBC, ponad 100, to drogo.
Mój 500L, używany, kosztował mnie 100 euro...
I to twój zbiornik buforowy będzie na przykład dostarczał ciepłą wodę użytkową, gdy obie lub jeśli woda > 55°, pompa cyrkulacyjna trafia do zbiornika buforowego....

To tylko moja opinia. I znowu ze 100L będzie w sam raz, w chłodne dni kiedy będzie dużo grzać w powietrzu, więc dużo w wodzie...

Przy okazji, jesteś na podłodze? podłoga, z już 200L, będzie w stanie utrzymać więcej?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez sicetaitsimple » 29/11/22, 14:33

Beran pisze:
sicetaitsimple napisał:Na drugim schemacie doc jest napisane, że "układu nie wolno podłączać bez pompy".

Instalacja termosyfonu, czy sobie to wyobraziłeś, czy zrobił to profesjonalista?
Moim zdaniem lepiej dołożyć cyrkulator, nie należy zbytnio bawić się zaleceniami producentów w tego rodzaju dziedzinie.


Nie, nie jest zawodowcem.
Miałem ten dokument dopiero po otrzymaniu kuchenki.
Chociaż trochę poinformowany o przydatności cyrkulatora, chciałem spróbować termosyfonu.


Otóż ​​gdybym był na Twoim miejscu zacząłbym od powrotu "w łeb" od zamontowania cyrkulatora przed postawieniem nowej diagnozy co działa a co nie działa lub źle. Usuwając też podwójne podłączenie do zbiorniczka wyrównawczego, co moim zdaniem jest błędem, zresztą na schemacie zaproponowanym w Twojej dokumentacji jest tylko jedno.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Macro » 29/11/22, 15:04

Spójrz na swoją piłkę... Może jest wyryta na powierzchni wymiany... Popatrzę na swoją (jest wyryta) to nam coś podsunie...

Kopalnia przewidziana jest na kocioł węglowo-olejowy

Ten typ balonu wydaje mi się, że jest przeznaczony do „miękkich” technologii (solar, pompa ciepła), jeśli jego powierzchnia wymiany jest śmieszna… Nie będzie łatwo zrobić coś efektywnego
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Beran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 28/11/22, 00:02
x 3

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Beran » 29/11/22, 15:12

[cytat="fil59"

Przy okazji, jesteś na podłodze? podłoga, mając już 200L, będzie w stanie wytrzymać więcej?[/cytat]

100 L więcej tak pytanie miejsce będę bardzo ograniczony.
Aby zobaczyć dokładniej.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez sicetaitsimple » 29/11/22, 15:14

Makro napisał:Spójrz na swoją piłkę... Może jest wyryta na powierzchni wymiany... Popatrzę na swoją (jest wyryta) to nam coś podsunie...

Kopalnia przewidziana jest na kocioł węglowo-olejowy

Ten typ balonu wydaje mi się, że jest przeznaczony do „miękkich” technologii (solar, pompa ciepła), jeśli jego powierzchnia wymiany jest śmieszna… Nie będzie łatwo zrobić coś efektywnego


Tak, to byłoby interesujące. Mówiąc bardziej ogólnie, marka i typ piłki z pewnością umożliwiłyby znalezienie jej cech, jeśli jest ona wystarczająco świeża. Czy jest nowy czy używany?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez phil59 » 29/11/22, 15:30

Weź pb do góry nogami....

Jeśli to nie wężownica, która służy do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej, skąpana w 200L gorącej wody, bo nie byłaby w stanie wystarczająco długo wytwarzać wody o temperaturze 35°, to jak woda z pieca o temperaturze 80° może schłodzić w 200L wody nawet do 10°...

Piec nie zatrzyma się, będzie trwał, dopóki drewno.

Pierwszy kwadrans może minąć...

Potem może to być katastrofa, zwłaszcza jeśli chodzi o to, że do pieca, który ogrzewa całe mieszkanie, w bardzo zimne dni, dokłada się więcej drewna, aby dobrze go ogrzać, więc wodę też.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Beran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 28/11/22, 00:02
x 3

Re: Problem z cyrkulacją kotła




przez Beran » 29/11/22, 16:05

phil59 napisał:Weź pb do góry nogami....

Jeśli to nie wężownica, która służy do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej, skąpana w 200L gorącej wody, bo nie byłaby w stanie wystarczająco długo wytwarzać wody o temperaturze 35°, to jak woda z pieca o temperaturze 80° może schłodzić w 200L wody nawet do 10°...

Piec nie zatrzyma się, będzie trwał, dopóki drewno.

Pierwszy kwadrans może minąć...

Potem może to być katastrofa, zwłaszcza jeśli chodzi o to, że do pieca, który ogrzewa całe mieszkanie, w bardzo zimne dni, dokłada się więcej drewna, aby dobrze go ogrzać, więc wodę też.


Co się stanie, jeśli nagle użyję wężownicy do zasilania wody użytkowej, a kocioł zostanie podłączony bezpośrednio do wody w zbiorniku zamiast wylotu i wlotu wody?
Robię system od tyłu...

To jest nowy.
Znajdę dziś wieczorem odnośnik.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 170