Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
czcionka couverte
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/02/23, 20:23
x 3

Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez czcionka couverte » 06/02/23, 20:38

Witam,
Mieliśmy zainstalowany kocioł na pellet Okofen Pellematic Compact, który został zainstalowany na początku grudnia. Bardzo szybko kocioł zaczął wydzielać czarny dym z tłustą sadzą. Firma Okofen została poinformowana o sytuacji i wydaje się, że ten przypadek jest rzadki, ale we Francji mamy kilka osób z tym samym problemem. Okofen France od 2 miesięcy testuje, aby dostosować spalanie lub ilość peletów dostarczanych przez zasysanie. Mimo to po dwóch miesiącach prób i regulacji nadal mamy tłustą sadzę na górnej pokrywie kotła a zewnętrzny komin ze stali nierdzewnej jest całkowicie czarny...
Okofen utrzymuje, że to normalne, że komin jest czarny (nie dotyczy to jednak sąsiadów…) i że czekają na aktualizację systemu od Okofen Austria.
Krótko mówiąc, Okofen France stara się uniknąć awarii maszyny, postawić na awarię systemu, aby uniknąć wymiany całego kotła... Do tej pory jesteśmy coraz bardziej zakłopotani tym kotłem... Problem n nie jest rozwiązany, wydaje się, że zużywa dużo więcej niż zwykle... Okofen, który ma zdalny dostęp, zmodyfikował też wiele parametrów (kocioł ładuje się teraz dwa razy dziennie, częściej też „czyści”…
Czy ktoś ma taką samą sytuację jak my?
Dziękuję za komentarze
2 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez Pilpoill » 07/02/23, 10:26

Witam,

Jeśli jest możliwość dostania się do Twojego kotła, mogę najpierw przedstawić swoją opinię na temat tego, co widzę.
1 x
Bernard01290
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 16/02/23, 10:03
x 1

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez Bernard01290 » 16/02/23, 10:13

Witam,
Mamy dokładnie ten sam problem
Na razie Okofen nie zrobił nic poza monitorowaniem kotła
Został zainstalowany w grudniu zeszłego roku z ciągłym strumieniem problemów, w tym nie uruchamianiem zupełnie nowego po wyjęciu z pudełka ... przepraszam.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez Pilpoill » 16/02/23, 10:58

Witam,

Logika polegałaby na przeprowadzeniu prostego testu poprzez zmianę stosowanych pelletów, aby wykluczyć ten pierwszy ślad złego spalania.
Tyle że pracownicy Okofenu swoim monitoringiem uspokajają klientów, a bez urządzenia pomiarowego w odsysaniu dymu czas płynie i...


Taka sama odpowiedź jak poprzednio, jeśli kocioł jest już podłączony.
0 x
czcionka couverte
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/02/23, 20:23
x 3

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez czcionka couverte » 24/02/23, 11:59

Bernard01290 napisał:Witam,
Mamy dokładnie ten sam problem
Na razie Okofen nie zrobił nic poza monitorowaniem kotła
Został zainstalowany w grudniu zeszłego roku z ciągłym strumieniem problemów, w tym nie uruchamianiem zupełnie nowego po wyjęciu z pudełka ... przepraszam.


Cześć Bernard,
Czy masz również całkowicie czarny kominek zewnętrzny? Osady sadzy na kotle?
19.12.22_Pionowa przyssawka dachowa.jpeg
19.12.22_Vertical ventouse roof.jpeg (437.17 KiB) Konsultowano 4334 razy
19.12.22_Pionowa przyssawka dachowa.jpeg
19.12.22_Vertical ventouse roof.jpeg (437.17 KiB) Konsultowano 4334 razy
załączniki
19.12.22_Osad tłustej sadzy na kotle.jpeg
19.12.22_Tłuste osady sadzy w kotle.jpeg (364.9 KiB) Wyświetlono 4334 razy
1 x
czcionka couverte
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/02/23, 20:23
x 3

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez czcionka couverte » 24/02/23, 12:05

Pilpoill napisał:Witam,

Jeśli jest możliwość dostania się do Twojego kotła, mogę najpierw przedstawić swoją opinię na temat tego, co widzę.

Witam,
Zamierzamy przystąpić do ekspertyzy na temat tego kotła, trudnego do udostępnienia...
jakie dane mogą być przydatne? Czy ta czarna sadza na kotle i kanale jest normalna?
Dziękuję za odpowiedź.
Guillaume
19.12.22_Osad tłustej sadzy na kotle.jpeg
19.12.22_Tłuste osady sadzy w kotle.jpeg (364.9 KiB) Wyświetlono 4331 razy
19.12.22_Pionowa przyssawka dachowa.jpeg
19.12.22_Vertical ventouse roof.jpeg (437.17 KiB) Konsultowano 4331 razy
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez Pilpoill » 24/02/23, 12:34

Fontcouverte pisze:
Pilpoill napisał:Witam,

Jeśli jest możliwość dostania się do Twojego kotła, mogę najpierw przedstawić swoją opinię na temat tego, co widzę.

Witam,
Zamierzamy przystąpić do ekspertyzy na temat tego kotła, trudnego do udostępnienia...
jakie dane mogą być przydatne? Czy ta czarna sadza na kotle i kanale jest normalna?
Dziękuję za odpowiedź.
Guillaume


Witam,

Wydaje mi się, że dużo jak na sadzę...

Jeśli nie wykonałeś pomiaru spalania na wylocie spalin, musisz sprawdzić przez cały dzień:
- czy temperatura płomienia jest zgodna z nastawą płomienia
- czy depresja jest zgodna z nastawą depresji

Następnie musisz przetestować pellet innej marki.

Jeśli nic z tego nie zostało zrobione przez Okofen, śmieją się z ciebie...
1 x
czcionka couverte
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 06/02/23, 20:23
x 3

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez czcionka couverte » 24/02/23, 16:48

Okofen zainstalował sondę do pomiaru poziomu tlenu w spalinach.
Po oczekiwaniu na aktualizację systemu (która w końcu nie nadchodzi), mając zawsze tłustą sadzę, Oekofen mówi, że problem rozwiązany... Instalator chowa się za okofenem mówiąc, że to problem nie wiem...
Zadzwoniłem do Oekofen France, który powiedział mi, żebym napisał do nich e-mail, ponieważ obsługa posprzedażna jest zarządzana regionalnie....
- ta tłusta sadza na kotle to normalne...
- że czarny komin jest normalny...
krótko mówiąc, idziemy na spacer!
Dla mnie instalacja w takim stanie po zaledwie 2 miesiącach jest nie do przyjęcia....
Myślę, że zacznę od wpisu w mediach społecznościowych, aby wprawić dom rodzinny w Austrii w ruch....
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez Pilpoill » 24/02/23, 17:07

Fontcouverte pisze:Okofen zainstalował sondę do pomiaru poziomu tlenu w spalinach.
Po oczekiwaniu na aktualizację systemu (która w końcu nie nadchodzi), mając zawsze tłustą sadzę, Oekofen mówi, że problem rozwiązany... Instalator chowa się za okofenem mówiąc, że to problem nie wiem...
Zadzwoniłem do Oekofen France, który powiedział mi, żebym napisał do nich e-mail, ponieważ obsługa posprzedażna jest zarządzana regionalnie....
- ta tłusta sadza na kotle to normalne...
- że czarny komin jest normalny...
krótko mówiąc, idziemy na spacer!
Dla mnie instalacja w takim stanie po zaledwie 2 miesiącach jest nie do przyjęcia....
Myślę, że zacznę od wpisu w mediach społecznościowych, aby wprawić dom rodzinny w Austrii w ruch....



Instalator utknął w takim przypadku, postępuje zgodnie z wytycznymi, ponieważ maszyna jest na gwarancji…

Co dają wartości temperatury płomienia i podciśnienia w stosunku do ich odpowiednich wartości zadanych?

A co do tego testu gazu, czy jest rozstrzygający? Czy posiadasz protokół z maszyny, który zapisał dane (jest to ten sam test, co podczas corocznej konserwacji, jeśli jest wykonywany zgodnie z zasadami sztuki).
Jeśli tak, musisz skupić się na peletach.
Czarniawy kolor jest również regularnie obecny na innych instalacjach, ale niekoniecznie tak widoczny jak na Twojej.

PS: Aktualizacja nic nie zmieni, wszystko spalanie jest w centrum uwagi od lat i nie zmienia się z wersji na wersję.
Jest bardziej przydatny do poprawiania błędów, dodawania nowych opcji i kosmetyków na ekranie, do niczego więcej.

Powodzenia z regionalnymi Okofen i Okofen France, jeśli wartości zanieczyszczeń są zgodne…
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Problem ze spalaniem nigdy nie naprawiony Okofen




przez sicetaitsimple » 24/02/23, 17:14

Nie chcąc się zbytnio wtrącać uważam, że problem sadzy na kominie jest na pewno dyskusyjny, niekoniecznie optymalny układ, zła regulacja kotła, jakość pelletu, ....
Ale opad sadzy na kotle, nie rozumiem! Moim skromnym zdaniem może to być tylko problem z instalacją. Kocioł „próżniowy” jest z definicji hermetyczny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 421