Recenzja pudełka Ecoenergie-france.fr

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez sicetaitsimple » 12/09/22, 16:49

To bzdura... Nie ma naliczania opłat za energię bierną dla osób fizycznych, możesz zainstalować tyle dławików i mocy, ile chcesz, to niczego nie zmieni.
Inaczej jest w przypadku dużych odbiorców przemysłowych lub innych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Christophe » 12/09/22, 17:09

sicetaitsimple napisał:To bzdura... Nie ma naliczania opłat za energię bierną dla osób fizycznych, możesz zainstalować tyle dławików i mocy, ile chcesz, to niczego nie zmieni.
Inaczej jest w przypadku dużych odbiorców przemysłowych lub innych.


To może się zmienić dzięki Linky...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6530
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1646

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Macro » 12/09/22, 17:12

Bof... Do mojej tafty nasz licznik liczy energię bierną, którą nasz dostawca (nie edf) nas nie ładuje... nasza bateria mieszkań jest odłączona od 20 lat : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6530
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1646

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Macro » 12/09/22, 17:15

: Chichot: Spodoba ci się Christopher:

Definicja mocy biernej

Moc bierna odpowiada „nieużytecznej”, „niewidzialnej” mocy elektryczności w tym sensie, że nie wytwarza ona pracy cieplnej. Nie jest przekształcany w użyteczną energię. Nie jest bezpośrednio przekształcany w ciepło, ruch lub światło. Rzeczywiście, w instalacjach elektrycznych odzyskuje się tylko część energii. Druga, utracona, jest konsekwencją pól magnetycznych wywoływanych przez niektóre układy elektryczne, głównie te wyposażone w uzwojenie. Systemy te odpowiadają wirującym silnikom, zimnym urządzeniom, komponentom komputerowym.

Ta moc bierna jest transportowana przez sieć elektryczną, co w związku z tym generuje większe zapotrzebowanie na prąd i przewymiarowanie instalacji.

Analogicznie moc bierna odpowiada pianie znajdującej się nad piwem. Wracając do 3 mocy: – moc czynna to piwo, – moc bierna: piana i razem tworzą – moc pozorna. Moc czynna (piwo) jest efektywnie wykorzystywana, natomiast moc bierna (piana) zwiększa moc do przeniesienia, gdy piana zwiększa ilość w szklance.
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Christophe » 12/09/22, 17:18

Makro napisał::cheesy: Spodoba Ci się Christophe:

(...)

Analogicznie moc bierna odpowiada pianie znajdującej się nad piwem. Wracając do 3 mocy: – moc czynna to piwo, – moc bierna: piana i razem tworzą – moc pozorna. Moc czynna (piwo) jest efektywnie wykorzystywana, natomiast moc bierna (piana) zwiększa moc do przeniesienia, gdy piana zwiększa ilość w szklance.


Cholera jestem z grilla!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie zgadzam się z tą analogią: jeśli poczekasz wystarczająco długo, aż piana wyląduje w piwie (ale i tak tracąc trochę ogólnej objętości ...)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6530
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1646

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Macro » 12/09/22, 17:33

lub plamy piany
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez phil59 » 12/09/22, 17:49

Przykład piwa jest bardzo jasny!!!!! : Lol:

Ale dla mnie, jak powiedziałem ze starych wspomnień, cos phi musi być większe niż 0.8.

Jeśli twój cos phi jest mniejszy, „EDF” musi dostarczać więcej energii, znacznie więcej niż to, za co jesteś naliczany.

A jeśli obniżysz go w domu, "EDF" powinien zapewnić nieskończoną moc ....

To jest moja opinia.

Ale do tego nawet zastanawiam się, czy to nie uzwojenia, które powinniśmy umieścić ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez sicetaitsimple » 12/09/22, 18:00

phil59 napisał:Ale dla mnie, jak powiedziałem ze starych wspomnień, cos phi musi być większe niż 0.8.

Moje wspomnienia z elektrotechniki też są stare, ale myślę, że twoje są trochę pogmatwane! : Lol:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez phil59 » 12/09/22, 18:05

sicetaitsimple napisał:
phil59 napisał:Ale dla mnie, jak powiedziałem ze starych wspomnień, cos phi musi być większe niż 0.8.

Moje wspomnienia z elektrotechniki też są stare, ale myślę, że twoje są trochę pogmatwane! : Lol:


Jak moje wspomnienia wyblakły? (cholera, wiem!) : Lol:
Jak powiedziałem, to matura, więc ostatnia lub pierwsza, już nie wiem, z 1979 roku... Punktualnie o 10 rano! : Lol:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp.: Pudełko informacyjne ecoenergie-france.fr




przez Christophe » 12/09/22, 18:22

sicetaitsimple napisał:
phil59 napisał:Ale dla mnie, jak powiedziałem ze starych wspomnień, cos phi musi być większe niż 0.8.

Moje wspomnienia z elektrotechniki też są stare, ale myślę, że twoje są trochę pogmatwane! : Lol:


Tyle że on nie jest wspomnieniami… to są spekulacje!! :płakać: :płakać:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 171