Mój ogródek warzywny w wieku 54 lat

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Biobomb » 15/06/21, 17:47

Moindreffor napisał:
Biobombe napisał:Tak Miaos, nie jest to łatwe do zaprogramowania, ale nie niemożliwe, unikając „fabryki gazu”.

Myślę, że szukasz skomplikowanego, gdzie możemy to uprościć, to prawda, że ​​mamy coraz więcej wszelkiego rodzaju sond, coraz wydajniejszy sprzęt, otwierający coraz więcej możliwości i zaczynamy marzyć...

użyj sonaru do pomiaru głębokości wody, gdy zwykła kulka styropianowa byłaby bardzo dobrym pływakiem sprzężonym z detektorem i nie było już problemu, a nawet prosty system przełączników będzie i przychodzi

Myślę, że biorąc pod uwagę wagę okien ram Didiera, to nie wiatr sprawi, że odlecą : Mrgreen: ale z drugiej strony to ten ciężar trzeba podnieść, po nawet bez godzin spędzonych na siłowni na podnoszeniu żeliw, myślę, że z podnośnikiem wszyscy już podnieśliśmy nasze auto na zmianę koła

Mamy więc do wyboru albo lżejszy i może odlecieć, albo pozostawić ciężki i dostosować system podnoszenia

jeśli spojrzymy na drukarkę 3D, programujemy ruchy z dokładnością do 0.12mm, a mimo to wyłącznik krańcowy jest zabezpieczony prostym przyciskiem wciskanym,

więc rzeczywiście możemy spróbować zarządzać w sposób bardzo zaawansowany technologicznie lub użyć trochę bardziej systemu D wzmocnionego technologią ...


Zachowaj swoje moralne lekcje: nie próbujemy komplikować tego, gdzie prostota byłaby możliwa.

Automatyzacja nie jest skomplikowana, gdy ma się minimum wiedzy i odpowiedni sprzęt.

Posiadanie realistycznego projektu nie jest marzeniem.

Okna Didiera: zapytaj go, czy nie są przymocowane zawiasami. W tym przypadku drugi kurs fizyki pokazuje, że można podnosić ciężkie przedmioty bez użycia dużej siły. Z pewnością ma również struktury z poliwęglanu.

O ile mi wiadomo, nikt nie mówił o sonarze: patrz forum na rybach.

Drukarkę 3D można łatwo zaprogramować tak, aby zatrzymała ją, zanim osiągnie koniec swojego biegu.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Moindreffor » 16/06/21, 22:02

Biobombe napisał:Zachowaj swoje moralne lekcje: nie próbujemy komplikować tego, gdzie prostota byłaby możliwa.

nie mam zamiaru zostać lektorem, po prostu chcę pogadać, ale widocznie trzeba iść swoją drogą, teraz już wiem co robić
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Did67 » 16/06/21, 22:35

Biobombe napisał:
Dobra robota Didier, więc potrzebujemy akumulatora samochodowego lub transformatora w pobliżu.
Ale żaluzje, które same się zamykają, gdy anemometr wydaje rozkaz, sterowane są silnikiem elektrycznym i śrubą bez końca.


Wzięte przez sprawy osobiste w tych dniach... Trochę się spóźniłem.

Rzeczywiście pomyślałem, żeby wszystko podpiąć pod 12 V, z akumulatorem samochodowym lub motocyklowym + panelem fotowoltaicznym...

W przypadku różnych sond konieczne jest unikanie „tam iz powrotem”, a zatem posiadanie systemu, który uśrednia w przedziale czasowym, który należy zdefiniować. I tak rzeczywiście, typowe progi do ustalenia: jeśli średnia prędkość wiatru powyżej 1 min przekroczy xm/s zamykamy (z ostrożności)... Wiedząc, że jak tylko prędkość spadnie poniżej tej średniej - histereza zawsze uśredniona, ponownie otwieramy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Did67 » 16/06/21, 22:40

Biobombe napisał:
Okna Didiera: zapytaj go, czy nie są przymocowane zawiasami. W tym przypadku drugi kurs fizyki pokazuje, że można podnosić ciężkie przedmioty bez użycia dużej siły. Z pewnością ma również struktury z poliwęglanu.

.


W rzeczywistości zastanawiam się nad rozwinięciem powierzchni mojego podwozia za pomocą struktury aluminiowo-poliwęglanowej. Który jest zatem ultralekki i ultrawrażliwy na wiatr (ale pomyślałem też o balastowaniu, w zależności od wytrzymałości cylindra). Zaletą podnośnika jest to, że również „wstrzymuje”. Ale musisz sobie wyobrazić system kluczy „klik-klak”, aby móc łatwo otwierać do podlewania…

Moje obecne ramy nie mają zawiasów, okna są wolne. Są po prostu ograniczniki, które ułatwiają mi podnoszenie szkła jedną ręką i spryskiwanie drugą (nauczyłem się obejść bez, ale wygodniej mi z!).

Ale w przypadku lekkich konstrukcji tak, planuję umieścić trochę...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Moindreffor » 16/06/21, 22:55

Did67 napisał:
Biobombe napisał:
Dobra robota Didier, więc potrzebujemy akumulatora samochodowego lub transformatora w pobliżu.
Ale żaluzje, które same się zamykają, gdy anemometr wydaje rozkaz, sterowane są silnikiem elektrycznym i śrubą bez końca.


Wzięte przez sprawy osobiste w tych dniach... Trochę się spóźniłem.

Rzeczywiście pomyślałem, żeby wszystko podpiąć pod 12 V, z akumulatorem samochodowym lub motocyklowym + panelem fotowoltaicznym...

W przypadku różnych sond konieczne jest unikanie „tam iz powrotem”, a zatem posiadanie systemu, który uśrednia w przedziale czasowym, który należy zdefiniować. I tak rzeczywiście, typowe progi do ustalenia: jeśli średnia prędkość wiatru powyżej 1 min przekroczy xm/s zamykamy (z ostrożności)... Wiedząc, że jak tylko prędkość spadnie poniżej tej średniej - histereza zawsze uśredniona, ponownie otwieramy...

w Palme ramy są po prostu doważane zimą, aby walczyć z wiatrem, więc lekką konstrukcję jak poliwęglan można bardzo dobrze dociążyć w razie potrzeby, ciężka rama nie wymaga systemu zamykania i dlatego jeśli masz system podnoszenia niezależny od ramy tuż poniżej, otwór do podlewania nie będzie się różnił od obecnego, zawiasy dodatkowo

cylindrów olejowych zadaję sobie pytanie o bezwładność cieplną, powietrze w podwoziu nagrzeje się szybciej niż olej w cylindrze, po jakiej sile mają te cylindry? jaki jest ich początkowy rozstaw osi? normalnie nadają się do otwierania małego świetlika szklarniowego który często jest dodatkowo cienkim poliwęglanem, czyli pełna rama?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Biobomb » 16/06/21, 23:10

Moindreffor napisał:
Biobombe napisał:Zachowaj swoje moralne lekcje: nie próbujemy komplikować tego, gdzie prostota byłaby możliwa.

nie mam zamiaru zostać lektorem, po prostu chcę pogadać, ale widocznie trzeba iść swoją drogą, teraz już wiem co robić


chcesz porozmawiać: wszyscy są tutaj, aby porozmawiać, ale to ton tworzy muzykę. A przede wszystkim nie zniechęcaj ani nie osłabiaj motywacji niestosownymi i nieco destrukcyjnymi uwagami.

idź w moim kierunku: mój rozsądek to zdrowy rozsądek, ten, który dopuszcza tolerancję do granic inteligencji emocjonalnej.

Wiem, co robić: to proste, zacznij nie denerwować innych.

Zajmuję się ogrodem, klasykiem i innymi, a Arduino i inne otwarte karty i nie tylko interesują mnie od dzisiaj. Nie do ciebie należy mówienie mi, że to jest złe, przynajmniej jeśli chodzi o terminy i przykłady, których użyłeś. Czuję, że przeszkadzam jednemu lub drugiemu forum, który przez niektórych uważany jest za rezerwat.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Moindreffor » 17/06/21, 13:23

Biobombe napisał:
Moindreffor napisał:
Biobombe napisał:Zachowaj swoje moralne lekcje: nie próbujemy komplikować tego, gdzie prostota byłaby możliwa.

nie mam zamiaru zostać lektorem, po prostu chcę pogadać, ale widocznie trzeba iść swoją drogą, teraz już wiem co robić


chcesz porozmawiać: wszyscy są tutaj, aby porozmawiać, ale to ton tworzy muzykę. A przede wszystkim nie zniechęcaj ani nie osłabiaj motywacji niestosownymi i nieco destrukcyjnymi uwagami.

Biobombe napisał:Zachowaj swoje moralne lekcje

emocjonalnie to twoja sprawa

Biobombe napisał:idź w moim kierunku: mój rozsądek to zdrowy rozsądek, ten, który dopuszcza tolerancję do granic inteligencji emocjonalnej.
Wiem, co robić: to proste, zacznij nie denerwować innych. nie denerwując się

Zajmuję się ogrodem, klasykiem i innymi, a Arduino i inne otwarte karty i nie tylko interesują mnie od dzisiaj. Nie do ciebie należy mówienie mi, że to jest złe, przynajmniej jeśli chodzi o terminy i przykłady, których użyłeś. Czuję, że przeszkadzam jednemu lub drugiemu forum, który przez niektórych uważany jest za rezerwat.

jeśli po prostu powiedzenie, że możemy to uprościć zamiast komplikować, wystarczy, aby cię zirytować i zdenerwować, do tego stopnia, że ​​​​nazywasz mnie lektorem, przepraszam, każdy tego potrzebuje, komplikuj tak, jak chcesz, jeśli chcesz, ale tutaj nie każdy ma twoje umiejętności i poziom w Arduino i programowaniu, a oferowanie im możliwości zachowania prostoty wydawało mi się przydatne…

więc kiedy mówię o prostych rzeczach, nie czuj się już atakowany, po prostu porozmawiam z innymi prostymi ludźmi takimi jak ja...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Biobomb » 17/06/21, 22:55

Moindreffor napisał:jeśli po prostu powiedzenie, że możemy to uprościć zamiast komplikować, wystarczy, aby cię zirytować i zdenerwować, do tego stopnia, że ​​​​nazywasz mnie lektorem, przepraszam, każdy tego potrzebuje, komplikuj tak, jak chcesz, jeśli chcesz, ale tutaj nie każdy ma twoje umiejętności i poziom w Arduino i programowaniu, a oferowanie im możliwości zachowania prostoty wydawało mi się przydatne…

więc kiedy mówię o prostych rzeczach, nie czuj się już atakowany, po prostu porozmawiam z innymi prostymi ludźmi takimi jak ja...


dla twórcy tego wątku, Jérôme'a.
Przepraszam, że wtrącam się w Twój wątek, ale ponieważ w jego obrębie powstała kontrowersja, łatwo jest kontynuować tam wymianę zdań, chociaż Ciebie to nie dotyczy. Więc nie obwiniaj mnie za "zanieczyszczanie" Twojego wątku. Osobiście nie mam wątku, w którym się "definiuję", bo nie jest to w tym przypadku obowiązkowe ani wymagane forum. Z drugiej strony mój „spór” ma swój wątek prezentacyjny, ale często używa innych wątków, aby pomieścić wszystko i wszystko.
Ostatnio edytowane przez Biobomb 17 / 06 / 21, 23: 11, 1 edytowany raz.
0 x
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Biobomb » 17/06/21, 23:10

Moindreffor napisał:
jeśli po prostu powiedzenie, że możemy to uprościć zamiast komplikować, wystarczy, aby cię zirytować i zdenerwować, do tego stopnia, że ​​​​nazywasz mnie lektorem, przepraszam, każdy tego potrzebuje, komplikuj tak, jak chcesz, jeśli chcesz, ale tutaj nie każdy ma twoje umiejętności i poziom w Arduino i programowaniu, a oferowanie im możliwości zachowania prostoty wydawało mi się przydatne…

więc kiedy mówię o prostych rzeczach, nie czuj się już atakowany, po prostu porozmawiam z innymi prostymi ludźmi takimi jak ja...


Wodospad nadal piękniejszy.
Porozmawiam z innymi prostymi ludźmi, takimi jak ja. : jesteś jedynym, który określa się jako prosty. oczywiście, kiedy ci pasuje!
Sugerował, że nie jestem prosty. piękny przykład nieuzasadnionego osądu wartościującego.
Nic o tobie nie mówiłem, prawda? więc proszę przestań.

Na Arduino. Inni mówcy wykazali zainteresowanie tym tematem. Dla nich jesteś bardzo cichy...

Istnieją również szkolenia dla młodych, a nawet bardzo młodych odbiorców, które zapewniają edukację bez dyplomów i wcześniejszej wiedzy.
0 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 29/06/21, 16:08

Bonjour à tous,

Oto kilka wiadomości z domu : Wink: na poziomie szklarni dużo satysfakcji pomidory rozwijają się naprawdę dobrze, nigdy nie miałem tak pięknych, straciłem 3 do 4 stóp, ale przez pierwszy rok będę zadowolony : Lol: dobrze, straciłem stopę papryczek cukinii, dwie papryki w koronkowych prześcieradłach. Odnośnie mojej deski do siana: ziemniaki wyszły dobrze, natomiast fasola totalna porażka, to chyba z nasion, bo robiąc eksperyment dla moich córek, włożyliśmy 12 nasion do pudełka z przekłutymi jajkami z ziemią doniczkową tylko 1 stopa do wykiełkowania :zmarszczyć brwi: poza tym do podlewania szklarni moje doniczki z ziemią (w stylu Oyas) są wystarczające (1 podlewanie tygodniowo plus kilka kropel)

Biomonde: nie martw się, to nie tylko mój post, każdy może swobodnie handlować : Wink:
załączniki
F7A1ABF6-CF70-4449-AC8F-FA74ECC4214F.jpeg
C0D827D3-C6B5-4808-A1F5-B26F54C91FBB.jpeg
33DE702B-526A-42EC-B0D5-C15EA73BBC67.jpeg
71B5215F-77FD-4E1F-AEBE-A5524832408E.jpeg
DDC6B4F0-9DB5-4469-ADDC-8670B0817F4E.jpeg
7DFE8C88-48D9-4653-9CC2-BEA1C6A9F85C.jpeg
76253052-410D-464D-A70F-6BB637660183.jpeg
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216