Mój ogródek warzywny w wieku 54 lat

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Mój ogródek warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 06/05/21, 20:11

Bonjour à tous,

Przedstawiam się Jérôme, wkrótce mam 42 lata, jestem żonaty i mam dwie wnuczki w wieku 2 i 5 lat. Posiadam dom z działką o powierzchni około 8 m2500, mieszkamy w Lotaryngii w 2 roku, ale blisko Wogezów. Mój projekt: móc oddawać się ogrodowi warzywnemu z różnymi warzywami sezonowymi, ponieważ lubię też gotować. Obecnie obsługuję tylko szklarnię (54 m60), gleba szklarniowa oraz część, którą chciałbym wykorzystać na ogródek warzywny nie została zwrócona od 2 lat (od kiedy jesteśmy właścicielem). Wystarczy wiedzieć, że poprzednia właściciel nie używał nawozów i pestycydów, nie wiem czy moja ziemia jest gliniasta czy piaszczysta czy inna tylko mój sąsiad mówi mi że mamy dobrą glebę :D . Jestem szczęśliwy, że mam studnię i 2 zbieracze wody deszczowej (około 1800l za 2).
Permakulturą interesuję się od kilku lat i do tej pory ze szklarni korzystałem tylko latem (pomidory, bakłażany, papryka, arbuzy, melony). Jesienią 2019 roku, kierując się wskazówkami w internecie, zdecydowałem się postawić pudełka na powierzchni w szklarni i trochę podlać (konewka 11l raz w tygodniu). Zbieram sadzonki pomidorów i tam dramat w maju 2020 bez chwastów, ale twarda gleba i nagle rok nie był wspaniały pod względem zbiorów. Zdając sobie sprawę z braku wody jesienią 2020 roku, zmieniam metodę słomę martwe liście spadające z wielu moich drzew na ziemię igłami paproci i jodły, podlewam 3 konewkami (woda akwariowa ryb plus woda z deszczu) kroplówką system (2x w tygodniu) i raz w miesiącu obficie podlewam wodą ze studni. 1 dni temu udało mi się łatwo usunąć trochę pokrzywy wraz z korzeniami i tam dziś po południu kopie w kilku miejscach, aby umieścić doniczki w ziemi (pojemność 2l) i nałożyć system oylas (korek na dziurkę i tylko przykrywkę) ). Cud luźna ziemia Byłem jak dzieciak z zabawką, widziałem kilka robaków, prawie żadnych ślimaków (paproci?), Trochę mi przykro, że im przeszkadzałem, ale zbyt szczęśliwe życie wróciło do mojej szklarni. Żal, że wcześniej nie znałam Didiera i jego wspaniałego ogrodu warzywnego forum. Zebrałem 5 małych bel słomek (za późno, aby zebrać więcej), więc po prostu zrobię małą deskę, ale następnej jesieni powinienem zebrać dużo więcej normalnie. Jeśli niektórzy mówią sobie, dlaczego oyas to odpowiedziałem na marzenie lub raczej zakład: móc wyjechać na 2 tygodnie w sierpniu i dlatego nie podlewać. : Wink: .
FF1CCCD4-D5DD-4E87-8AC0-F38E88FCADF5.jpeg
załączniki
7C90BB1B-7050-4DAB-B87A-E21185BC44A8.jpeg
Mój system nawadniania smakuje jak kroplówka
1CB54B24-3618-433C-AA0A-08F997372D01.jpeg
Przyszła lokalizacja dla sadzonek pomidorów z oyas
EAC1AF71-E15C-487F-B5EB-2A79B849B89C.jpeg
Przyszły ogród warzywny z kilkoma wcześniej wykonanymi kwadratami
2 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Moindreffor » 06/05/21, 20:41

powitanie
ładna powierzchnia lądu, która wydaje się dość płaska, dobra woda według uznania jest również Top
Czytałem, że mówisz o wodzie akwariowej, studniach i twoich oyach na 15 dni urlopu, więc pozwalam sobie na to odbijać, jako były akwarysta wiem z doświadczenia, że ​​opuszczenie 15 dni to absolutnie żaden problem dla akwarium, jeśli wcześniej go przygotujesz, będzie żył spokojnie, nawet bez żadnej troski w tym okresie, może kilka roślin nadgryzionych przez roślinożerców : Mrgreen: więc w ogrodzie warzywnym jest tak samo, 15 dni bez podlewania nawet w szklarni, może być w porządku, pod warunkiem, że dobrze się przygotujesz, masz wodę, więc super dobre podlewanie przed wyjazdem, aby namoczyć ziemię wodą i pozostawić ją otwartą, więc wystarczyłoby, że temperatura nie wzrosła do skrajnych wartości

zaczniesz tutaj, a zobaczysz, że im mniej robimy, tym lepiej : Mrgreen:

do ściółkowania, czy mówisz o słomie czy siano? tutaj raczej używamy siana, ale wielu też próbowało słomę, ja pierwszy i byłem tym rozczarowany, jeśli chodzi o siano, to jest to `` to doświadczenie ponad tym bardziej teoretyczne wyjaśnienia, które również tutaj znajdziesz

odwaga bon
i dobry projekt
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 06/05/21, 20:58

Moindreffor napisał:powitanie
ładna powierzchnia lądu, która wydaje się dość płaska, dobra woda według uznania jest również Top
Czytałem, że mówisz o wodzie akwariowej, studniach i twoich oyach na 15 dni urlopu, więc pozwalam sobie na to odbijać, jako były akwarysta wiem z doświadczenia, że ​​opuszczenie 15 dni to absolutnie żaden problem dla akwarium, jeśli wcześniej go przygotujesz, będzie żył spokojnie, nawet bez żadnej troski w tym okresie, może kilka roślin nadgryzionych przez roślinożerców : Mrgreen: więc w ogrodzie warzywnym jest tak samo, 15 dni bez podlewania nawet w szklarni, może być w porządku, pod warunkiem, że dobrze się przygotujesz, masz wodę, więc super dobre podlewanie przed wyjazdem, aby namoczyć ziemię wodą i pozostawić ją otwartą, więc wystarczyłoby, że temperatura nie wzrosła do skrajnych wartości

zaczniesz tutaj, a zobaczysz, że im mniej robimy, tym lepiej : Mrgreen:

do ściółkowania, czy mówisz o słomie czy siano? tutaj raczej używamy siana, ale wielu też próbowało słomę, ja pierwszy i byłem tym rozczarowany, jeśli chodzi o siano, to jest to `` to doświadczenie ponad tym bardziej teoretyczne wyjaśnienia, które również tutaj znajdziesz

odwaga bon
i dobry projekt


Cześć Moindreffor,

Tak piękna nawierzchnia po dobrej wielkiej zwierzynie pozostanie na trawniku dla pani i moich córek, źle wyraziłam się o akwarium to tylko 2 złote rybki, które są w nim bez bełkotki, radziła nam osoba która sprzedała nam jedzenie dla nich rybki codziennie wymieniać 1/3 wody w akwarium więc zamiast wylewać wodę wpadłem na pomysł, aby użyć jej w szklarni, więc codziennie napełniam konewkę wodą z akwarium i jak tylko się zapełni (po 3 dniach ) Opróżniam go do mojego systemu kroplowego plus 2 konewki na deszczówkę. Oczywiście, kiedy wyjeżdżam na wakacje, ktoś się nimi zaopiekuje. W rzeczywistości do ściółkowania mam 2 bele słomy, o które poprosiłem rolnika przed obejrzeniem filmów Didiera, zamierzam tylko ściółkować sadzonki pomidorów, ponieważ wczoraj odzyskałem 5 bel siana, które wkrótce będę ogród warzywny przedstawiony przed szklarnią.
Dziękuję za radę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Did67 » 07/05/21, 10:31

Najtrudniejsza część pozostaje: nauczyć się zadawać sobie pytanie, czego nie robić, aby odnieść sukces. I odzwyczaić się od wszystkich rzeczy, które „powiedzieliśmy wam” musiały zostać zrobione ...

Na słomkę: sikaj na nią - tak w porządku: napij się kawy, potem sekundę ... Chęć sikania nie powinna trwać długo ... Wybierz się na „małą wycieczkę” po warzywniaku, aby zobaczyć, kto przeniósł się - czy nie! Nawiasem mówiąc, nasikaj na belę słomy ... I zadeklaruj, że wszystko w porządku!
1 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 07/05/21, 11:58

Did67 napisał:Najtrudniejsza część pozostaje: nauczyć się zadawać sobie pytanie, czego nie robić, aby odnieść sukces. I odzwyczaić się od wszystkich rzeczy, które „powiedzieliśmy wam” musiały zostać zrobione ...

Na słomkę: sikaj na nią - tak w porządku: napij się kawy, potem sekundę ... Chęć sikania nie powinna trwać długo ... Wybierz się na „małą wycieczkę” po warzywniaku, aby zobaczyć, kto przeniósł się - czy nie! Nawiasem mówiąc, nasikaj na belę słomy ... I zadeklaruj, że wszystko w porządku!


Witam Didier

Biorę kurację, aby znieczulić na alergię, czy to nie skończy się w moim moczu? Co więcej, jeśli położę słomkę na pomidorach, to nie będzie szkodliwa, jeśli nie będzie rozcieńczona?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Moindreffor » 07/05/21, 12:46

Jardinierdu54 napisał:Cześć Moindreffor,

Tak piękna nawierzchnia po dobrej wielkiej zwierzynie pozostanie na trawniku dla pani i moich córek, źle wyraziłam się o akwarium to tylko 2 złote rybki, które są w nim bez bełkotki, radziła nam osoba która sprzedała nam jedzenie dla nich rybki codziennie wymieniać 1/3 wody w akwarium więc zamiast wylewać wodę wpadłem na pomysł, aby użyć jej w szklarni, więc codziennie napełniam konewkę wodą z akwarium i jak tylko się zapełni (po 3 dniach ) Opróżniam go do mojego systemu kroplowego plus 2 konewki na deszczówkę. Oczywiście, kiedy wyjeżdżam na wakacje, ktoś się nimi zaopiekuje. W rzeczywistości do ściółkowania mam 2 bele słomy, o które poprosiłem rolnika przed obejrzeniem filmów Didiera, zamierzam tylko ściółkować sadzonki pomidorów, ponieważ wczoraj odzyskałem 5 bel siana, które wkrótce będę ogród warzywny przedstawiony przed szklarnią.
Dziękuję za radę

ach słynna złota rybka w misce, jeśli to tylko piłka, nie ma wiele do zrobienia, chociaż jeśli chcesz umilić im życie, jest sposób, po prostu powiedz mi, czy cię to interesuje
sikasz na belę słomy, spowoduje, że twój mocz zostanie zdegradowany za pomocą środka, który jest w środku, chemik taki jak ja pokusi się, aby powiedzieć, że ryzyko jest bardzo, bardzo minimalne, a nawet zerowe, z drugiej strony jedno ekologiczne -przyjazny, powie Ci, że ryzykujesz raka w ciągu 15 dni, zobaczysz, gdzie jesteś między nimi : Mrgreen: , dla mnie zabieg, który wchodzi z jednej strony, nie może być bardziej szkodliwy z drugiej : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez zasadowy » 07/05/21, 12:58

Ooh, to wszystko wygląda bardzo obiecująco :)
Szklarnia jest świetna, jakie ma szczęście!
Witamy i tak siano siano siano małe ogródki warzywne leniwych : Lol:
1 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Did67 » 07/05/21, 16:31

Jardinierdu54 napisał:
Witam Didier

Biorę kurację, aby znieczulić na alergię, czy to nie skończy się w moim moczu? Co więcej, jeśli położę słomkę na pomidorach, to nie będzie szkodliwa, jeśli nie będzie rozcieńczona?



Kardiologiczne, czuję się znacznie gorzej !!! [odczulanie, o ile się nie mylę, polega na wystawianiu organizmu na coraz większy kontakt z alergenami, aby niejako nauczyć go nie reagować nadmiernie; Myślę, że to w niczym nie przeszkadza!]

Pozostaje pytanie.

Moja odpowiedź jest warta tego, co jest, ponieważ nikt nie badał losu tych cząsteczek w glebie! Więc „pozwalamy sobie myśleć”. Brak wiedzy.

1) Te cząsteczki są z pewnością chemiczne, ale organiczne: są mniej lub bardziej stabilne - raczej mniej, aw każdym razie znacznie mniej niż miedź w mieszaninie Bordeaux! W mniejszym lub większym stopniu „naśladują” (nie zawsze, ale czasami) naturalne cząsteczki… które są w naturze. Kiedy kret umiera, jest to koktajl organicznych cząsteczek, z których niektóre są bardzo złożone ...

2) W naszym organizmie są już demantibulowane - dlatego codziennie musimy przyjmować z powrotem naszą pigułkę! W przeciwnym razie wprowadzilibyśmy odpowiednią dawkę do organizmu i przestaliby ją przyjmować! Są to zatem metabolity, które znajdują się w moczu ...

3) Nasze środowisko jest zanieczyszczone „bez naszej wiedzy”! Tylko opad z działalności człowieka (łącznie z zabiegami, ale to zdecydowanie nie wszystko - emisje z naszych samochodów, kotłów itp. - włożyłeś nos w dym z ognia ??? łzy ??? to prawdziwy koktajl więcej lub mniej miłe rzeczy z rodziny krezoli, kreozotów itp.)

4) Taka cząsteczka, która może mieć „wołowinę” wpływ na moje ciśnienie krwi, może być całkowicie obojętna, jeśli chodzi o glebę, bakterie (które nie mają serca), grzyby, robaki… Myślę, że tak jest ” tak się często zdarza ... Ślimaki zjadają grzyby, które działają na nas „buff”, kiedy do nas nie strzelają! Uważają to za dobre i idą 10 lub 20 metrów na ucztę ...

Więc nadal używam moczu. W „rozsądnej” dawce. Ale to nadmiar azotu (z mocznika), którego boję się o moje rośliny. I nadmiar soli (sodu) dla mojej gleby! Wolałbym raczej nie mieć w nim moich metabolitów z moich leków - ponieważ wolałbym nie musieć brać moich leków!
2 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 07/05/21, 18:07

Moindreffor napisał:
Jardinierdu54 napisał:Cześć Moindreffor,

Tak piękna nawierzchnia po dobrej wielkiej zwierzynie pozostanie na trawniku dla pani i moich córek, źle wyraziłam się o akwarium to tylko 2 złote rybki, które są w nim bez bełkotki, radziła nam osoba która sprzedała nam jedzenie dla nich rybki codziennie wymieniać 1/3 wody w akwarium więc zamiast wylewać wodę wpadłem na pomysł, aby użyć jej w szklarni, więc codziennie napełniam konewkę wodą z akwarium i jak tylko się zapełni (po 3 dniach ) Opróżniam go do mojego systemu kroplowego plus 2 konewki na deszczówkę. Oczywiście, kiedy wyjeżdżam na wakacje, ktoś się nimi zaopiekuje. W rzeczywistości do ściółkowania mam 2 bele słomy, o które poprosiłem rolnika przed obejrzeniem filmów Didiera, zamierzam tylko ściółkować sadzonki pomidorów, ponieważ wczoraj odzyskałem 5 bel siana, które wkrótce będę ogród warzywny przedstawiony przed szklarnią.
Dziękuję za radę

ach słynna złota rybka w misce, jeśli to tylko piłka, nie ma wiele do zrobienia, chociaż jeśli chcesz umilić im życie, jest sposób, po prostu powiedz mi, czy cię to interesuje
sikasz na belę słomy, spowoduje, że twój mocz zostanie zdegradowany za pomocą środka, który jest w środku, chemik taki jak ja pokusi się, aby powiedzieć, że ryzyko jest bardzo, bardzo minimalne, a nawet zerowe, z drugiej strony jedno ekologiczne -przyjazny, powie Ci, że ryzykujesz raka w ciągu 15 dni, zobaczysz, gdzie jesteś między nimi : Mrgreen: , dla mnie zabieg, który wchodzi z jednej strony, nie może być bardziej szkodliwy z drugiej : Mrgreen:

Historia tych słynnych złotych rybek pochodzi z wesołego miasteczka, na którym moje córki poprosiły o nie jako prezent dla łowienia kaczek, trochę wbrew radom pani :D nagle umowa była ok i dobrze się tym zajmiesz, pomarańczowy w wieku 2 i pół roku a pozostałe 4 miesiące bo w międzyczasie umarł inny, potem zawsze możesz mi powiedzieć, co mnie zainteresuje : Wink:
Jeśli chodzi o temat siusiu, kusiło mnie to doświadczenie, więc nie martw się.
załączniki
4D46BDAE-C8AC-4172-90A2-F379C67A564E.jpeg
Oto słynny lol dla bydła
0 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Mój ogród warzywny w wieku 54 lat




przez Ogrodnik54 » 07/05/21, 18:08

Alkaline napisał:Ooh, to wszystko wygląda bardzo obiecująco :)
Szklarnia jest świetna, jakie ma szczęście!
Witamy i tak siano siano siano małe ogródki warzywne leniwych : Lol:


Dziękuję Alcaline. Widziałem twój post. Dobra robota : Wink:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 424