Mój ogród warzywny 50 - pytania

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Bobinsana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/08/21, 17:29
x 1

Mój ogród warzywny 50 - pytania




przez Bobinsana » 26/03/22, 18:47

Witam wszystkich,

Podążając za przesłaniami i czytając książkę, w październiku ubiegłego roku uruchomiłem swój ogród warzywny. Zainstalowałem odnowienie, które zostało cholernie zjedzone przez ziemię (nie mogłem w to uwierzyć).
Chciałem przetestować swoją ziemię pod koniec stycznia i zasadziłem kilka ząbków czosnku do przetestowania i działa :).

Mam teraz pytania na 3 tematy:
1) moje siano prawie zniknęło w miejscach:
Jeszcze nawet nie zasadziłem, żeby moje siano zostało zjedzone przez ziemię. Zastanawiałem się więc, czy powinienem od razu odłożyć siano, czy zasadzić sadzonki i czekać na żniwa, aby odłożyć siano?

2) rośnie! : trawa i kwiaty zaczynają wyglądać cholernie dobrze, tam gdzie moje siano zostało zjedzone... Radzisz mi chwastować ręcznie (zmęczenie), czy sadzić sadzonki (a będzie żywność na wszystko na świecie) ? Lub inny ?

3) Zasiałam nasiona żółtej cebuli bezpośrednio w ziemi, bo podobno było to możliwe. Teraz zastanawiam się, czy zrobiłem coś głupiego. Bo jeśli moje nasiona cebuli wykiełkują, a jest ich za dużo, myślę, że przerzedzanie będzie trudne, a także boję się spowodowania masakry... Krótko mówiąc, cebulę sieje się bezpośrednio w ziemi, lub gdzie indziej i przesadzasz?

Dziękuję za odpowiedzi na moje prawdopodobnie oczywiste pytania.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107