Nieproduktywne środki środowiskowe

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez ABC2019 » 07/07/20, 13:23

Paul72 napisał:
ABC2019 napisał:
Paul72 napisał:
Potwierdzam, moja córka jest bardzo ponad tymi króliczymi odchodami.

a twój królik jest też dużo lepszy od twojej córki? : Mrgreen:


Odzwierciedlenie osoby z IQ trąbika i ostrygową charyzmą.

Nie rozumiem, dlaczego ten anty-mięczakowy rasizm...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Paul72 » 07/07/20, 13:37

Cóż, oto przynajmniej coś, co powinno osiągnąć konsensus:

https://reporterre.net/Ne-nous-parlez-p ... YnpHz4J64U

Na diagnozie nie podaje się alternatywnych propozycji (a tam oczywiście różniłoby się to bardzo).
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Christophe » 07/07/20, 13:56

Pierwsza strona najnowszego LePoint uderza mocno i jest całkowicie w debacie na ten temat:

lepoint_2_juillet.jpg
lepoint_2_juillet.jpg (184.76 KiB) Wyświetlono 1268 razy



0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Grelinette » 07/07/20, 14:50

Christophe napisał:Pierwsza strona najnowszego LePoint uderza mocno i jest całkowicie w debacie na ten temat:

lepoint_2_juillet.jpg


Wygląda na sensacyjny tytuł, który surfuje po konflikcie, aby go sprzedać.
(może strategia podziału aktorów ekologii?... Lobbyści?...)

Głupotą jest myśleć, że wśród tych, którzy zabrali głos, by ostrzec o problemach ekologicznych, po jednej stronie znaleźliby się klauni, a po drugiej poważni ludzie.
Miesza wszystko, a mianowicie wydane ostrzeżenia i możliwe rozwiązania.

- Uruchomienie alarmu jest już odważne. Nicolas Hulot zrobił to świadomie i na własny koszt, nawet jeśli przez długi czas uczestniczył w systemie i dorobił się na nim fortuny. Nie ma wątpliwości, że miał wiedzę o katastrofach ekologicznych, które go niepokoiły i można je zmusić do zmiany zdania.

- Potwierdzenie, że mamy rozwiązanie, poprzez wzrost lub spadek, jest hipotezą. Wszystko jest takie skomplikowane. Co więcej, po ostatnich wydarzeniach związanych z kryzysem zdrowotnym widzieliśmy, że „specjaliści” i inni „eksperci”, nawet ci uznani, mogą zawieść.

W takim czy innym czasie wszyscy jesteśmy klaunami, o ile wszyscy uczestniczymy w problemach ekologicznych, które potępiamy. Podobnie ci, którzy twierdzą, że mają Rozwiązanie, są bardziej pretensjonalni niż realistyczni.
Nie dojdziemy tam, gdy nawet nie widząc wyjścia, będziemy generować rywalizacje, konflikty i podziały.

Ale ta tendencja do szukania systematycznych konfliktów i podziałów jest zgodna z duchem czasu!...
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez izentrop » 07/07/20, 15:22

Nie wiemy, co mówi artykuł, nie ma potrzeby się ekscytować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Christophe » 07/07/20, 15:26

Ton pierwszej strony mówi wystarczająco dużo, prawda?

Później głupotą jest nie mieć przynajmniej streszczenia tego Une dostępnego na ich stronie (jeśli istnieje, nie znalazłem go...)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Ahmed » 07/07/20, 15:44

…już sam podtytuł „jak ocalić planetę, uciekając od malejących złudzeń” daje dobre wyobrażenie o powadze treści! : Lol:
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez Paul72 » 07/07/20, 16:07

wzrost i ekologia to dwie zdecydowanie przeciwstawne koncepcje. Kto mówi o wzroście (czymkolwiek jest, gospodarczym, materialnym, demograficznym...) koniecznie mówi o mobilizacji dodatkowych zasobów. Możemy zmobilizować więcej zasobów ludzkich, które są obecnie niedostatecznie wykorzystywane (masowe bezrobocie, niewielka ilość pracy ludzkiej potrzebnej dziś do produkcji przy wykorzystaniu energii, którą dysponujemy, już o tym forum), ale jeśli zmniejszymy udział ropy do powiedzmy 20% jej obecnego zużycia, cała praca ludzka nigdy nie wystarczy, aby zrekompensować tę utratę energii, więc nastąpi ubytek mechaniczny (nieunikniony, chyba że ktoś jest w stanie udowodnić przeciwnie, co, o ile mi wiadomo, nigdy nie zostało zrobione. Chyba że masz poważne przykłady?)
Więc nadal jestem zdania, że ​​powinniśmy dążyć do bardziej trzeźwego standardu życia i społeczeństwa, i nie sądzę, że jestem jedyny w tym przypadku.

Podaję link do raportu (z projektu zmianowego...)

http://www.carbone4.com/wp-content/uplo ... climat.pdf

Nawiasem mówiąc, czarno na białym jest napisane, że przejście z diety mięsnej na dietę wegetariańską (jeszcze bardziej wegańską, ale z innymi problemami z suplementacją żywności) jest głównym wkładem w zmniejszenie wpływu na środowisko (zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i gruntów rolnych). W żadnym wypadku nie zwiększa to obszarów rolnych przeznaczonych na żywność, wręcz przeciwnie, znacznie je zmniejsza, ponieważ białka produkowane na polach są bezpośrednio konsumowane, a nie przekazywane zwierzętom jako pośrednikom!!!

„Wśród poszczególnych działań o największym wpływie istotne jest przejście z diety mięsnej na dietę wegetariańską, a nawet wegańską. Umożliwia ograniczenie emisji od zwierząt gospodarskich 0 (emisja metanu przez przeżuwacze) oraz wylesianie (uszczuplanie zasobów węgla pod efekt zmiany użytkowania gruntów). To samo odpowiada za 10% redukcję śladu, tj. 40% całkowitej maksymalnej redukcji wywołanej przez badane zmiany w zachowaniu”
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez GuyGadebois » 07/07/20, 17:37

Ahmed napisał:…już sam podtytuł „jak ocalić planetę, uciekając od malejących złudzeń” daje dobre wyobrażenie o powadze treści! : Lol:

Złowroga farsa, która pogłębia delirium „postępowych ekologów*”…

* Albo jak wypaczać słowa, tworząc neologizmy, które uderzają w umysł, ale są przeciwieństwem tego, co powinny znaczyć.
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Nieproduktywne środki środowiskowe




przez GuyGadebois » 07/07/20, 17:46

izentrop napisał:
GuyGadebois napisał:Tak, kolejny zgniły, który odwraca swoją kurtkę jak większość sześćdziesięciu ośmiu...

to wszystko Raoulta : Wink:

Od 1968 do 1970 roku Didier Raoult był na łodzi handlowej marynarki wojennej*, która wpadła do wody (nie do zmiany)? Izy, nasz komik.

* Ze swojego mniej akademickiego programu nauczania Didier Raoult wywodzi pewną formę zasługi. „Byłem złym uczniem, niespokojnym, z oszałamiającymi świadectwami szkolnymi” - mówi. Zapisany na powtórki, w 1 roku opuścił szkołę średnią w pierwszej klasie i kiedy inni nauczyli się rzucać kostką brukową, zaokrętował się na transatlantyk, trafnie nazwany Renaissance.
https://www.lemonde.fr/planete/article/ ... _3244.html
Ostatnio edytowane przez GuyGadebois 07 / 07 / 20, 17: 49, 1 edytowany raz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101