Wybór mocy kotła granulowanego

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9888
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Wybór granulowanej mocy kotła




przez sicetaitsimple » 17/11/19, 18:41

Commandeur_brin napisał:Zamierzamy wprowadzić się w ciągu najbliższych tygodni, więc w dużej mierze będziemy mogli odkryć skuteczność tosterów przed pracą nad kotłem w styczniu ... :zaszokować:


W domu z tej epoki nie zawiedziesz się! Moja sugestia dotycząca „elektrycznego” dotyczyła tylko nowych pomieszczeń na poddaszu, które były izolowane wewnętrznie w najlepszym możliwym stopniu w starym oraz do sporadycznego użytkowania.
0 x
kafa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/05/11, 20:42

Re: Wybór granulowanej mocy kotła




przez kafa » 17/11/19, 20:18

bonjour,
Właśnie wymieniłem mój kocioł na paliwo 1998 i 34kw z wytwarzaniem gorącej wody (zbiornik 98l) od tygodni 3 na pelety kotłowe 14 kw również z ciepłą wodą użytkową dla domu 160m2 na poziomach 2.
dziś rano temperatura zewnętrzna -4 ° c, mój kocioł ogrzewa się, jakby nic się nie stało : Wink:
Ostatnio edytowane przez kafa 17 / 11 / 19, 20: 44, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9888
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Wybór granulowanej mocy kotła




przez sicetaitsimple » 17/11/19, 20:34

Podsumowując, tylko od Ciebie zależy, czy chcesz mieszkać w tym domu, co może mieć wpływ na architekturę i wymiary systemów grzewczych.
Ale osobiście hybrydowe systemy „coś” + prąd nie szokują mnie, szczególnie w systemach, w których znaczna część domu nie jest zamieszkana przez większość roku w zimnych porach roku.
0 x
commandeur_brin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 17/11/19, 12:55

Re: Wybór granulowanej mocy kotła




przez commandeur_brin » 18/11/19, 09:56

kafa napisał:bonjour,
Właśnie wymieniłem mój kocioł na paliwo 1998 i 34kw z wytwarzaniem gorącej wody (zbiornik 98l) od tygodni 3 na pelety kotłowe 14 kw również z ciepłą wodą użytkową dla domu 160m2 na poziomach 2.
dziś rano temperatura zewnętrzna -4 ° c, mój kocioł ogrzewa się, jakby nic się nie stało : Wink:


Dziękuję za odpowiedź! Czy możesz mi powiedzieć trochę o swoim domu? Rok budowy i izolacji ... Po prostu, jeśli masz nowy i dobrze izolowany dom, to oczywiście nie będzie taki sam! :D
0 x
kafa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/05/11, 20:42

Re: Wybór granulowanej mocy kotła




przez kafa » 18/11/19, 19:40

dobry wieczór Commandeur_brin,
u podstawy dom jest z 98 z powierzchnią mieszkalną 90m2 z izolacją, która idzie w parze z ścianą agglo, 100 mm wełny szklanej i płaskiej cegły, poddasze odpowiednie do konwersji, ale nie wyposażone w 400 mm wełny ze szkła.
w układzie poddasza 2005 i izolacji gąsienic wełny szklanej firmy 200 : Mrgreen: .
w rozszerzeniu 2016 45m2 z 120mm wełny szklanej w ścianach i płytach gipsowo-kartonowych, 320mm wełny szklanej pod pełzaniem + folia HPV (jeden kawałek 70m2 z sufitem katedralnym).
w tym roku wymiana kotła i izolacja starego dachu.
przed wymianą kotła i zaizolowaniem dachu zużyłem około 1200l paliwa i - 4 metrów sześciennych drewna na mój komin.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163