Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, przechodzi drugą

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, przechodzi drugą




przez jean.caissepas » 23/08/19, 11:55

Bardzo interesujący artykuł z rozwiązaniem, które wygląda naprawdę dobrze ...

https://www.20minutes.fr/magazine/25832 ... superieure
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez Ahmed » 23/08/19, 13:59

Nie wiem, czy to rzeczywiście „low tech”, ale to wciąż „wysoka cena” za w miarę skromną maszynę. Zwracając się do krajów zubożałych, istnieje ryzyko szybkiego utknięcia...
Byłoby ciekawie wiedzieć, ile prądu* zużywa ten bałagan, ponieważ nadal trzeba rozpocząć pirolizę.
Pomysł pozostaje atrakcyjny, ale czy ta Poczwarka będzie w stanie przekształcić się w coś konkretnego?

*W filmie promocyjnym jest napisane, że maszyna nie potrzebuje prądu, więc po co ma kabel zasilający? :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez sicetaitsimple » 23/08/19, 14:43

Ahmed napisał:Nie wiem, czy to rzeczywiście „low tech”, ale to wciąż „wysoka cena” za w miarę skromną maszynę.:D


Sama inicjatywa jest godna pochwały, ale nadal mam poważne wątpliwości co do przedstawionych wydajności konwersji... Jestem skłonny „przyznać” (aby iść z duchem czasu), że chemikaliowcy z branży petroglobalnej to idioci i/lub lub skorumpowani, ale gdybyśmy mogli z taką wydajnością przetworzyć zużyty plastik na paliwo, działalibyśmy w branży już od dłuższego czasu, zamiast próbować mozolnie przetwarzać plastik na plastik.

Dla Amheda:
- ogłoszone 50000 60 euro dotyczy, jeśli dobrze rozumiem, maszyny zdolnej przetworzyć 1 kg w partii, a nie 2 do XNUMX kg maszyny, którą widzimy na filmie.
- nawet jeśli jest to "low tech", jeśli chodzi o zasilanie, to do zasilania muszą być jakieś czujniki, procesory i elektrozawory, niekoniecznie jest to jakieś znaczące zużycie. Ale jestem grzeczny!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez izentrop » 23/08/19, 15:12

Piroliza w obudowie izolowanej termicznie może być energooszczędna. Jeśli odpady z tworzyw sztucznych zostaną sprasowane przed transportem, może to być opłacalne.

Możemy zrobić test http://lowtechlab.org/wiki/Pyrolyseur_de_plastique
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez sicetaitsimple » 23/08/19, 17:42

izentrop napisał: Jeśli odpady z tworzyw sztucznych zostaną sprasowane przed transportem, może to być opłacalne.

Nie zrozumiałe... Ani to, że odpady są zagęszczane, czy nie przed transportem, ani to, że dzięki temu odpady „mogłyby się opłacać”?

izentrop napisał:Możemy zrobić test http://lowtechlab.org/wiki/Pyrolyseur_de_plastique

Myślę, że laboratoria uniwersyteckie lub przemysłowe mają nieco bardziej wyrafinowane środki niż 3 lub 4 wiadra, nawet metalowe, na plaży! : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez Did67 » 23/08/19, 18:44

Cóż, kto mówi piroliza, mówi, że konieczne jest ogrzewanie. Nadal mówią o 400°C, czyli dwukrotnie więcej niż w piekarniku do grillowania kurczaka! Do ogrzewania nie używa się plastiku przeznaczonego do pirolizy, w przeciwnym razie na wyjściu nie będzie go zbyt wiele.

Dziwne, że nawet o tym nie wspomniano…

Jak dziwne jest to, że dodajemy polietylen – a więc spolimeryzowany alken – i że bez wodoru otrzymujemy (nasycony) alkan??? Ponieważ benzyna jest mieszaniną alkanów, oktanów, heptanów itp. Chemicznie coś jest nie tak. Wodór jest potrzebny do rozbicia polimerów i uzyskania nasyconego produktu.

Na szczęście plastik nie ma wysokiego ciepła właściwego, co nie oznacza, że ​​nie można nim grać. Ale nadal mogą być jasne, że są wiarygodne!

A może ktoś pedałuje????

Cóż, znasz mnie: z natury sceptyczny. Zostawię Cię... Zobaczymy, czy za 3 lata nadal będziemy o tym rozmawiać. A może, tak jak w przypadku drogi solarnej, wyssanie dotacji i sponsorów było po prostu przyjemnym pomysłem…
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez sicetaitsimple » 23/08/19, 19:01

Did67 napisał:A może ktoś pedałuje????


Jesteś zdecydowanie nie do pokonania!
Próbuję jak najbardziej dyplomatycznie wyrazić pewne wątpliwości dotyczące tego, co zostało ogłoszone w filmie na Youtube, a Ty pojawiasz się ze swoimi dużymi Crocsami! No cóż, myślę, że w zasadzie jesteśmy mniej więcej zgodni....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez Did67 » 23/08/19, 20:00

Powiedziałem: „z natury sceptyczny…”.

Jaki w takim razie sens ma dyplomacja, jeśli oznacza zadawanie jednego lub dwóch pytań. Nikogo nie obrażam: promotorzy nie mówią nic o tym, jak się grzeją. BA BA testu polega jeszcze na umieszczeniu licznika elektrycznego, aby sprawdzić, jaki jest stosunek energii „oleju” opuszczającej system do energii elektrycznej, która do niego wpływa (prąd jest towarem rzadkim w wielu regionach!).

Nie mogę sobie wyobrazić, że tego nie zrobili.

Dlaczego więc mnóstwo liczb na temat „co wychodzi”, a nic na temat tego, co „wchodzi”???

Dlaczego nie słówko o „chemii” pirolizy. W moim piekarniku piroliza to brutalne niszczenie cząsteczek (głównie tłuszczu), które uwalniają się w postaci gazu. Pozostało kilka minerałów, które myjemy gąbką... Mam tłuszcze nasycone; Utleniam go na CO², teraz rozumiem... To najbardziej czasochłonna operacja w moim piekarniku!

Więc tak, to mnie podejrzewa.

Odtąd nie ma żadnej dyplomacji. „Umarłem i na szczęście wciąż żyję!” - dlaczego miałbym być dyplomatyczny? Za późno !
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez sicetaitsimple » 23/08/19, 20:24

Did67 napisał:Więc tak, to mnie podejrzewa.


I masz rację!

Tym bardziej, że to co wychodzi z tej maszyny, poza objętościami i wydajnością, co do których możemy mieć pewne wątpliwości, to nie olej napędowy i benzyna, to raczej coś nieokreślonego, co z pewnością przypomina olej napędowy i benzynę pod względem temperatury skraplania. Jeżeli ma to tylko coś podgrzać to powinno dać radę, jeżeli ma zasilić nieco nowoczesny silnik to mam wątpliwości....
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Maszyna, która zamienia plastik w paliwo, wydaje drugą




przez Ahmed » 23/08/19, 21:18

Jeśli dobrze pamiętam, temperatura pirolizy wydaje mi się o wiele za niska, aby mieć nadzieję na uzyskanie paliwa wysokiej jakości, po prostu „rzecz”, która się pali…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94