Nowa maszyna termiczna

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Nowa maszyna termiczna




przez plasmanu » 25/11/23, 20:19

Mają fajne rzeczy. Podobnie jak rurka do sublimacji jodu.
Ale co za kłopot, aby wyjąć go z powrotem z tuby, gdy bawiliśmy się nim za dużo : Mrgreen:
Neon, wersja średniowieczna
IMG_20231125_200839.jpg

PS: Dijod jest w normalnych warunkach temperatury i ciśnienia szaro-czarnym ciałem stałym z fioletowymi metalicznymi przebłyskami, złożonym z cząsteczek homojądrowych
1 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Nowa maszyna termiczna




przez plasmanu » 25/11/23, 21:25

Ale najlepsze jest oświetlenie kuliste na kempingu z dużym transformatorem. W salonie jest banalnie : Mrgreen:
Miałem w pobliżu 2 cewki Tesli i te idiotyczne dzieciaki bawiły się mieczami świetlnymi z neonówkami i oszalały.
Mam większy o 8"
załączniki
IMG_20231125_212404.jpg
IMG_20231125_211835.jpg
IMG_20231125_211835.jpg (376.07 KB) Oglądane razy 325
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
stary
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/11/23, 00:00
x 2

Re: Nowa maszyna termiczna




przez stary » 10/12/23, 14:57

Dobrej niedzieli !

Tutaj znajdziesz wiele ładnych modeli wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii i Niemczech: https://www.gyroscope.com
Może to nie być ta sama cena, a wynik może być taki sam po upadku.

Ale odbyłem interesującą dyskusję z szefem Glennem Turnerem, który podsunął mi kilka ciekawych pomysłów na przyszłość, takich jak stworzenie prototypu napędzanego serwomotorami i wszędzie rozmieszczonymi czujnikami! Jednak nadal mam problem z budżetem i dostępnym czasem.

Czy widzieliście mój pomysł na połączenia 4-barowe: https://dada-engine.org/4-bar_mechanism/fr ?
Czy to nie skłania nikogo do zrobienia modelu?
Więc nie ma tu tak wielu termodynamików, jak sobie wyobrażałem? (Mam wrażenie, że już ich nie ma w futurze, też chcę zrozumieć, że temat na początku zaskakuje)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99