Prawdziwe bankomaty lub inx?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 15:28

Robisz to celowo czy naprawdę.....?

Proszę o temperaturę solanki na wylocie z pompy ciepła, przed ponownym zatłoczeniem do gruntu.

Jeśli na wejściu jest 0°C, oznacza to ogrzewanie wyłącznie elektryczne ze współczynnikiem COP wynoszącym 1.
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 18:31

sicetaitsimple napisał:Robisz to celowo czy naprawdę.....?

Proszę o temperaturę solanki na wylocie z pompy ciepła, przed ponownym zatłoczeniem do gruntu.

Jeśli na wejściu jest 0°C, oznacza to ogrzewanie wyłącznie elektryczne ze współczynnikiem COP wynoszącym 1.


Powrót do ziemi ma -4,5°.
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 25/02/18, 19:10

BaudouinLabrique napisał:
Powrót do ziemi ma -4,5°.


Ach, dotrzemy tam!

Cóż, to wszystko nie jest niespójne, nawet jeśli warto byłoby poznać „prawdziwą” wartość natężenia przepływu w pętli solanki.

Pomiędzy 800 a 1500l/h założymy, że jest to 1000l/h z braku czegoś lepszego.

Z chochlą, 1000 l/h przy różnicy temperatur 4,5° pomiędzy wlotem i wylotem, co daje odzyskane 4,5 kW. Przy współczynniku COP wynoszącym około 3, co daje moc grzewczą około 7 kW, opieramy się na podanych przez Ciebie wartościach dotyczących wydajności pompy ciepła.

Jeśli zgodnie z pierwotnym pomysłem podgrzejesz solankę na wlocie mocą 1kW, to zwiększysz temperaturę na wlocie o około 1°, a dla mocy 2kW o 2°. itp...

Nie ma cudu.....
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 25/02/18, 19:15

sicetaitsimple napisał:
BaudouinLabrique napisał:
Powrót do ziemi ma -4,5°.


Ach, dotrzemy tam!

Cóż, to wszystko nie jest niespójne, nawet jeśli warto byłoby poznać „prawdziwą” wartość natężenia przepływu w pętli solanki.

Pomiędzy 800 a 1500l/h założymy, że jest to 1000l/h z braku czegoś lepszego.

Z chochlą, 1000 l/h przy różnicy temperatur 4,5° pomiędzy wlotem i wylotem, co daje odzyskane 4,5 kW. Przy współczynniku COP wynoszącym około 3, co daje moc grzewczą około 7 kW, opieramy się na podanych przez Ciebie wartościach dotyczących wydajności pompy ciepła.

Jeśli zgodnie z pierwotnym pomysłem podgrzejesz solankę na wlocie mocą 1kW, to zwiększysz temperaturę na wlocie o około 1°, a dla mocy 2kW o 2°. itp...

Nie ma cudu.....


Dziękuję za te obliczenia!
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 27/02/18, 15:55

Wykorzystałem istniejący temat dotyczący wodoru słonecznego, aby zadać dalsze pytania dotyczące mojego projektu sprzętu wodorowego.

Jest ICI
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 27/02/18, 16:15

Jeszcze lepiej byłoby nie zaśmiecać wszystkich tematów i zarezerwować swoje wypowiedzi i pytania na 10 stronach poświęconych prawie w całości Twoim projektom. Pozwoliłoby to uniknąć zagubienia się, nawet jeśli rozumiem Pana pragnienie, aby pewne potworności zniknęły z historii debaty…

izolacja-ogrzewania/dom-ma-wodór-t4316.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 27/02/18, 16:49

sicetaitsimple napisał:Jeszcze lepiej byłoby nie zaśmiecać wszystkich tematów i zarezerwować swoje wypowiedzi i pytania na 10 stronach poświęconych prawie w całości Twoim projektom. Pozwoliłoby to uniknąć zagubienia się, nawet jeśli rozumiem Pana pragnienie, aby pewne potworności zniknęły z historii debaty…

izolacja-ogrzewania/dom-ma-wodór-t4316.html

Nie oskarżaj mnie jeszcze o moje zamiary!

Un forum musi pozostać miejscem debat na temat idei, ale nie obelg!
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez sicetaitsimple » 27/02/18, 17:08

BaudouinLabrique napisał:
sicetaitsimple napisał:Jeszcze lepiej byłoby nie zaśmiecać wszystkich tematów i zarezerwować swoje wypowiedzi i pytania na 10 stronach poświęconych prawie w całości Twoim projektom. Pozwoliłoby to uniknąć zagubienia się, nawet jeśli rozumiem Pana pragnienie, aby pewne potworności zniknęły z historii debaty…

izolacja-ogrzewania/dom-ma-wodór-t4316.html

Nie oskarżaj mnie jeszcze o moje zamiary!

Un forum musi pozostać miejscem debat na temat idei, ale nie obelg!


Inwektywy? Gdzie?

Mówię po prostu, że skoro 10-stronicowy wątek jest prawie wyłącznie poświęcony Twoim projektom, logiczne wydaje mi się kontynuowanie pytań w tym jednym, zamiast skupiać się na dwóch innych.

Prawdą jest, że zawsze i prawie wszędzie możemy omówić wszystko, po prostu uważam, że to wstyd, to osłabia i zniechęca do pewnej liczby interwencji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Maszyny na prawdziwą gotówkę czy intox??




przez BaudouinLabrique » 27/02/18, 17:19

sicetaitsimple napisał:Mówię po prostu, że skoro 10-stronicowy wątek jest prawie wyłącznie poświęcony Twoim projektom, logiczne wydaje mi się kontynuowanie pytań w tym jednym, zamiast skupiać się na dwóch innych.

Prawdą jest, że zawsze i prawie wszędzie możemy omówić wszystko, po prostu uważam, że to wstyd, to osłabia i zniechęca do pewnej liczby interwencji.


1° Obelgi: staraj się zachować uprzejmość (nawet nie zdajesz sobie sprawy, że niektóre Twoje komentarze ranią

2°zatrzymano temat dotyczący domu wodorowego (nie ma już nowych wiadomości)

3° jest to bardzo specyficzny temat, dlatego moim zdaniem lepiej jest informować o nim w innych tematach
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101