Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Christophe » 22/12/18, 01:53

OK, właśnie spędziłem 1 godzinę na aktualizowaniu tej strony: Emisje lub zrzuty CO2 na l (lub kg) paliwa lub gazu (benzyna, olej napędowy, LPG i metan)

Teraz mówię także o wodzie i jest to bardziej czytelne!

Niedawno odkryłem kilka komentarzy na ten temat: z pewnością powiązane z żółtymi kamizelkami (pominąłem powiadomienia)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez izentrop » 22/12/18, 07:45

Christophe napisał:Ale jest całkiem możliwe, że nadmiar wody, który wysyłamy do „systemu”, zakłóca go (patrz moja uwaga powyżej)
Klimatolodzy mówią o „pętli dodatniego sprzężenia zwrotnego” w atmosferze, która podwaja wzrost temperatury w wyniku CO2. Nie widzieliście cytowanej przeze mnie strony poświęconej nauce sceptyków.

W przeciwnym razie może to być sprawa stulecia „Świat jest 1 miesiąc, a nawet 2, od globalnej paniki gospodarczej”
„Wzrost cen srebra i spadek ilości dostępnego pieniądza, odwrócenie procesu globalizacji i niedawny wzrost cen energii postawiły naszych decydentów pod ścianą”.

Jaka szkoda !
„Jak będzie wyglądać ta panika? Politycy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać na rynku słabnącą gospodarkę. Gospodarkę, która wciąż odczuwa skutki błędów popełnionych przez ostatnie dziesięć lat i wszystkie sześć miesięcy, zaledwie po tym, jak nam powiedziano koniec kryzysu. Jaka szkoda!”, dosłownie pisze Duńczyk.

- Europa stoi w obliczu nowej recesji pomimo zerowej stopy procentowej Europejskiego Banku Centralnego.

- Niemcy i inne tak zwane silne gospodarki nagle wydają się stanowić większe zagrożenie niż populistyczny rząd we Włoszech.

- Australia znajduje się w obliczu katastrofy gospodarczej i politycznej. Komisja Królewska zaostrza warunki kredytowania w gospodarce zależnej w 50% od rynku nieruchomości. ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez izentrop » 22/12/18, 08:53

Choć raz RT France nie za bardzo zniekształca rzeczywistość https://francais.rt.com/france/57119-pe ... obos-avion
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Christophe » 22/12/18, 11:37

izentrop napisał:Klimatolodzy mówią o „pętli dodatniego sprzężenia zwrotnego” w atmosferze, która podwaja wzrost temperatury w wyniku CO2. Nie widzieliście cytowanej przeze mnie strony poświęconej nauce sceptyków.


Nie, nie przeczytałem w całości. Czy możesz zacytować fragment, o którym mowa?

Działanie wody byłoby dwukrotnie większe niż CO2, to właśnie mówisz? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

I nikt (inny) nie mówi o tej wodzie? Które jednak w wielu przypadkach byłyby tak łatwe do skondensowania?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Christophe » 22/12/18, 11:39

izentrop napisał:W przeciwnym razie może to być sprawa stulecia „Świat jest 1 miesiąc, a nawet 2, od globalnej paniki gospodarczej”


A co jeśli Żółte Kamizelki temu zapobiegną? : Chichot:

Znowu wina systemu bankowego (który znowu utyje na ludzkiej nędzy???)

Może zamiast nazywać Étienne Chouarda antysemitą ( :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: ) mam go po prostu posłuchać? Czy krytykowanie systemu bankowego jest automatycznie antysemickie? Niee, ale marzę...

0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez RV-P » 22/12/18, 13:40

Christophe napisał:„Tylko że liczy się nie tylko atmosfera, jak już mówiłem: wzbogacamy „system klimatyczny” wodą: innymi słowy tworzymy masę „ciekłą lub gazową”, redukując jednocześnie masę atmosfery całym O2 czerpiemy z tego…”

— ** O2 odnawialny w procesie fotosyntezy roślin i… glonów oceanicznych! **
— To mi przypomina, że ​​w wiadomościach telewizyjnych dowiedziałem się, że lód Antarktydy w niektórych miejscach GRUBNIE, zwiększając w ten sposób magazynowanie wody!
— Do tych, którzy twierdzą, że masa CO2 jest większa od masy pary wodnej, litr CO2 waży 2 gramy, a litr powietrza waży 1,3 grama: sprawdź! Nic dziwnego, że masa CO2 jest cięższa niż masa wytworzonej pary wodnej!
— Niektórzy twierdzą, że CO2 pozostaje w atmosferze przez prawie sto lat, zanim zostanie wchłonięty... Nie jestem pewien! W programie „Tara Océans” naukowcy na pokładzie tytułowej łodzi odnotowali obszary Oceanu (Indyjskiego), w których występuje namnażanie się okrzemek (fitoplanktonu), w wyniku czego ocean staje się całkowicie zielony! Oznacza to, że te małe jednokomórkowe algi pochłaniają znacznie więcej CO2 do fotosyntezy niż lasy lądowe! A ponieważ CO2 jest doskonale rozpuszczalny w wodzie... Stąd ograniczenie zakwaszenia oceanów, którego IPCC oczywiście nie bierze pod uwagę, choć jest to alarmujące!
- ROZWIĄZANIE ? Jeśli samochód elektryczny jest tak mało zanieczyszczający środowisko, po co sprzedawać go prawie dwukrotnie drożej niż ten sam model napędzany paliwami kopalnymi? Niższej klasy średniej i biednych nigdy nie będzie na to stać, nawet przy skromnej premii rządowej za „transformację ekologiczną”!
— Jak powiedziała pani w telewizji: „Gdzie są te wszystkie pieniądze, które nam zabierają, skoro rząd nadal ma deficyt?” Wiele krajów radzi sobie znacznie mniej niż Francja, a mimo to są od nas zamożniejsze: szukajcie błędu!
- Z pozdrowieniami!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez izentrop » 22/12/18, 13:54

Christophe napisał:
izentrop napisał:Klimatolodzy mówią o „pętli dodatniego sprzężenia zwrotnego” w atmosferze, która podwaja wzrost temperatury w wyniku CO2. Nie widzieliście cytowanej przeze mnie strony poświęconej nauce sceptyków.
Nie, nie przeczytałem w całości. Czy możesz zacytować fragment, o którym mowa?
Nie było to zbyt daleko zmiana-klimatyczna-co2/afera-stulecia-globalne-ocieplenie-w-sadzie-t15891.html#p350833
Christophe napisał:izentrop napisał:
W przeciwnym razie sprawą stulecia mogłoby być: „Świat jest o 1 miesiąc, a nawet 2, od globalnej paniki gospodarczej”
A co jeśli Żółte Kamizelki temu zapobiegną?
Ha! Ha! dobry żart. Francja żyje ponad stan, z długiem przekraczającym PKB i GJ, którzy myślą tylko o swojej sile nabywczej, utrudniając jednocześnie małemu systemowi gospodarczemu, który wciąż może zapewnić im te wynagrodzenia, nie wspominając o szkodach wyrządzonych przez bandytów.

Chouard jest nie tylko antysemitą, jest negacjonistą kliki Dieudonne, Alain Soral.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Adrien (były nico239) » 22/12/18, 14:26

Exnihiloest napisał:Ich antynaukowy i polityczny aktywizm w połączeniu z ich siłą lobbowania przeciwko demokracji jest zdumiewający.
Nigdy nie głosowałem na organizacje pozarządowe, które uważają, że etyka jest ponad innymi i chcą ją wszystkim narzucić!


I odwrotnie, planeta nie opuściła gospody
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Christophe » 22/12/18, 14:37



Widziałem i czytałem to i przykro mi, że nie możemy się zrozumieć, bo to nie ma z tym nic wspólnego woda powstająca w wyniku spalania skamieniałości*, ale zdolność parowania zwiększona w wyniku ocieplenia, a zatem więcej pary w atmosferze... To nie jest miarka i nie odpowiada na pytanie!

* "woda kopalna" którą moglibyśmy też nazwać wodą Ex nihilo ponieważ NIE istniała ona wcześniej na Ziemi!! Przynajmniej nie ostatnio...

Czy się nie mylę, czy mam rację? : Chichot:

izentrop napisał:Ha! Ha! dobry żart. Francja żyje ponad stan, z długiem przekraczającym PKB i GJ, którzy myślą tylko o swojej sile nabywczej, utrudniając jednocześnie małemu systemowi gospodarczemu, który wciąż może zapewnić im te wynagrodzenia, nie wspominając o szkodach wyrządzonych przez bandytów.


Bez komentarza, ale przeczytasz to, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś: https://www.econologie.com/cadeau-600-m ... enus-2019/
To nie ja to mówię, to Bank Francji!

izentrop napisał:Chouard jest nie tylko antysemitą, jest negacjonistą kliki Dieudonne, Alain Soral.


To stwierdzenie cuchnie zniesławieniem pełnym nosem !!? !!

Więc udowodnij to, pokaż nam filmy lub oficjalne teksty, w których Chouard mówi o zaprzeczeniu Holokaustowi, jak Dieudo czy Soral ???
Czy ma procesy sądowe na tyłku, jak pozostała dwójka? Nie wierzę...

Musimy przestać strzelać do karetki! : Evil:

Zatem działaj: udowodnij swoje słowa!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Przypadek stulecia: rozgrzanie trybunału!




przez Christophe » 22/12/18, 15:12

nico239 napisał:
Exnihiloest napisał:Ich antynaukowy i polityczny aktywizm w połączeniu z ich siłą lobbowania przeciwko demokracji jest zdumiewający.
Nigdy nie głosowałem na organizacje pozarządowe, które uważają, że etyka jest ponad innymi i chcą ją wszystkim narzucić!


I odwrotnie, planeta nie opuściła gospody


Wolałbym mieć do czynienia z lobby aktywistycznych organizacji pozarządowych niż z lobby przemysłowymi, które są o wiele bardziej oszukańcze, nieuczciwe i potężne ekonomicznie niż kilka organizacji pozarządowych… które generalnie działają dla dobra publicznego!

Exnihiloest z pewnością nie głosował na organizacje pozarządowe, ale czy głosował na lobby? : Chichot:

Jaka jest różnica między aktywistą a lobbystą?
Odpowiedź: duży czek!
: Chichot:
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108