Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 01:01

Ahmed napisał:Należy zauważyć, że masz na myśli, że wspomaganie elektryczne nie zatrzymuje się przy prędkości 25 km / h ze względu na zestaw zwalniający, który narusza przepisy, ale na VAE zgodnym ze standardami zawsze można jednak przekroczyć tę prędkość poprzez energiczne pedałowanie po płaskiej powierzchni, a jeszcze łatwiej zjazd.


Nie potrzeba zestawu (150 do 200 € za skrzynkę, którą właśnie widziałem: to prawie cena baterii) ...

Dla tego samego rezultatu dość łatwo jest ominąć PAS (system wspomagania pedału) i zastąpić go przyciskiem lub nawet przepustnicą ... Przynajmniej w modelach z kontrolerem wyprodukowanym w Chinach "bez nazwy", ponieważ Większość na to pozwala (większość VAE sprzedawanych między 300 a 1000 € to „bez nazwy”) w systemie typu Bafang lub Bosch, jest to bardziej skomplikowane ...

We wszystkich przypadkach nie zwiększy (lub nie zmniejszy) 250 W ... pozwoli jedynie na pomoc powyżej 25 km / h ... i 250 W myślę, że szybko osiąga szczyt (30-35 km / h w zależności od wielkości kół, opon i masy całkowitej ...)

Nieokiełznany oryginał, niedawno przetestowałem ten rower o mocy 750 W. BULTACO BRINCO... wysyła dobrze (45 km / hw 6-7 sekund), ale jest bardziej motocyklem niż rowerem (cena również dobrze wysyła: 8000 €!)

Bultaco-Brinco.jpg


Według sprzedającego można jeździć na nim jako skuter elektryczny i lekki kask ... ale hej, nie mam 8000 €, więc nie martwię się o mnie ...

Testowałem również ten z systemem Bafang, co jest interesujące, ponieważ daje skumulowaną moc SILNIK + PEDAŁOWANIE (wspiąłem się bez zmartwień do skumulowanego 400W), dzięki czemu możemy łatwo zobaczyć "ludzkie" spalone kalorie :)

.jpg


Ale co za bzdury, wielkie kiełbaski ... :zaszokować: :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 01:19

thibr napisał:


może być taki 8)


420 km autonomii między 60 a 70 km / h Mam problem z tym, że w to wierzę: zajęłoby to około 50 kg baterii ... a bateria prezentowana na bagażniku wideo to bateria około 15 kg ... Komentator mówi o 3 bateriach: ok, ale gdzie są przechowywane?

Jestem w trakcie tworzenia takiego, więc bardzo dobrze znam zużycie na km ... tak, ale cicho ... Przedstawię wam ten projekt we właściwym czasie! 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Adrien (były nico239) » 19/10/18, 10:27

Christophe napisał:Ale co za bzdury, wielkie kiełbaski ... :zaszokować: :płakać:


Ach to na pewno ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Mixieer56 » 19/10/18, 10:46

Sen-no-sen napisał:
Mixieer56 napisał:Przechodząc - najkrótszy możliwy - w Paryżu mogę świadczyć o systematycznym nieprzestrzeganiu podstawowych zasad uprzejmości i kodu ze strony rowerów elektrycznych lub skuterów elektrycznych! Najgorsze jest to, z jaką prędkością poruszają się po ścieżkach rowerowych.



Niebezpieczeństwo niektórych pasów ruchu w związku z ruchem zachęca rowerzystów do korzystania z chodników i utrudniania pieszym ... jednak ten brak uprzejmości nie jest konsekwencją inwazji na przestrzeń publiczną przez kierowców?


W Paryżu ludzie, o których mówię, jeżdżą na chodnikach rowerowych i wydają się stale konkurować ze swoimi rówieśnikami, szkoda pieszych, którzy ryzykują życie, przekraczając te trasy!
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Adrien (były nico239) » 19/10/18, 10:52

W mieście myślę, że rowery elektryczne są świetne ...

Ale technika przekształcania ich w skuter powinna zostać wystrzelona ze ścieżek rowerowych z pewnej mocy ... NISKIEJ.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 10:53

Ustanowienie prawa w tej sprawie zajmie kilka śmiertelnych wypadków ... najgorsze są skutery o mocy kilku tysięcy watów, ponieważ nie mają one stabilności ... Nie wierzę, że prawo je obecnie stanowi, stąd naruszenie prawne ...

Skoro już jesteśmy przy tym ...

Dziwi mnie, że nie ma już wypadków (przynajmniej w mediach) z hoverboardami, z których 90% czasu spędzają w drodze młodzi ludzie, którzy nie przestrzegają żadnego kodeksu drogowego ...

Jestem absolutnie przeciwny korzystaniu z hoverboardu, który polega na dalszym ograniczaniu wysiłków młodych ludzi ... wcześniej niewiele robili, teraz nawet nie chcą już chodzić (karykatura, Ahmed, nie warte obrażenia mnie ...) ... ach społeczeństwo będzie piękne! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 10:57

nico239 napisał:Ale technika przekształcania ich w skuter powinna zostać wystrzelona ze ścieżek rowerowych z pewnej mocy ... NISKIEJ.


Tak, jeśli przesiądziemy się na równoważny „skuter” elektryczny, jest w drodze. Korzystanie ze ścieżki rowerowej jest zalecane, ale nie jest obowiązkowe (jeśli ????).

Nie wiem, ile kilometrów ścieżek rowerowych jest w Paryżu, ale bardzo niewiele moim zdaniem ... faworyzują niższe ścieżki rowerowe

Istnieją ścieżki rowerowe (w 100% dedykowana jezdnia) i ścieżki rowerowe (zarezerwowany pas na jezdni)

W Strasburgu w połowie 2000 roku było już 400 km ścieżek rowerowych! Myślę, że to był wtedy rekord we Francji ... i nawet umieściłem mapę na stronie https://www.econologie.com/telechargeme ... trasbourg/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Sen-no-sen » 19/10/18, 11:14

Mixieer56 napisał:
W Paryżu ludzie, o których mówię, jeżdżą na chodnikach rowerowych i wydają się stale konkurować ze swoimi rówieśnikami, szkoda pieszych, którzy ryzykują życie, przekraczając te trasy!


Gdyby na ulicach nie było ruchu, trzeba by zauważyć takie zachowania?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 11:16

Christophe napisał:Nieokiełznany oryginał, niedawno przetestowałem ten rower o mocy 750 W. BULTACO BRINCO... wysyła dobrze (45 km / hw 6-7 sekund), ale jest bardziej motocyklem niż rowerem (cena również dobrze wysyła: 8000 €!)


Sprostowanie, w Internecie reklamowana cena importera wynosi 6000 €: https://bultacobenelux.com/brinco_re/ (muszę powiedzieć, że lokalny dealer, z którym próbowałem, wykonał luksus: oferuje nagie felgi w cenie 120 € na przykład ...)

42,26 kg (pusty), 1.3 kWh akumulatora i silnik do 2 kW!

Moja wersja miała moc 750 W (mocowanie elektroniczne czy mniejszy silnik?). Na pewno zrobiłem to na zdjęciu:

Bultaco_Brinco_750W.jpg


Bultaco_Brinco_serial.jpg


Nie ma zbyt wielu sprzedawców we Francji: https://www.motoservices.com/actualite- ... -2016.htmr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: Rower elektryczny: akceptowalny kompromis?




przez Christophe » 19/10/18, 11:16

Sen-no-sen napisał:Gdyby na ulicach nie było ruchu, trzeba by zauważyć takie zachowania?


Powinni zapytać kierowców rajdowych ... : Chichot: : Chichot:

Poszukiwanie wrażeń jest po prostu ludzkie ... (cóż, faceci bardziej niż kobiety ... przynajmniej w drodze)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 175