Oświetlenie LED na kablach napiętych

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez izentrop » 08/02/16, 09:19

Witam,
http://www.paulmann.com nie jest linkiem komercyjnym, ponieważ nie prowadzą bezpośredniej sprzedaży.
Ten! w sprzedaży reflektorów halogenowych torowych znajdziesz to, czego szukasz.

Będziesz musiał po prostu wymienić lampy, gdy się zużyją, lub od razu na diody LED 12 V o tej samej podstawie, ale diody LED nie są kompatybilne z zasilaczami przeznaczonymi na halogeny, chyba że zostawisz żarówkę halogenową na rampie (aby potwierdzać)

Dwie listwy po 8 spotów x 5 W czyli 80 W i zasilacz 100 W idealnie się sprawdzają
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Gaston » 08/02/16, 10:45

izentrop napisał:Diody LED nie są kompatybilne z zasilaczami przeznaczonymi do halogenów
Od ponad 5 lat (w instalacji z transformatorem o mocy 50W na żarówkę) używam reflektorów LED jako zamiennika reflektorów halogenowych.

Sprawność zasilacza niewątpliwie nie jest optymalna, ale przynajmniej się nie nagrzewa... i jest to bardziej ekonomiczne niż wymiana wszystkich transformatorów.
0 x
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Ce! » 08/02/16, 12:28

Dziękujemy za wszystkie opinie!

Rozważałem zastosowanie reflektorów LED, ponieważ nie podobał mi się projekt zestawów reflektorów na kablach halogenowych... a pod względem zużycia, to wydawało mi się lepsze!
Ale hej, zobaczmy, ponieważ a priori możliwa jest wymiana żarówek bez awarii (dzięki Gaston!). Z drugiej strony szybkie pytanie, czy „jakość” oświetlenia będzie taka sama, jeśli weźmiemy zestaw przeznaczony do diod LED lub jeśli zmodyfikujemy żarówki halogenowe za pomocą diod LED?
Przepraszam, może pytanie jest głupie!! : Oops:

Od strony zasilania planowałem zasilić każdy rząd kabli osobno. Zatem „transfo” o mocy 50 W wystarczy do zasilenia 8 punktów o mocy 5 W po jednej stronie, a ja dodam drugi, aby zasilić mój drugi rząd 2 punktów. Jeśli dobrze zrozumiałem!!! : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Christophe » 08/02/16, 14:51

Forhorse napisał:Problem z Twoim sklepem polega na tym, że sprzedajesz tam wszystko i wszystko bez prawdziwej „podstawowej działalności” i nagle tak naprawdę nie wiemy, co tam znajdziemy (lub nie)
Kiedy szukam czegoś konkretnego i na pewno wiem, gdzie go znajdę, przechodzę do znanej mi strony.
Również w twoim sklepie nie ma nic pomiędzy 35 i 100W
Jeśli ma zasilać punkt 50W, włóż zapas 100W to odpad.
Jest już droższy, a wtedy zasilacz impulsowy, taki jak te „transformatory”, ma lepszą wydajność i lepszą regulację, gdy jest obciążony blisko 100%.


Nadal istnieje przyjemna sekcja „Oświetlenie ekonomiczne” z 3 podsekcjami dotyczącymi oświetlenia LED: https://www.econologie.com/shop/eclaira ... ique-c-100 ale masz rację, poprawię widoczność...

Jeśli chodzi o zasilacz, masz rację, dodam jeden około 50 W...

A oto przeciętny zasilacz LED o mocy 60W IP67: https://www.econologie.com/shop/aliment ... p-227.html dlatego dla dowolnego obwodu LED średniej mocy od 40 do 60W
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez izentrop » 08/02/16, 16:23

Gaston napisał:
izentrop napisał:Diody LED nie są kompatybilne z zasilaczami przeznaczonymi do halogenów
Od ponad 5 lat (w instalacji z transformatorem o mocy 50W na żarówkę) używam reflektorów LED jako zamiennika reflektorów halogenowych.

Sprawność zasilacza niewątpliwie nie jest optymalna, ale przynajmniej się nie nagrzewa... i jest to bardziej ekonomiczne niż wymiana wszystkich transformatorów.
Miałeś szczęście, niektóre zasilacze halogenowe nie wytwarzają niczego, jeśli nie ma wystarczającego zużycia.
Należy wówczas zmodyfikować i zamiast transformatora o mocy 50 W na żarówkę podłączyć np. 8 diod LED o mocy 5 W do jednego transformatora.
Obraz i potrzebujesz diod LED 12 V AC (wbudowany mostek diodowy)
Ce napisał:Czy „jakość” oświetlenia jest taka sama, jeśli weźmiemy zestaw przeznaczony do diod LED lub zmodyfikujemy żarówki halogenowe za pomocą diod LED?
Tak, przy tej samej mocy świetlnej w lumenach, tej samej temperaturze barwowej i tym samym współczynniku CRI.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Gaston » 08/02/16, 16:41

izentrop napisał:Miałeś szczęście, niektóre zasilacze halogenowe nie wytwarzają niczego, jeśli nie ma wystarczającego zużycia.
Tak, niektóre zasilacze wymagają minimalnego obciążenia, aby ustabilizować napięcie.
W moim przypadku (które mają już ponad 15 lat) tak nie jest.

Oczywiście do wyposażenia nowej instalacji wziąłbym bezpośrednio zasilacze LED :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Forhorse » 08/02/16, 19:35

Zauważyłeś również, że „transformator” halogenu oprócz wysyłania prądu przemiennego, który nie jest odpowiedni dla wszystkich diod LED, generuje napięcie 11.5 V
co oznacza, że ​​nawet z lampą halogenową określoną na 12V, cóż, świeci trochę słabiej niż powinna i krócej wytrzymuje (ze względu na optymalną temperaturę żarnika, która nie jest osiągana przy recyklingu „tego”)
Osobiście nigdy nie jeździłem na tym badziewie i wolę albo stary, dobry transformator ferromagnetyczny; czyli prawdziwy stabilizowany zasilacz 12V.
Kiedy nie mam wyboru, aby kupić zestaw (ponieważ często zestawy są tańsze niż kupowanie w sklepach stacjonarnych), ich elektroniczny „transformator” trafia bezpośrednio do kosza (chociaż teraz, wraz z demokratyzacją diod LED, nie mamy już wyboru w warunki zestawów)
0 x
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Ce! » 08/02/16, 20:00

To prawda, że ​​bardzo często zestawy są tańsze niż w sklepach stacjonarnych (nie trzeba się specjalnie szukać, ale hej...).
Głównym problemem jest to, że dodatkowo na kablach mieszczących żarówki LED i sprzedawanych w sprzedaży detalicznej jest niewiele miejsc. Ponieważ potrzebuję 15 miejsc, jestem trochę zmuszony kupić 3 zestawy po 5 miejsc i zostawić 3 transformatory… Niezbyt ekonomiczne!

Jeszcze jedno pytanie: czy kupując oddzielnie kable, reflektory i transformator, montaż jest prosty? Nie martwię się zbytnio o kable i spoty, ale o kable i transformator, mam pytania, ponieważ elementy nie będą pochodzić od tego samego producenta.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez izentrop » 08/02/16, 20:13

Forhorse napisał:Zauważyłeś również, że „transformator” halogenu oprócz wysyłania prądu przemiennego, który nie jest odpowiedni dla wszystkich diod LED, generuje napięcie 11.5 V
co oznacza, że ​​nawet z lampą halogenową określoną na 12V, cóż, świeci trochę słabiej niż powinna i krócej wytrzymuje (ze względu na optymalną temperaturę żarnika, która nie jest osiągana przy recyklingu „tego”)
Jesteś pewny ?
temperatura-led-czas trwania.jpg
Zapominasz o entropii ;)
http://www.etaplighting.com/uploadedFil ... ier_FR.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Christophe » 08/02/16, 22:23

Odnośnie zastosowania transformatora lub zasilacza LED przypominam taką informację: elektryka-elektronika-komputery/transformator-12v-i-żarówka-led-12v-infos-velleman-t10598.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119