Licznik Ekonometr niespójne rozliczeniowy, czy nie?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 11:21

Did67 napisał:
tinevez napisał:
Naprawdę nie widzę, że zamierzam zamrozić zamrażarkę na godzinę, aby zmierzyć zużycie mojego domu telewizyjnego i zapalonej skrzynki itp.


Jeśli masz dobrą zamrażarkę (sklasyfikowaną jako A lub A + lub nawet A ++), możesz ją wyłączyć na 12 godzin bez żadnego ryzyka [generalnie „trzymają” 48 godzin bez otwierania! Zobacz instrukcje]

Tylko nie zapomnij go ponownie podłączyć!

Dokładnie, dokładnie, tego się obawiam (zapominając o ponownym połączeniu...)

Did67 napisał:
tinevez napisał:
(mój ekonometr z dużym odczytem mocy, ale nie zauważyłem tego specjalnie)


Przy starcie? Czy cały czas? Ile?

[przy uruchomieniu jest to normalne dla silnika]

Nie wiem, ale przez 12 godzin mam średnio 25W, co wydaje mi się poprawne jak na 10-letnią zamrażarkę. Wydaje mi się, że szczyt wynosił 1000W, ale mogę się mylić.

PS: zmywarka klasy A++, ile zużywa na cykl? Mój cykl waha się od 0,7 kWh (cykl namaczania, wystarczający na większość prań, pod warunkiem, że nie zeskrobujesz dobrze resztek i używasz płynu do prania, a nie tabletki) do 1,4 kWh (cykl bardzo brudny, którego używam bardzo mało). Nie mierzyłem zużycia wody.
PS 2: czy można podłączyć zmywarkę (i/lub pralkę) do ciepłej wody, aby korzystać z bojlera (a w moim przypadku z przyszłego słonecznego podgrzewacza wody)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 22/08/13, 11:25

tinevez napisał:Czy masz pojęcie o zużyciu telewizora?


Zużywa 115 W i nigdy nie pozostaje w trybie czuwania (wyłączanie za pomocą przełącznika)
Z drugiej strony pomarańczowy live box nadal działa, muszę to naprawić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/08/13, 11:35

1) Pamiętaj, że istnieją „proste” metody: przylepka samoprzylepna na ekspresie do kawy? duży liść na lodówce w kuchni? Itp...

2) Jeśli twój „skok” mocy jest zapisem szczytowym, może to być ułamek sekundy przy uruchomieniu. Bez wpływu na zużycie !!!

Średnio 25 W nie wydaje mi się dużą mocą jak na silnik!!!

3) Zamówiłem LV. Mam tylko instrukcję i "standardowe" zużycie. Nie mam ekonometru - więc nie mogę zobowiązać się do podania rzeczywistych pomiarów!

4) Tak, mój LV jest na CESI. Stan: bardzo krótkie połączenie. Zużycie wody stało się tak niskie, że w przeciwnym razie gorąca woda po prostu wypełnia rurę!

Przy nowym (6 l na cykl) wymienię rurę na taką o średnicy 10 mm.

Drugi warunek: mieć zawór termostatyczny (zwykle obowiązkowy!) skalibrowany na 60° na wylocie CESI (aby nie spalić elektrozaworu - ani dzieci, które całkowicie niechcący otworzą ciepłą wodę - powyżej 65°, oparzenia gwarantowane! )

W przypadku LL jest to bardziej skomplikowane, ponieważ po cyklu prania następują dwa cykle płukania. Jeśli nie masz "układu", to zużyje Ci dużo gorącej wody za nic (płukanie).

Zamontowałem obejście, ale trzeba było trzymać się blisko. Właściwie nie działało. Zbyt restrykcyjne.

Zamierzam kupić LL z podwójnym dopływem ciepłej/zimnej wody i postawić go obok CESI. Dla twojej informacji i bez reklamy zidentyfikowałem ten, na sprzedaż (wyszukiwarka i powinieneś znaleźć): Bosch Avantixx 8 VarioPerfect WAQ28311FF
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 11:46

Did67 napisał:2) Jeśli twój „skok” mocy jest zapisem szczytowym, może to być ułamek sekundy przy uruchomieniu. Bez wpływu na zużycie !!!

Tak, tak, wiem, że 25W jest ok i to tylko wskazówka. Z drugiej strony 25W są rozłożone nierównomiernie, więc zniekształca to pewne pomiary, to wszystko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 22/08/13, 12:26

tinevez napisał:
PS: zmywarka klasy A++, ile zużywa na cykl? Mój cykl waha się od 0,7 kWh (cykl namaczania, wystarczający na większość prań, pod warunkiem, że nie zeskrobujesz dobrze resztek i używasz płynu do prania, a nie tabletki) do 1,4 kWh (cykl bardzo brudny, którego używam bardzo mało). Nie mierzyłem zużycia wody.
PS 2: czy można podłączyć zmywarkę (i/lub pralkę) do ciepłej wody, aby korzystać z bojlera (a w moim przypadku z przyszłego słonecznego podgrzewacza wody)


Mam LV Brant A++, jego zużycie waha się w zależności od programów od 0,8 do 1,8 kw.

Używamy go w trybie ECO: pranie wstępne, pranie w 55°C, płukanie, gorące płukanie, suszenie, czas cyklu 130 do 150 min; detergent w tabletkach; Zużycie danych: 1,3 do 1,4 kw

Podłączyłem go od początku do ciepłej wody (bojler gazowy), ale nigdy nie mierzyłem jego rzeczywistego zużycia.

Wolę zostawić pralkę na zimnej wodzie, ponieważ 80% prania robimy w temperaturze 30°C. W przeciwnym razie konieczne byłoby dodanie zaworu termostatycznego z ryzykiem zapomnienia podczas przechodzenia z gorącego na zimny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/13, 12:49

Did67 napisał:Średnio 25 W nie wydaje mi się dużą mocą jak na silnik!!!


Widzę zamrażarki, których sprężarka ma 150 W podczas pracy: jeśli jest dobrze izolowana i z termostatem ustawionym na rozsądną temperaturę, nie działa często

25/150 = 1/6, co jest całkiem prawdopodobne

problem polega na tym, że wystarczy go trochę dłużej otworzyć, aby poszukać czegoś na dole, co znacznie zwiększy zużycie

moim ulubionym rozwiązaniem jest mały watomierz na gnieździe, taki jak ten
https://www.econologie.com/shop/prise-el ... p-238.html


monitoruj też lodówkę, uważamy, że zużywa mniej, bo jest mniej zimna, ale częściej otwieramy drzwi, i częściej pojawiają się przecieki na drzwiach
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/08/13, 14:02

Tak, zgadzam się.

Przez „dużą moc” zareagowałem na post thiveneza, który użył tego terminu…

Pozostaje, że jego zużycie jest wysokie, nie wiedząc, dlaczego! Jego zużycie zamrażarki wydaje się normalne.

Myślę, że będziemy musieli zacząć od zainstalowania licznika consommation (brak prądu) i zrób pomiar jednej nocy (np. 23:6 do XNUMX:XNUMX) po wycięciu wszystkiego (łącznie z zamrażarką, która niczego się nie boi / lodówka - opróżnij wszystko, co wrażliwe - siekany stek! - Przed).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/13, 14:31

wyłączenie zamrażarki na 12 godzin to pułapka: zużyje wtedy znacznie więcej, aby powrócić do właściwej temperatury

lepiej umieścić gniazda watomierzy na zamrażarce i na lodówce i zawsze pozostawiać je podłączone

gniazda te posiadają co najmniej 2 najbardziej przydatne funkcje: wskazanie mocy chwilowej oraz pomiar energii, jak miernik edf!
https://www.econologie.com/shop/prise-el ... p-238.html

to nie dlatego, że jest wykonane na miarę urządzenia na gnieździe, co uniemożliwia jego użycie w panelu elektrycznym: zawsze możesz odłączyć 2 przewody w panelu i przepuścić je przez gniazdo męskie i gniazdo żeńskie, do których możesz włożyć to wat

możesz też chwilowo położyć ten watomierz na całą płytkę i sprawdzić czy podaje taką samą liczbę jak miernik edf uważając żeby nie włączyć za dużo chaosu na raz żeby nie przekroczyć 16A tego watomierza
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 14:52

mój ekonometr ma już funkcję pomiaru całkowitego zużycia (oprócz wyświetlania mocy chwilowej). Stąd znam średnią moc mojej lodówki i zamrażarki (przeprowadziłem 12-godzinne testy na każdej, z rzadkim otwieraniem, ale i tak z otwieraniem)

nie do końca w moim przypadku, nie rozumiem, mam wrażenie, że za każdy zużyty Wh mój licznik ładuje trochę więcej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/08/13, 15:00

chatelot16 napisał:wyłączenie zamrażarki na 12 godzin to pułapka: zużyje wtedy znacznie więcej, aby powrócić do właściwej temperatury


Chodzi tylko o to, aby wiedzieć, czy wszystko jest „fizycznie” odłączone, licznik nadal działa - czy nie!

Krótko mówiąc, aby wiedzieć, czy występują zakłócenia, czy nie!

Jeśli licznik się nie porusza, możesz następnie, linia po linii, noc po nocy sprawdzić zgodność między zużyciem ponownie podłączonego urządzenia a zużyciem zarejestrowanym przez licznik EdF.

Mam nadzieję, że wszystko jasne!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121