Freaks przeciwdziałać

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Licznik podróży




przez Forhorse » 03/01/21, 07:44

Temat w wieku 10 lat!

Jeśli celem było wydobycie tego tylko po to, aby rozpocząć kolejną kontrowersję na linky, nie jest to zbyt mądre.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Licznik podróży




przez Remundo » 03/01/21, 08:40

Mam 2 mierniki Linky ustawione na 15 A i potwierdzam, że są dość czułe, gdy przekroczymy kilka amperów.

Dla mnie jedynym zainteresowaniem Linky'ego jest dokonywanie odczytów zdalnie, ale jestem daleki od bycia fanem ogólnie tych „rzeczy”, które są mniej wytrzymałe niż stare liczniki elektromechaniczne i które potencjalnie pozwalają EDF nas nadzorować. Nie mówiąc, że nie „odwracają się do góry nogami”, więc małe wtryskiwacze prądu są na ich koszt.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Licznik podróży




przez Macro » 03/01/21, 10:27

PVresistif napisał:Linky przed licznikiem jest wyłącznikiem... a więc wyłącznikiem, który się wyłącza, co może być bardziej normalnego...
Stare wyłączniki działały z marginesem około 30 do 40%, więc przy subskrybowanych 30 A miały prawo do bardzo znacznego przekroczenia (do 40 A w moim przypadku, patrz link poniżej, funkcja nr 4); wyłącznik linkowy jest niezwykle dokładny, 1 do 2%; przy 30 A subskrybowanych powyżej 40 A, przy 30,5 psuje się, żeby to zatrzymać, to proste: subskrybujesz wyższą moc i płacisz więcej ..... Zobacz artykuł Indywidualności ze stycznia 2020 r., zawarty w jednym z Moje posty .....
Być może za dużo mówiliśmy o „fałszywych” problemach łącza (fal?), a nie o prawdziwym, który jest powiązany z monopolem dystrybucji energii elektrycznej we Francji, czyli abonamentem… kontrolowanym poprzez obwód przerywacz......
Płacenie więcej niż wcześniej za ten sam użytek jest również cyfrowe
Przypuszczam, że byłoby możliwe wyregulowanie wyłącznika automatycznego tak, aby wyłączał się z takim samym marginesem, jak stare wyłączniki automatyczne? może złóż petycję albo płać, płać za nas, dobrych ludzi.

http://osenon.free.fr/6%20Wattmetre/ose ... tmetre.htm



Wynajmując mieszkanie o powierzchni 45m² .... Nie masz do dyspozycji 55 ???
Mój linky pete ma 18 A na 15 subskrypcji ... to już nie jest takie złe jak tolerancja ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Licznik podróży




przez Remundo » 04/01/21, 09:59

tak, jak mówią, jest mały margines.

W „dawnych czasach” było jeszcze lepiej: mogliśmy majstrować przy selektorze Ampere i zostać w tyle ...... : Mrgreen: dzisiaj w przypadku Linky jest to bardziej skomplikowane ze względu na elektronikę i na pewno byłby wykrywalny zdalnie ...
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105