Sieć Powerline: prawdziwy zakres i licznik elektryczny EDF?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Sieć Powerline: prawdziwy zakres i licznik elektryczny EDF?




przez Christophe » 11/09/17, 17:46

Myślę o skonfigurowaniu sieci PLC, łatwiej jest ją skonfigurować niż RJ45, który wymaga wyciągania kabli i instalowania wtyczek i bardziej wydajny / stabilny niż Wi-Fi ...

Mam pytania 2 na temat faktycznego działania sieci CPL, strony konstruktorów nie są bardzo precyzyjne w tych punktach ... więc jeśli ktoś tu użyje, może mieć odpowiedź lub odpowiedzi. ,

a) jaki jest prawdziwy praktyczny zakres? Możemy przeczytać w 300m tu czy tam, ale chodzi o teoretyczny maksymalny zasięg, co to jest w rzeczywistości? Długość kabla sieciowego RJ45 jest ograniczona do 100m ... dla porównania ...

b) czy sygnał przechodzi przez licznik energii elektrycznej czy nie? Producenci mówią „nie” (prawdopodobnie, aby uspokoić ludzi ???) ... Mam wątpliwości, ponieważ nie widzę, co fizycznie mogłoby zapobiec przejściu sygnału ... Strona wiki zawiera informacje na ten temat, ale bez cytowania źródła:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Courants_ ... s_en_ligne

↑ Sygnał jest zatrzymywany przez liczniki cyfrowe. Ale sygnał prawdopodobnie rozprzestrzeni się poza „niebieski” miernik lub miernik elektromechaniczny Foucaulta.


Podatny na? Co to znaczy Tak? Nie? Może W skrócie niezbyt precyzyjna jako odpowiedź ...

Rozumiem, że komunikujący się licznik cyfrowy zatrzymuje sygnał CPL (aby go przefiltrować i zastąpić własnym wgłębieniem ...), ale wszystkie liczniki elektroniczne nie komunikują się ... więc ??

Ten artykuł, który wygląda poważnie, mówi nie, sygnał nie jest zatrzymywany: http://www.01net.com/actualites/pirater ... 33462.html

Istnieje nawet pełny plik .pdf:
D1_03_Sebastien_Dudek_HomePlugAV_PLC.pdf
(6.11 mln) Pobrane razy 1264
na zabezpieczeniach CPL opartych na Qualcomm, że hakowanie go byłoby dość łatwe (pod warunkiem, że masz pod ręką gniazdo CPL, aby odczytać jego DAK) ...

Jeśli ktoś tutaj używa PLC, byłoby miło zrobić kilka "prawdziwych" testów. :) Dzięki!

Pytanie pomocnicze: Czy sygnał może przejść przez transformator sąsiedztwa?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Dirk Pitt » 11/09/17, 20:34

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli poprosisz o przepływ, odległość powinna być bardzo mała i nie powinno być zbyt wielu „cukrów” i innych skrzynek połączeniowych między elementami.
Mam transmisję CPL, aby przełączyć wideo HD między odtwarzaczem DVD a telewizorem.
nie działało między salonem a sypialnią :zaszokować: podczas gdy 15m jest na maks
Musiałem położyć nadajnik na gnieździe, o którym wiem, że jest na tej samej linii co odbiornik. : Mrgreen:
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Christophe » 12/09/17, 01:07

Tylko 15 m? Ah bin jest o wiele mniej cudowny niż na papierze ...

Więc jeśli dobrze rozumiem, musisz podłączyć wtyczki CPL do tego samego wyłącznika.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Dirk Pitt » 12/09/17, 08:51

w moim przypadku chciałem spędzić dużo prędkości (wideo HD), więc musiałem umieścić nadajnik i odbiornik na tej samej linii ze stołu, aby sygnał nawet nie trafił do stołu. przechodzi z 1ere pobranego z linii do 3eme w tej samej linii. Szacowana długość od 6 do 8m i działa dobrze.
kiedy to działało źle, nadajnik i odbiornik znajdowały się w tym samym rzędzie wyłączników, ale na różnych liniach gniazd, a sygnał musiał iść na płytkę, przekroczyć wyłączniki 2 i wejść na linię 2eme. szacunkowa odległość 15 do 20 mi działało bardzo źle: skróty wideo, przerwy w sygnale itp.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Gaston » 12/09/17, 10:50

Z mojego (ograniczonego) doświadczenia wynika, że ​​działa on wystarczająco dobrze przy „skromnej” prędkości (kilka MB / s) i kilkudziesięciu metrach, ale faktycznie należy unikać przekraczania zbyt wielu urządzeń elektrycznych.

W rezultacie możliwość połączenia sąsiada po przekroczeniu przynajmniej wyłącznika 1 + różnicowego 1 + liczników 2 + różnicowego 1 + wyłącznika 1 jest dość teoretyczna (chyba że sąsiad pracuje dla tajnych służb).

Należy pamiętać, że w przypadku instalacji trójfazowej LC muszą być podłączone do tej samej fazy (lub łączniki faz muszą być zainstalowane na liczniku).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Christophe » 12/09/17, 12:27

Ok dzięki za opinie ...

Spróbuję, więc ... najtrudniej będzie określić, które ujęcia są „kwalifikujące się” ... : Chichot:

Gaston napisał:Należy pamiętać, że w przypadku instalacji trójfazowej LC muszą być podłączone do tej samej fazy (lub łączniki faz muszą być zainstalowane na liczniku).


Dobrze by było, gdybyście to sprecyzowali, ponieważ w Belgii jesteśmy zasilani w „trójfazowym 230 V”, więc 230 V między każdą fazą ... bez przewodu neutralnego i 130 V między fazą a ziemią, dlatego ...

Łącznik 125 €, dzięki czemu rachunek za instalację będzie cięższy: https://www.domomat.com/20987-coupleur- ... 03608.html

Ale jeśli użyję gniazd podłączonych do tego samego wyłącznika automatycznego (bez łącznika, więc) lub przejdę na 2 nawet fazy (aby sprawdzić panel elektryczny, więc) będzie działać, czy nie?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez izentrop » 12/09/17, 12:38

Witam,
Mam niewielkie doświadczenie w CPL. Ciekawe informacje tutaj https://www.monpc-pro.fr/tuto/le-cpl-au ... lications/

Masz również wifi z repeaterami, które są gotowe : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Christophe » 12/09/17, 12:43

Wzmacniacze WiFi tak, ale chciałbym wydać jak najwięcej Wifi ... (ale w przypadku smartfonów to dobrze ...)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez izentrop » 12/09/17, 12:54

Z powodów, które nie są praktyczne ani ekonomiczne?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sieć PLC: rzeczywisty zasięg i licznik energii elektrycznej EDF?




przez Christophe » 12/09/17, 13:28

Powód jest praktyczny: wifi ma trudności z przejściem przez moje betonowe podłogi (modem w piwnicy) Musiałem już ustawić 2 repeatery, aby na pierwszym piętrze mam sygnał picia i mam straszne i zerowe prędkości w 2 górnych pokojach więc mam dość i chciałbym przełączyć się na CPL "do porównania" (bo ceny CPL trochę spadły) ...

Ale jeśli wiąże się to z obowiązkowym zakupem sprzęgacza fazowego, jestem mniej gorący ... (ten warunek będzie zależał od okablowania mojej sieci elektrycznej ...)

Potem, jak już powiedziałem, Wi-Fi jest niezbędne dla smartfonów ... dlatego połączenie CPL-Wifi wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, aby mieć dobrą sieć „wszędzie” ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117