Licznik Ekonometr niespójne rozliczeniowy, czy nie?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/08/13, 07:44

SVP
kWh do konsumpcji
et kW dla mocy
nie uczestniczą w utrzymywaniu zamieszania
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/08/13, 08:09

Stare liczniki zwykle obracają się wolniej ...

Tak dobre pytanie: jaki jest twój ekonometr?

Dobrym narzędziem do analizy ukrytego zużycia bezpośrednio na liczniku jest ecowatt 850: https://www.econologie.com/shop/ecowatt- ... p-319.html ponieważ umożliwia cogodzinną analizę:

Obraz

Zobaczmy więc, kiedy jest szczytowe zużycie ...
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 10:14

chatelot16 napisał:podaj jaki jest twój ekonometr?


Voltcraft Energy Check 3000

Pożyczony bezpłatnie przez miesiąc przez moją przestrzeń informacji-energii (energia)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/08/13, 10:19

Ok, może wypróbuj inny model ... aby potwierdzić lub anulować pomiary tego!
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 10:29

Dirk Pitt napisał:SVP
kWh do konsumpcji
et kW dla mocy
nie uczestniczą w utrzymywaniu zamieszania

Przyznaję się do winy za małą literę „k”, z drugiej strony myślę, że wyraźnie rozróżniłem moc (średnią lub chwilową) w kW i zużycie w kWh.
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 10:37

Największą trudność stanowi lodówka i zamrażarka. Rzeczywiście, ze średnią mocą 20-25 W, faktycznie mają 0 W 95% czasu i mogą rosnąć bardzo bardzo wysoko przez resztę czasu (mój ekonometr ma ogromny odczyt mocy, ale ja go nie mam dokładnie zanotowano)

Nagle wydaje „hałas”, a mówiąc ściśle, najlepiej byłoby je odciąć podczas wykonywania pomiarów. Ponieważ zamrażarka jest w piwnicy i spędzam dużo czasu mierząc wszystko, nie wyobrażam sobie, żebym przez godzinę odcinał zamrażarkę, aby zmierzyć zużycie mojego domowego telewizora i włączonego pudełka itp. Ale hej, bez wątpienia się do tego zmuszę, zwłaszcza czekając na weekend, żeby wszystko robić „po cichu”
Ostatnio edytowane przez Tinevez 22 / 08 / 13, 10: 42, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 22/08/13, 10:41

tinevez napisał:
Ups, to bardziej jak 8000 kWh i 100 euro miesięcznie. Potem daje 2000 kWh na osobę, nie wiem, ile jesteś w domu.


Mamy 2 lata.
Telewizja na więcej niż uzasadnione przez panią (uważam)

André napisał:
Bardzo szczęśliwy, że mam taką konsumpcję

W moim przypadku
Na 60 dni letnich 2900 kw
Na 60 dni zimowych 7280 kw
Rocznie 26250 kW i na szczęście ogrzewam pompę ciepła. nierzadko konsumują małe domy
30 000 kW rocznie, jeśli zima jest trudna.


Moje zużycie gazu waha się od 7500 kw do 9000 kw rocznie w zależności od zimy i stale ogrzewam do 20 ° C. Ogrzewanie na ziemi.
0 x
Tinevez
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 13/08/13, 15:49




przez Tinevez » 22/08/13, 10:53

jlt22 napisał:Telewizja na więcej niż uzasadnione przez panią (uważam)

Czy masz pojęcie o zużyciu telewizora?

Mój zużywa dużo, to plazma. Nie jest często zapalany, a kiedy jest cięty, robi się to przez cięcie na poziomie listwy zasilającej.

Telewizor: „odtwarzacz darmowy + wzmacniacz + telewizor” zużywa w sumie 400W, ale to 2 godziny dziennie. No i niestety moja żona jest niedowidząca, inne ekrany (LCD / LED) nie pasują do niej (tak samo jak pierwsze diody i kompaktowe (*))

Oczywiście mam nadzieję, że dzięki postępowi osiągniemy wkrótce telewizory o wysokiej wydajności i niskiej konsumpcji. ale hej, biorąc pod uwagę czas spędzony w telewizji (trochę ważniejsze tego lata, ponieważ dzieci są w domu)

(*) to kolejna debata, ale mieliśmy duży problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania oświetleniowego. Rzeczywiście, światło świetlówek kompaktowych nie odpowiadało mojej żonie (zimno, wymagające czasu na „rozgrzanie”), podobnie jak pierwsze diody LED. „Z pewnością olśniewa, ale bez oświecania”, powiedziała do mnie moja żona, niedowidząca.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/08/13, 11:06

tinevez napisał:
Naprawdę nie widzę, że zamierzam zamrozić zamrażarkę na godzinę, aby zmierzyć zużycie mojego domu telewizyjnego i zapalonej skrzynki itp.


Jeśli masz dobrą zamrażarkę (sklasyfikowaną jako A lub A + lub nawet A ++), możesz ją wyłączyć na 12 godzin bez żadnego ryzyka [generalnie „trzymają” 48 godzin bez otwierania! Zobacz instrukcje]

Tylko nie zapomnij go ponownie podłączyć!

[Zauważ, że dla osób z abonamentem HC / HP rachunek może zostać obniżony - a nie zużycie! - poprzez „ładowanie” zamrażarki na HC za pomocą programatora]

Dla informacji: dom o powierzchni 160 m²; 4 do 5 osób; roczne zużycie energii elektrycznej około 3 kWh. Ogrzewanie na pellet; 700 zamrażarka; 1 lodówka; 1 telewizor; 1 LL; 1 LV; 1 pudełko; oświetlenie „kompaktowe fluorescencyjne” lub „LED” zgodnie z; różne sprzęty okazjonalne (narzędzia, robot kuchenny, odkurzacz itp.) Gotowanie gazowe (butelka) - płyta indukcyjna do "rozwiązywania problemów" / okazjonalnie ... [uwaga na "zegarki"!]

Wymieniam urządzenie (mam zamrażarkę, która ma 45 lat i nie chce umrzeć!); LV na CESI (jedna klasa A ++ zamówiona); LL na CESI na zamówienie (klasa A +)

[powyższe dane dotyczą 15-letniej LV, prawdopodobnie B? LL w tym samym wieku, niewątpliwie jeszcze gorzej, a więc ta przedpotopowa zamrażarka).

Moim celem jest zejście poniżej 3 kWh:

a) ponownie wymienić oświetlenie na LED
b) dokończ odnawianie urządzeń do A ++
c) wymiana obiegu grzewczego na nowy samodopasowujący się zakres niskiego zużycia
d) zwróć uwagę na dzień wcześniej ... Ale "pudełko" mnie niepokoi (skróć noc ??? i zachowaj "normalną" stałą linię ???)

[Uwaga: skrzynki zużywają mniej więcej; tamtejsze wiadomości również poczyniły ogromny postęp; nie wahaj się zmienić! Zobacz na przykład: http://www.clubic.com/connexion-interne ... -play.html]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/08/13, 11:09

tinevez napisał:
(mój ekonometr z dużym odczytem mocy, ale nie zauważyłem tego specjalnie)


Przy starcie? Czy cały czas? Ile?

[przy uruchomieniu jest to normalne dla silnika]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135