Kolejny projekt turbiny wiatrowej i generatora osobistego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH

Wróć do moich owiec ...




przez hurl22 » 17/11/11, 09:31

W tej chwili nasz "strych" (stara drewniana szopka) ogrzewam jednym z moich małych OCNI! 280 metrów sześciennych, 6 ćwiartek kłód 35 mm od 19:1 do 20:22, średnio XNUMX/XNUMX °!

ale hej, wracając do moich owiec!

Ktoś miałby konkretne doświadczenia do prześledzenia od deski do deski!
Muszę zdobyć konkretny przykład, który działa.
Potem przyjdzie czas na naukę, aby zrozumieć i ulepszyć mój pomysł, ale jako dziecko muszę najpierw się przekonać! (Jestem już w trakcie wkuwania!) Potrzebuję nowej zabawki do montażu, demontażu ...
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 22/11/11, 09:23

Tutaj! Dziś zaczyna się nasza wielka przygoda z wiatrem!
Znaleźliśmy wzór do naśladowania dla naszych konkretnych doświadczeń!
Stamtąd wyciągniemy wnioski i zrobimy nasze badanie w celu uzyskania bardziej "skalkulowanego" projektu i wszystkiego ...

Projekt:

- Turbina wiatrowa o pionowej osi typu kanister o stałej prędkości.
- Generator typu "Piggott" 9 cewek 24 magnesy.
- Alternator samochodowy.
- Stary generator z agregatu prądotwórczego.

Podstawowa idea:

Skorzystaj z konkretnych doświadczeń związanych z różnymi projektami znalezionymi w sieci na temat generatorów lub alternatorów. Wszystko z maksymalną regeneracją.

Istota pomysłu:

Za dużo informacji, ty informacje! Ludzie chcą czegoś konkretnego, co działa! Wejście w ryzykowny projekt kosztuje i często ludzie, którzy potrzebują tego typu projektu, nie! Stąd nasz obecny pomysł (no tak, mamy inne!): Zbuduj turbinę wiatrową po niższych kosztach i wykorzystaj ją do testowania różnych typów generatorów lub alternatorów!
Stamtąd, dzięki temu doświadczeniu, będziemy mogli zatem powiedzieć:

- Działa lub nie!
- To tyle kosztuje!
- To działa lepiej!

Tutaj! Dzisiaj cięcie 200-litrowej puszki i produkcja „pedału cewki”! Albo wyprodukowanie miernika deszczu ... Właściwie ...

Puszka: 0 euro / szt. X3: 0 euro
Druty miedziane: 15 euro / kg: 15 euro
Drewno do nawijarki: 0 euro / tona X0.001: 0 euro
śruby: 0 euro / śrubę X4: 0 euro

Idź hop, zacznijmy ... 0 później!
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 22/11/11, 11:25

"hurl22"] Proszę bardzo! Dziś zaczyna się nasza wielka przygoda z wiatrem!
Znaleźliśmy wzór do naśladowania dla naszych konkretnych doświadczeń!
Stamtąd wyciągniemy wnioski i zrobimy nasze badanie w celu uzyskania bardziej "skalkulowanego" projektu i wszystkiego ...

Projekt:

- Turbina wiatrowa o pionowej osi typu kanister o stałej prędkości.
- Generator typu "Piggott" 9 cewek 24 magnesy.
- Alternator samochodowy.
- Stary generator z agregatu prądotwórczego.

Podstawowa idea:

Skorzystaj z konkretnych doświadczeń związanych z różnymi projektami znalezionymi w sieci na temat generatorów lub alternatorów. Wszystko z maksymalną regeneracją.

Istota pomysłu:

Za dużo informacji, ty informacje! Ludzie chcą czegoś konkretnego, co działa! Wejście w ryzykowny projekt kosztuje i często ludzie, którzy potrzebują tego typu projektu, nie! Stąd nasz obecny pomysł (no tak, mamy inne!): Zbuduj turbinę wiatrową po niższych kosztach i wykorzystaj ją do testowania różnych typów generatorów lub alternatorów!
Stamtąd, dzięki temu doświadczeniu, będziemy mogli zatem powiedzieć:

- Działa lub nie!
- To tyle kosztuje!
- To działa lepiej!

Tutaj! Dzisiaj cięcie 200-litrowej puszki i produkcja „pedału cewki”! Albo wyprodukowanie miernika deszczu ... Właściwie ...

[listaBidon: 0 euro / szt. X3: 0 euro
Druty miedziane: 15 euro / kg: 15 euro
Drewno do nawijarki: 0 euro / tona X0.001: 0 euro
śruby: 0 euro / śrubę X4: 0 euro
Magnesy neodymowe: 2.10 CHF / jednostkę X50: 98.5 euro]

Wskakuj, zaczynajmy ... 0 później! [/ List]
0 x
Moje projekty równolegle: http://poeleabois.perso.sfr.fr
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 22/11/11, 11:27

Tutaj! Dziś zaczyna się nasza wielka przygoda z wiatrem!
Znaleźliśmy wzór do naśladowania dla naszych konkretnych doświadczeń!
Stamtąd wyciągniemy wnioski i zrobimy nasze badanie w celu uzyskania bardziej "skalkulowanego" projektu i wszystkiego ...

Projekt:

- Turbina wiatrowa o pionowej osi typu kanister o stałej prędkości.
- Generator typu "Piggott" 9 cewek 24 magnesy.
- Alternator samochodowy.
- Stary generator z agregatu prądotwórczego.

Podstawowa idea:

Skorzystaj z konkretnych doświadczeń związanych z różnymi projektami znalezionymi w sieci na temat generatorów lub alternatorów. Wszystko z maksymalną regeneracją.

Istota pomysłu:

Za dużo informacji, ty informacje! Ludzie chcą czegoś konkretnego, co działa! Wejście w ryzykowny projekt kosztuje i często ludzie, którzy potrzebują tego typu projektu, nie! Stąd nasz obecny pomysł (no tak, mamy inne!): Zbuduj turbinę wiatrową po niższych kosztach i wykorzystaj ją do testowania różnych typów generatorów lub alternatorów!
Stamtąd, dzięki temu doświadczeniu, będziemy mogli zatem powiedzieć:

- Działa lub nie!
- To tyle kosztuje!
- To działa lepiej!

Tutaj! Dzisiaj cięcie 200-litrowej puszki i produkcja „pedału cewki”! Albo wyprodukowanie miernika deszczu ... Właściwie ...

Mogą: 0 euro / szt. X3: 0 euro
Druty miedziane: 15 euro / kg: 15 euro
Drewno do przewijarki: 0 euro / tonę X0.001: 0 euro
śruby: 0 euro / śrubę X4: 0 euro
Magnesy neodymowe: 2.10CHF / szt. X50: 98.5 euro
50 za dwie turbiny wiatrowe oczywiście !!!

Idź hop, zacznijmy ... 0 później!
0 x
Moje projekty równolegle: http://poeleabois.perso.sfr.fr
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 22/11/11, 13:11

Alternator nie będzie działał wystarczająco szybko !!!
Zapewnij więc zwielokrotnienie prędkości za pomocą paska zębatego lub dobrze zaprojektowanych regenerowanych kół zębatych !!!

Tak jest w przypadku bardzo dużych turbin wiatrowych !!!!!!
Tak samo jak w przypadku, jako małe kieszonkowe lampki ładowane korbą za kilka euro !!

Naukowe rzędy wielkości są niezbędne, aby nie wyjść w ciemność i boleśnie na nowo odkryć tego, co inni odkryli dawno temu !!!
Faraday 1830!!

W zbyt dużej ilości informacji musisz szukać podstawowych elementów !!!!!
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 22/11/11, 22:22

Dziękuję, ale jak już powiedziałem, szukam przede wszystkim konkretnego doświadczenia i „ćwiczenia” praktycznej pracy ... Krótko mówiąc, nie będę się powtarzał i nie będę się obarczał postami, które skrytykowałem powyżej ...

Wynik dnia:

- Zamów magnesy: http://www.yxmagnetic.com

-Dwie godziny na złożenie nawijarki.

-Cztery godziny na „obrócenie” 9 cewek po 70 zwojów na 1 mm.

-Godzina refleksyjnego aperitifu o reszcie ...

Wnioski:

-Nawijarka jest gotowa, jest jeden lub dwa praktyczne szczegóły do ​​dopasowania, aby przykleić taśmę ...

-Toczenie 9 bębnów jest bardzo, ale z drugiej strony bardzo ... Pfff, dobre dla dwóch, ale eh ...

Kontynuacja przejścia żywicy, gdy tylko otrzymamy magnesy ... w przyszłym tygodniu!

W międzyczasie testuje cięcie puszek i strojenie turbiny wiatrowej!

Tutaj! dobry wieczór wszystkim!
0 x
Moje projekty równolegle: http://poeleabois.perso.sfr.fr
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 22/11/11, 22:42

Niektórzy lubią wchodzić w mgłę, krytykując posty, zamiast myśleć podczas ich czytania !!!
Trudne do zrozumienia !!
Duże ryzyko, że cewki (drut 1 mm 70 zwojów) są zbyt duże w porównaniu z niezbyt drogimi magnesami !!
W dodatku, że alternator nie będzie obracał się wystarczająco szybko przy zwykłym wietrze, chyba że będą nieustannie huragany w rannym22 !!
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 23/11/11, 10:04

Uwielbiam słodkie, małe słowa o poranku!
Skoro więc trzeba przejść przez zanieczyszczenie postów, aby temat był atrakcyjny, zróbmy to:

Krytykuję tylko dwie rzeczy: (odniesienie się do mnie! Po prostu wróć do strony ... 1!)

1- To, że jest zbyt wiele bezużytecznych wiadomości (takich jak ta), które „pomagają” tworzyć posty o… 135 stronach (sisi! Sprawdziłem, bo dużo czytałem!), Które nie zawierają ciekawych wniosków dla początkujący szukający informacji!

2- Fakt, że jest zbyt wiele postów na ten temat i nigdy nie streszczać! Pozwólcie, że wyjaśnię (jeszcze raz): W wielu witrynach (np. Rozwiązywanie problemów z komputerem) zakończony problem jest oznaczany jako „rozwiązany”, co stanowi przykład do naśladowania i często towarzyszy mu „podsumowanie” w ostatnim poście!

Po prostu zapytałem obecną osobę, czy ktoś przeprowadził jego eksperyment i czy mógłby podsumować go, które można łatwo znaleźć dla początkujących (takich jak ja), którzy chcą dostać się w swoje ręce bez wychodzenia „we mgle” bez przewodnika, co!


Teraz, jeśli uważasz, że moje podejście jest do niczego (moim celem jest podzielenie się moimi doświadczeniami, patrz wyżej, eh ...), po prostu musiałeś nic nie mówić!
Zaczynam od tego forum mieć konkretne odpowiedzi bez zanieczyszczania tego wszystkiego wiadomościami, które są bezużyteczne!
Są ludzie, którzy naprawdę szukają informacji i czytając to wszystko, będą szukać gdzie indziej!

Tak więc, jeśli miły moderator lub inna osoba może lub chce usunąć te wiadomości (w najlepszym razie moje pierogi wielokrotnie!), Nie przejmuj się!

Jeśli w przypadku jakichkolwiek poważnych odpowiedzi otrzymuję tylko „nie tak to robimy”… Jaki jest sens zadawania pytań?


I dla porządku, po przeczytaniu prawie dwóch 200 postów na stronie 50 pachwin, większość z nich po angielsku, nie sądzę, żebym poszedł na oślep!
Czekałem tylko na odrobinę wsparcia od kogoś, kto tam był, a nie od kolejnego sprytnego, który nie ma odpowiedzi na moje pytanie!
0 x
Moje projekty równolegle: http://poeleabois.perso.sfr.fr
Odziana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/12/11, 20:36




przez Odziana » 07/12/11, 22:07

Cóż, to mój pierwszy post na temat ekonologii i mogę was zapewnić, że macie moją pełną uwagę : Mrgreen:

Przeprowadzam również test oparty na regeneracji ... po prostu majstrować;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 07/12/11, 22:16

Witaj, Clad, czy mógłbyś dać nam krótki przegląd swojego majsterkowania?

: Mrgreen:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123