Kolejny projekt turbiny wiatrowej i generatora osobistego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH

Kolejny projekt turbiny wiatrowej i generatora osobistego




przez hurl22 » 16/11/11, 13:11

Cześć! Nowość w tej witrynie, od dłuższego czasu przeglądam ją pod kątem różnych projektów. Majstruję po mojej stronie pieców w butlach z gazem (patrz strona informacyjna tutaj: http://poeleabois.perso.sfr.fr), ale nie o to chodzi!
Budowę turbiny wiatrowej o pionowej osi rozpoczynam od 200-litrowej puszki, a do tego zaczynam także wytwarzać generator.
Wiem, że temat jest szeroko wyjaśniony, ale oto on: wszystkie odpowiedzi są szeroko rozproszone i po trzech dniach intensywnych badań przyznaję, że trochę bolesne jest czytanie wszystkiego, aby zebrać jedną lub dwie konkretne informacje!
Oto moje pytania:

1-Czy byłoby możliwe ponowne skupienie tej informacji trochę rozproszone?
2-Czy byłoby możliwe „zobaczyć” konkretny przykład od A do Z bez wchodzenia do sądów matematycznych?

Obliczenia i inne testy elektroniczne są niezbędne, ale w moim przypadku moje projekty to przede wszystkim doświadczenie odzysku, recyklingu, staram się „odtworzyć” konkretne doświadczenie!

przykładowe pytania:

1 - ile zwojów generuje 9 zwojów i 24 magnesy?
2-czy znalazłeś swoje magnesy (zbyt wiele witryn, którym można zaufać!)

Nie! Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i dziękuję wam wszystkim, że odniosłem sukces w moim projekcie i dzięki temu podzielę się nim z innymi ludźmi ...

Dziękujemy wszystkim za projekty, które sprawiają, że wszystko się dzieje, i życzę wszystkim miłego dnia ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/11/11, 13:38

1-Czy byłoby możliwe ponowne skupienie tej informacji trochę rozproszone?
2-Czy byłoby możliwe „zobaczyć” konkretny przykład od A do Z bez wchodzenia do sądów matematycznych

wielkie niewdzięczne i gorsze niekończące się prace w google !!!
Znacznie trudniejsza niż prosta matematyka, niezbędna do zrozumienia rzędów wielkości i uniknięcia dużych błędów !!
ile zwojów

maksimum, które zawiera w polu magnesu największą możliwą, szczególnie przy małej prędkości i min przy nieskończonej prędkości, bardzo rzadko.
Średnica drutu ustala prąd i w przeciwnym kierunku, liczbę zwojów pomnożoną przez ich powierzchnię i prędkość magnesów, napięcie

W przeciwnym razie skopiuj to, co naprawdę działa identycznie.
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH

to oczywiste!




przez hurl22 » 16/11/11, 13:53

Podejrzewam, że ta brzoza jest niewdzięczna, mówię „prawdopodobnie” o podsumowaniu tutaj wniosków z pewnych eksperymentów, a nie google!

Znalezienie odpowiedzi może zniechęcić wiele osób! Ja jestem uparty, Bretończyk, uparty co ... Dużo stron do przeczytania (na pewno 135!),

Strona podsumowująca byłaby interesująca!

Za dużo informacji dostajesz informacje, jak mówią!

Daleko ode mnie, aby umniejszać tutaj ogromną brzozę wszystkich, tylko w celu uproszczenia dostępu do wyników, to, co jest niezbędne i dlatego zasługuje na badania!

Ale na pytanie: „czy to działa?”, Mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością informacji, zanim znajdziemy odpowiedź!

W każdym razie dziękuję za odpowiedź!

Moim głównym problemem pozostaje zdobycie magnesów!
Odzyskiwanie ich w recyklingu wydaje mi się mało prawdopodobne, a tonę przed liczbą sprzedawców ... podejrzanych!
0 x
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 16/11/11, 16:58

W przypadku magnesów zamówiłem trochę w Supermagnet lub coś podobnego. Dobry stosunek jakości do ceny i dostawa OK.
Poza tym nie mogę ci pomóc.
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH




przez hurl22 » 16/11/11, 20:11

Dziękuję Jak silne były twoje magnesy? Zasadniczo czuję się ... Znalazłem 21 kg przy 40 roros 24 ... Waham się, aby wziąć mniej mocy, jest nas dwóch w tym projekcie, im mniej wydamy, tym lepiej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 16/11/11, 21:21

Cześć hurl22.
Nie udzielam ci odpowiedzi na twój projekt, ale widzę, że mamy te same rozproszenia, trochę odzyskiwania i zmiany obiektów.
Oto zdjęcie zrobione przy użyciu dostępnych środków.
Obraz

JLG
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/11/11, 21:48

Dziękuję Jak silne były twoje magnesy? Zasadniczo czuję się ... Znalazłem 21 kg przy 40 roros 24 ... Waham się, aby wziąć mniej mocy, jest nas dwóch w tym projekcie, im mniej wydamy, tym lepiej!

Wskazane jest dobre zaprojektowanie projektu, zrozumienie go za pomocą niektórych obliczeń, aby uniknąć żalu:
Siła magnesu nie jest jego siłą, a siła ta jest proporcjonalna do powierzchni magnesu.
Indukcja charakteryzuje materiał i należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do wypadku z tą siłą między magnesami, które utkną nawet przez wciśnięcie spłaszczonego palca lub coś innego !!

Ważne jest, aby wiedzieć, jak szybko magnesy obracają się przy słabym wietrze, w przeciwnym razie żałuje, że zbyt mały alternator nic nie daje !!
Nawet eksperymentuj z magnesem, cewką i oscyloskopem, aby znaleźć drogę !!
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH

Pouhouuuuah!




przez hurl22 » 16/11/11, 21:56

Cóż więcej można powiedzieć! Po kilku testach, hakowaniu i innych czynnościach naprawczych, „Hot tip” nie wspominając ... Był na mojej liście DIY na zimę!
Brawo, jest wspaniale!
Pytanie:

1- Okno z pleksiglasu (typ popielniczki)?
2- Ściana do podwójnego spalania?

Nie, szczerze mówiąc, wy poziom zbiegów okoliczności, wyzdrowiej ... Rozerwij to wszystko!
Hmmm, dobrze po tym to łup, ale eh! Sztuka, są tacy, którzy nie lubią, i ci, którzy artyzują ...
Nie, naprawdę kłaniam się!
0 x
hurl22
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 14/11/11, 20:39
Lokalizacja: BZH

Kiedy kochamy ...




przez hurl22 » 16/11/11, 21:59

A ten wąż ... boa dusiciel? Mój przyjaciel bardzo to uwielbia!
Czy masz witrynę lub coś takiego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 16/11/11, 23:11

Inspiracja pochodzi z gorących rzeczy. Ponieważ miałem wszystkie elementy, zrobiłem to 15 dni temu i działa dobrze.
Wstawiam przegrodę, aby zmusić opary do opadnięcia przed wyjściem na tył.
Podstawa to mała butla z gazem, palenisko to żeliwne usta, które przebiłem, zostawiłem napis EAU. Górna płyta wykonana jest ze stali nierdzewnej, iluminator jest wykonany z kołnierza rury doprowadzającej wodę i spodka Pyrex, a dla pozostałych części hydraulicznych.
Nie jestem właścicielem królewskiego pytona, wziąłem go na zdjęcie, ponieważ jest to piękne zwierzę i stwierdzam, że jego kolory pasują do pieca, w przeciwnym razie nie mam strony.
Obecne projekty, narzędzia toliera, angielskie koło, falcerkę, a następnie piec rakietowy z czapki hydrantu z aluminium, na której dobrze zaznaczono straż pożarną.

JLG
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 135