Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....




przez phil59 » 27/06/22, 16:16

Umieszczam tutaj, ale może być gdzie indziej....

W piątek moja żona powiedziała mi:

Czy wiesz, że jeśli nie ma produkcji elektrowni, to turbiny wiatrowe nic nie dają? jest w nim silnik i jest bezużyteczny!

Kolejna nieprawdziwa informacja przekazana przez osobę mówiącą, że jej mąż pracuje w elektrowni…

Ale myślę, że nie jest to całkowicie konieczne, ponieważ przez 1/4 sekundy stanowiło dla mnie wyzwanie!

Ale myśląc o tym, ze względów bezpieczeństwa, aby interweniować na liniach, lepiej nie żeby turbiny wiatrowe dawały sok, więc gdy nie ma 50Hz lub 60Hz, w zależności od kraju, brak dostaw soku, to normalne...

Moje mikroinwertery na PV, robią to samo, jeśli nie ma soku, nie ma produkcji (bez falownika hybrydowego, a ja konsumuję lub oddaję do sieci za darmo).

Co do silnika to ciekawe czy nie mówiła o generatorze....

Na szczęście w przypadku auta elektrycznego wie, że to możliwe, w 2015 roku miała swojego pierwszego EV, takiego samego jak mój.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9836
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....




przez sicetaitsimple » 27/06/22, 19:09

phil59 napisał:Czy wiesz, że jeśli nie ma produkcji elektrowni, to turbiny wiatrowe nic nie dają? jest w nim silnik i jest bezużyteczny!
Kolejna nieprawdziwa informacja przekazana przez osobę mówiącą, że jej mąż pracuje w elektrowni…


Naprawdę nie rozumiem, co masz na myśli...
Niewiele jest jednostek produkcyjnych zdolnych do uruchomienia w „martwej" sieci, bez napięcia i częstotliwości. Zdecydowana większość to elektrownie hydrauliczne. To one są uruchamiane jako pierwsze w przypadku awarii sieci do przywracania sieci i przywracania napięcia do innych jednostek jądrowych lub paliw kopalnych.
Wszystko, co jest „fatalne” i niekontrolowane (wiatr, energia słoneczna) jest zwykle wyłączane z systemu, dopóki nie zostanie przywrócona kontrolowana sytuacja.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....




przez phil59 » 27/06/22, 19:26

Dokładnie to mówię, jeśli nie ma częstotliwości, nie ma produkcji...

Można by źle powiedzieć....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....




przez Exnihiloest » 28/06/22, 22:38

phil59 napisał:Umieszczam tutaj, ale może być gdzie indziej....

W piątek moja żona powiedziała mi:

Czy wiesz, że jeśli nie ma produkcji elektrowni, to turbiny wiatrowe nic nie dają?
...


Dokładny. Bez dużych elektrowni prąd nie może być zsynchronizowany, więc sieć turbin wiatrowych nie wytrzymałaby (nawet jeśli każda z nich mogłaby być używana niezależnie od pozostałych). Duże zakłady narzucają częstotliwość sieci. Wszystkie obecne urządzenia produkcyjne w sieci muszą mieć dokładnie tę samą częstotliwość, a faza nie jest łatwa do osiągnięcia.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Więcej pomysłów przekazanych ..... na temat energetyki wiatrowej ....




przez izentrop » 29/06/22, 09:51

phil59 napisał: turbiny wiatrowe nic nie robią? jest w nim silnik i jest bezużyteczny!
Słyszałem już tę plotkę przeze mnie, wydział gdzie jest najwięcej turbin wiatrowych.

W tym krótkim filmie przemowa dzieci odzwierciedla to, co słyszą od dorosłych... https://www.lumni.fr/video/l-impact-des-eoliennes

Nocą, wokół mojego domu, przez cały rok są Święta Bożego Narodzenia z tymi błyskającymi wszędzie światłami.
załączniki
energia wiatrowa Somme.jpg
eolien Somme.jpg (66.89 KiB) Obejrzano 2635 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223