ITER = NIEBEZPIECZEŃSTWO, petycja

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/11/11, 18:29

Zabawa
Ale jeśli Francuzi się poddadzą, a Amerykanie dowiedzą się o tym za 1 lub 5 lat, szansa będzie jedna na miliard.
Czy z politycznego punktu widzenia mogą podjąć ryzyko?

takie zachowanie owiec Panurga pędzących w otchłań:
Jadę tam, bo moja koleżanka na to chodzi!!

Co więcej, Amerykanie nie zaangażowali się w ITER kwotą 15 miliardów!!!
Po co ?????
Nie wierzą i nie chcą wpłacić takiej kwoty!!!
Ile oryginalnych odkryć byłoby możliwych dzięki badaniu niezliczonej ilości zaniedbanych możliwości przy tej faraońskiej sumie???
W szczególności możliwe jest jeszcze inne, znacznie sprytniejsze rozwiązanie, w tym zimna fuzja, Rossi i inne!
0 x
dżem
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 395
Rejestracja: 17/12/07, 21:53
x 27




przez dżem » 17/11/11, 04:34

Proszę wybaczyć niedogodności.
Do spotkania z ludźmi z CEA nie doszło, nie pojawili się. Był tam tylko poseł europejski. Transmisja wkrótce na stronie JPP.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 17/11/11, 06:18

Nie chodzi tu o panurgę, ale o wojnę o potęgę przyszłości, ponieważ na tym poziomie nie chodzi już nawet o konkurujące ze sobą społeczeństwa, ale o państwa.
Zobacz, co wydarzyło się pomiędzy Boeingiem i Airbusem.
Teraz dowiemy się, czy będzie to fuzja x i y, czy nie, nie mam pojęcia.
Zatem na tym poziomie, czym jest te 15 miliardów, jeśli nie wyprzedzacie nikogo innego,
Bo w tej małej grze samo podążanie czasami zmusza konkurenta do przebicia, aż do momentu, gdy jeden z faworytów rzuci ręcznik, a drugi podąży za nim.
Ale możemy też mówić o stacji orbitalnej, obecnym europejskim systemie konkurującym z GPS.
dla twojej informacji, Stany Zjednoczone właśnie przekroczyły granicę 15 miliardów długów.

Przypominam, że jestem przeciwny, ale światowej gospodarki to nie obchodzi.
a + Claude
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 17/11/11, 06:20

Ach, zapomniałem o PS, który zmodyfikował umowę zawartą z eelv, w sprawie sektora mox po interwencji Arevy, i o ich informacjach na temat przyszłości 14 000 zainteresowanych osób, podatków zawodowych, umów eksportowych...
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/11/11, 10:41

clasou napisał:Zatem na tym poziomie, co to jest te 15 miliardów, jeśli nie wyprzedzacie innych
Jeśli inwestujesz 15 miliardów, równie dobrze możesz wydać je na realny projekt. Jeśli inni wyrzucają pieniądze przez okno, finansując projekt, który zmierza do ściany, za darmo dla nich, nie jest to powód, aby robić to samo.

jam napisał:Proszę wybaczyć niedogodności.
Do spotkania z ludźmi z CEA nie doszło, nie pojawili się. Był tam tylko poseł europejski. Transmisja wkrótce na stronie JPP.
Dziękuję za informację. Po raz kolejny ludzie z CEA odeszli. Widocznie nie mają czystego sumienia.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 17 / 11 / 11, 10: 50, 2 edytowany raz.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 17/11/11, 10:54

Tak, ale myślę, że stanie się tak tylko wtedy, gdy Chiny, Indie, Pakistan,
ogłoszą, że odejdą od energetyki jądrowej, co być może politycy postrzegaliby inaczej.
Ale dopóki istnieją duzi potencjalni klienci, nie opuszczą oni swojego rynku.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 18/11/11, 16:37

Film przedstawiający wywiad z fizykiem Jean-Pierrem Petitem i eurodeputowaną z Partii Zielonych Michèle Rivasi na temat ITER.
http://www.enquete-debat.fr/archives/mi ... opos-diter
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/11/11, 18:29

Cédric Reux nie był upoważniony do wyjaśniania swojej tezy z JPP, który odnotowuje w swojej tezie fakt naukowy o niekontrolowanych niestabilnościach, ponieważ faktami naukowymi swojej tezy „naplułby do zupy” CEA i zostałby odrzucony , na zawsze heretykiem, jak inni!!
W rzeczywistości jest to przyznanie, że energia jądrowa może istnieć jedynie w tajemnicy i ukryciu!!!

W każdym razie ITER jest tym samym, co produkcja silnika przy użyciu wyłącznie niestabilnego ciekłego dynamitu, co oznacza niekontrolowane eksplozje i niestabilność.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 19/11/11, 12:01

Cuicui napisał:Film przedstawiający wywiad z fizykiem Jean-Pierrem Petitem i eurodeputowaną z Partii Zielonych Michèle Rivasi na temat ITER.
http://www.enquete-debat.fr/archives/mi ... opos-diter

Niezły chwyt medialny Jeana Pierre’a Petita…

To szczęście, że wpływowy poseł z minimalnym doświadczeniem naukowym jest oświecony co do (nie)istotności ITER

Całkowite wyłączenie CEA; „skromny doktorant”, uwięziony przez niekontrolowaną niestabilność plazmy ITER, którą bada w swojej pracy magisterskiej, kryje się bezpośrednio za Bernardem Bigotem, Wielkim Manitou z CEA.

Co zamyka temat, narzucając projekty tak niebezpieczne, jak związane z nimi budżety są kolosalne, w najczystszej francuskiej tradycji nukleokratycznej.
Dziękuję za informację. Po raz kolejny ludzie z CEA odeszli. Widocznie nie mają czystego sumienia.

A także cicha nauka. To działało dla nich przez 60 lat.

@+
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : rpsantina i goście 216