Dodać syrop dla dzieci ... i nie dzieci

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/06/12, 21:56

Kilka małych wskazówek, ale to nie musi być doktryna!!!

Nie ma skutecznego substytutu cukru. Ponieważ przyzwyczajają się do słodkiego smaku. Warto się bez tego obejść i zamiast tego jeść owoce (za każdym razem, gdy organizm tego potrzebuje) i w ten sposób można to „wyleczyć”. Co więcej, bardzo szybko czujemy się lepiej: ponieważ odciążamy organizm, który szybciej odnajduje się w łatwiejszym metabolizmie wapnia.

Chemiczne substytuty są gorsze od cukru (pod pewnymi względami). Tak więc, do wyboru, równie dobrze możesz wziąć słodką amhę... Dość powiedzieć, że nie należy z tym przesadzać!

Nie są znane żadne przeciwwskazania do spożycia owoców.
Tylko stewia (która może rosnąć w ogrodzie, ale zimą lepiej jest ją przechowywać w pomieszczeniu) NIE ma szkodliwego wpływu na organizm. Jest dobry dla osób w pewnym wieku, ponieważ pozwala im dobrze się bawić bez obciążania organizmu!

Miód należy spożywać z umiarem. Można ją zastąpić czarną melasą (ale nie każdemu smakuje). W przeciwnym razie do posiłków świątecznych (ciasta itp.) preferujemy bardzo surowy cukier trzcinowy (który nadal zawiera składniki mineralne).

Fruktoza to nadal cukier rafinowany! Jest mniej zły niż biały : Mrgreen:
0 x
Cervesia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 25/06/12, 13:05
x 2




przez Cervesia » 26/06/12, 22:47

Wiem, że cukier powinien zniknąć z mojej szafki, ale w przypadku syropów jest to przede wszystkim konserwant; pozwala przedłużyć korzyści płynące ze świeżych roślin aż do zimy; a kiedy mówię o cukrze, równie dobrze może to być nierafinowany organiczny lub miód

kolejne słodzenie „cukrowe” bez słodzenia: oprócz stewii jest też syrop z agawy; młode liście sakiewki pasterskiej też są słodkie;

nie zapominaj, że mózg potrzebuje cukru i tłuszczu, aby dobrze funkcjonować

a słodki smak również przynosi ulgę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/06/12, 23:33

Cervesia napisał:Wiem, że cukier powinien zniknąć z mojej szafki, ale w przypadku syropów jest to przede wszystkim konserwant;

Woda nie potrzebuje konserwantów! Nie, ale : Chichot:

Cervesia napisał:pozwala przedłużyć korzyści płynące ze świeżych roślin aż do zimy;

Zamrażarka!

Cervesia napisał:nie zapominaj, że mózg potrzebuje cukru i tłuszczu, aby dobrze funkcjonować

Przepraszam ale nie. Organizm potrzebuje przede wszystkim wolnych cukrów, więc wszelkie szybkie cukry przynoszą tylko kłopoty.
A jeśli naprawdę potrzebujesz cukru: zjedz banana!
W przypadku kwasów tłuszczowych jest to prawdą, jeśli są one wielonieokreślone (ale to inna dyskusja).

Cervesia napisał:a słodki smak również przynosi ulgę

Jeśli w bardzo krótkim czasie pobudzą, szybkie cukry przygnębią, wręcz przeciwnie! Po co? Ponieważ są uważane za trujące dla organizmu. Trzustka uwalnia zatem dużą dawkę insuliny – ale zawsze większą niż to konieczne, co można uznać za zastrzyk! – i to kompensuje to w rezultacie, że szybko powoduje redukcję u tego, kto go spożył! A depresja ta trwa długo, co jest zatem korzystne dla stanu depresyjnego, ponieważ trwa tak długo, jak długo nie zażyjemy tej substancji ponownie. Działa to na tej samej zasadzie, co uzależnienie od narkotyków, celem są po prostu inne receptory...!

W przypadku cukru poznajemy wówczas mechanizm przyzwyczajenia typu jojo u osób spożywających przez cały dzień słodkie potrawy. Podobnie jak z kawą. Biorą jedną, żeby się pobudzić, zaczyna działać, a gdy tylko ciśnienie spada, kolejną dawkę i znowu koniec (i tak przez cały dzień, ewentualnie z napojami gazowanymi i lekami zmniejszającymi apetyt… co powoduje głód… ponieważ zawierają cukier i dlatego powodują pragnienie... nie ma cudu), to za każdym razem jest to prawdopodobnie lekka depresja: błędne koło.

W tym kontekście w żadnym wypadku nie możemy zgodzić się ze stwierdzeniem, że byłoby to postrzegane jako „uspokojenie», gdyż płacono za to wysoką cenę postępującego odwapnienia organizmu.

Wydaje mi się, że zapomniałem o czymś wspomnieć. Absolutnie nie ma tu mowy o mówieniu o deprywacji. Należy tego absolutnie unikać i rozumiem pewne reakcje. NIE! Celem jest zastąpienie „złej” przyjemności INNĄ, zdrową i dochodową. Dlatego zamiast kupować ten czy inny produkt, będziemy preferować inny, bardziej odpowiedni. Jedząc owoce, węglowodany (ziemniaki, makaron czy brązowy ryż), szybko poczujesz się znacznie lepiej. Zadbaj o równowagę w swojej misce z jedzeniem, a szybko wyjdziesz z depresji właśnie dlatego, że będziesz się dobrze bawić, ale NAPRAWDĘ DOBRZE i pożytecznie dla Twojego organizmu...
0 x
Cervesia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 25/06/12, 13:05
x 2




przez Cervesia » 27/06/12, 16:39

wszystko pasuje
będę nad tym medytować

z drugiej strony zamrażanie jest czymś, bez czego w krótkim okresie będziesz musiał się obejść! oszczędność energii wymaga...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/06/12, 22:05

Obamot napisał: Zamiast więc kupować ten czy inny produkt, będziemy preferować inny, bardziej odpowiedni. Jedz owoce, węglowodany (ziemniaki, makaron pełnoziarnisty lub ryż)...


obamot, przejrzyj, czego będziesz potrzebować


Cukier szybki to cukier o indeksie glikemicznym1 większym niż 70.

Węglowodany klasyfikuje się tak naprawdę ze względu na ich moc hiperglikemiczną, to znaczy działanie zwiększające glikemię (poziom glukozy we krwi).

Cukry szybkie to zazwyczaj cukry proste, ale niekoniecznie. Na przykład puree ziemniaczane zawierają cukry złożone, takie jak skrobia, ale są klasyfikowane jako cukry szybkie, a ich indeks glikemiczny wynosi 80.

Przykładowe cukry szybkie: glukoza, białe pieczywo, biały ryż, frytki
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 28/06/12, 08:18

DZIĘKI ! Toutafé Delnoram... Cóż, przynajmniej są tacy, którzy podążają! : Chichot:

Chociaż ta obserwacja jest szczególnie PRAWDZIWA w przypadku diabetyków.

W rzeczy samejziemniaki gotowane na parzejest jeszcze lepiej, mogłem to określić!

Możemy szczegółowo opisać skrobię, poziom glukozy itp. Ale najważniejsze jest nie tylko to. Zaliczyłem to do tej kategorii nie dlatego, że powtarzałem wyuczony na pamięć różaniec, ale:
— po pierwsze dlatego, że nie ma a priori słodkiego smaku;
— wtedy i przede wszystkim dlatego ziemniak jest silnym środkiem odkwaszającym!

Można by mi wtedy zarzucić – w ten sam sposób – że wspomniałem o ryżu! Bo nawet jeśli jest kompletny, to nie jest to pokarm o tak zasadowym pH... Ale tak samo, ponieważ „kompleks witamin z grupy B” jest niezbędny, mamy prawo do pewnych odchyleń… zaostrzonych przez spożycie rafinowane cukry, które następnie psują bałagan!

I tak nie jest to sprzeczne w tym wątku, gdyż jednym z powodów, dla których zdecydowanie lepiej byłoby ograniczyć spożycie rafinowanego cukru, jest właśnie ich szkodliwa rola w postaci nieproporcjonalnego zakwaszenia bolusa pokarmowego. Nie inaczej jest w przypadku karczocha indyjskiego!

Ale tam... widzę, że mieliśmy do czynienia ze specjalistą od gorących ziemniaków! : Mrgreen:

Moralność:
- „Antynomianizm twierdzi, że posłuszeństwo nie jest konieczne do zbawienia”. : Mrgreen: : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123