temperatura Bezpieczeństwo kolektory słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/08/11, 19:51

Ale pytanie, które sobie zadaję, brzmi: ile? Mówimy o 20% czy 80%?

Należy ocenić czas w którym kolektor słoneczny nie dostarcza wystarczająco gorącej wody do zbiornika, przy zbyt słabym nasłonecznieniu!!!
Szczególnie zmienne przejściowe słońce z chmurami.
Wszystko zależy od wybranego przepływu wody.

Jeśli jest zoptymalizowany pod kątem silnego słońca, gdy jest ono słabe, wydajność będzie niska lub nawet ujemna, a zatem zysk będzie mniej więcej podobny do stosunku silnego do słabego słońca, w zależności od czasu i czasu przebywania z chmurami.

Konieczne jest także określenie szczegółowego charakteru regulacji oraz wybranego modelu, dobrego dla jednej instalacji i mniej dobrego dla innej.

Przydałby się pomiar T przed i za czujnikami oraz T wewnętrznego zbiornika na poziomie wymiennika.
Kiedy T piłki jest większe niż T wyjściowe czujników, z pewnością przegramy. Jeżeli natężenie przepływu jest zbyt duże, przez co czujniki nie podgrzewają dostatecznie wpływającej do niego wody, to biorąc pod uwagę straty wymiennika, mamy pewność, że sprawność jest prawie zerowa. Dostosowując zmniejszone natężenie przepływu, możemy zyskać wydajność we wszystkich okresach słabego nasłonecznienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 13/08/11, 21:45

dedeleco napisał:Czemu ??
wypełniony powietrzem w bąbelkach prawdopodobnie krąży przy niskim ciśnieniu tyle powietrza objętościowo co wody???
Tak więc w tym przypadku samoopróżnianie następuje w połowie nawet przy pracującym cyrkulatorze ??????????

W konfiguracji samoodpływowej pompa obiegowa działa w trybie „wszystko albo nic”. Natężenie przepływu jest niższe, ponieważ pompa obiegowa ma większe trudności. Płyn krążący wolniej w czujnikach dociera do zbiornika z wyższą temperaturą, ale ostatecznie ilość dostarczanych kalorii jest mniejsza, ponieważ im wyższa temperatura płynu, tym większe są straty.
Do drenażu dochodzi w przypadku, gdy regulacja odcina pompę obiegową, np. gdy chmury za długo zasłaniają słońce.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/08/11, 08:30

Ups, zapomniałem wspomnieć, że mój system nie opróżnia się samoczynnie.
To musi zmienić wiele rzeczy.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/08/11, 09:13

Cuicui napisał:W konfiguracji samoodpływowej pompa obiegowa działa w trybie „wszystko albo nic”. Natężenie przepływu jest niższe, ponieważ pompa obiegowa ma większe trudności.


Dlaczego cyrkulator miałby się bardziej męczyć? Większa jest praca, aby podnieść słup wody podczas zalewania obwodu wysokiego napięcia. Ale kiedy obwód się zapełni, znajdziemy się w konfiguracji obwodu zamkniętego.

Natomiast w konfiguracji z kolektorami próżniowymi kolektor jest krótszy i powoduje mniejsze straty ciśnienia niż na kolektorze płaskim, więc cyrkulacja będzie mniej pracochłonna.

A może brakuje mi jakiejś konfiguracji?

Cuicui napisał: Płyn krążący wolniej w czujnikach dociera do zbiornika z wyższą temperaturą, ale ostatecznie ilość dostarczanych kalorii jest mniejsza, ponieważ im wyższa temperatura płynu, tym większe są straty.


Nie, z mniejszym obszarem strat i znacznie lepszą izolacją próżniową na lampach próżniowych.

Z drugiej strony mamy bardziej wydajny transfer i możemy używać cieplejszej wody w większej liczbie zastosowań, przy większej ilości energii zmagazynowanej w tej samej objętości i naturalnej dezynfekcji w porównaniu z ryzykiem rozwoju bakterii.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/08/11, 10:51

bernardd napisał:Dlaczego cyrkulator miałby się bardziej męczyć? Większa jest praca, aby podnieść słup wody podczas zalewania obwodu wysokiego napięcia. Ale kiedy obwód się zapełni, znajdziemy się w konfiguracji obwodu zamkniętego.

NIE. W konfiguracji samoodpływowej mój obwód nigdy nie jest zamknięty, ponieważ zawsze jest gotowy do opróżnienia. To działanie cyrkulatora utrzymuje (niskie) ciśnienie. Jeśli latem w obwodzie znajdowało się wcześniej ciśnienie, pompa obiegowa nie ma dodatkowej pracy do wykonania.
Nie mając czujników podciśnienia, nie mam umiejętności w tym zakresie.
Przy zmniejszonym przepływie woda może być cieplejsza, ale jest jej mniej, więc całkowita ilość odzyskanych kalorii jest mniejsza.
Uwaga, nie opieram tego na rozważaniach teoretycznych, ale na obserwacji funkcjonowania mojej instalacji.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 14 / 08 / 11, 11: 08, 1 edytowany raz.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/08/11, 11:07

Cuicui napisał:NIE. W konfiguracji samoodpływowej mój obwód nigdy nie jest zamknięty,


Masz na myśli wlot powietrza u góry? Przepraszam, ale najwyraźniej przeoczyłem schemat, skoro go zamieściłeś. Czy mógłbyś mi jeszcze raz podać link?

Cuicui napisał:Przy zmniejszonym przepływie woda może być cieplejsza, ale jest jej mniej, więc całkowita ilość odzyskanych kalorii jest mniejsza.


Zależy to od temperatury czujnika. Ponieważ temperatura kolektora płaskiego pozostaje niska, gdy tylko woda osiągnie tę temperaturę kolektora, staje się martwa.

Dużą zaletą czujnika próżni jest to, że maksymalna temperatura może być bardzo wysoka. „można”, ponieważ istnieje kilka możliwych technologii. Te, które testowałem, miały temperaturę 250°C: ryzyko parowania jest zatem duże.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/08/11, 11:20

bernardd napisał:Masz na myśli wlot powietrza u góry?
Potwierdzam, w przeciwnym razie drenaż będzie utrudniony.
bernardd napisał:Ponieważ temperatura kolektora płaskiego pozostaje niska, gdy tylko woda osiągnie tę temperaturę kolektora, staje się martwa.
Gdy woda osiągnie temperaturę czujników, regulacja wyłącza pompę obiegową lub, jak w domu, podłącza czujniki do obiegu grzewczego małego krytego basenu.
bernardd napisał:Dużą zaletą czujnika próżni jest to, że maksymalna temperatura może być bardzo wysoka. „można”, ponieważ istnieje kilka możliwych technologii. Te, które testowałem, miały temperaturę 250°C: ryzyko parowania jest zatem duże.
Czujniki podciśnienia mnie nie interesują, bo sam nie potrafię ich wykonać ani naprawić. Do tego są kruche, drogie, a ich wysoka temperatura odstrasza prostego majsterkowicza takiego jak ja.
0 x
onlit4regs
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/06/10, 10:09




przez onlit4regs » 15/11/11, 21:42

No cóż, wracam do tematu, który pierwotnie rozpocząłem przy problemach eksploatacyjnych z moją instalacją fotowoltaiczną. Nie mam tu na celu odkopywania starego tematu, ale raczej dalsze przedstawianie moich problemów z instalacją. W międzyczasie odbyło się sporo dyskusji.
Nadal mam kłopoty : Evil:
W moim ostatnim poście wspomniałem, że mam problem z chłodzeniem czujnika. Problem rozwiązano poprzez obniżenie temperatury początkowej tej funkcji chłodzenia do 90°.
To zadziałało bardzo dobrze! Chłodzenie w ciągu dnia, gdy kolektory są zbyt gorące, temperatura balonu wzrosła do 85° na górze, 70° na środku, a pod koniec dnia nowa cyrkulacja w kolektorach w celu obniżenia dna balonu do 60° .
Problem w tym, że na górze balonu było dość ciepło i następnego ranka wyszliśmy ze średnią temperaturą na szczycie balonu wynoszącą 70°.
Problem, dzisiaj ciśnienie w obwodzie jest bardzo niskie i ledwo mogę ogrzać górę balonu. Środowisko pozostaje rozpaczliwie na bardzo niskim poziomie (poniżej 40°.....)
Tak było w sierpniu!! Aktualne ciśnienie rano wynosi 0,6 bara.
Jestem niemal pewien, że zaczęło działać nieprawidłowo, kiedy wróciliśmy z wakacji w połowie sierpnia. Wyjechaliśmy na 15 dni i dlatego nie ma zużycia ciepłej wody.
Oczywiście wezwę hydraulika ponownie. Ale Twoim zdaniem ta utrata ciśnienia wynika z przedłużającej się nieobecności? temperatura zbiornika jest za wysoka, co uniemożliwia chłodzenie czujników, co powoduje powstawanie gazu w obwodzie itp.?

jakie byłoby rozwiązanie odprowadzania tego nadmiaru ciepła podczas wakacji?

dzięki tobie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/11/11, 23:17

onlit4regs napisał:W moim ostatnim poście wspomniałem, że mam problem z chłodzeniem czujnika. Problem rozwiązano poprzez obniżenie temperatury początkowej tej funkcji chłodzenia do 90°.
jakie byłoby rozwiązanie pozwalające na odprowadzenie nadmiaru ciepła w czasie wakacji?dziękuję

Przepraszam, nie rozumiem pojęcia „odświeżania” czujnika. Pierwszy raz o tym słyszę.
Ciśnienie w obwodzie powinno wynosić około 1,5 bara. Aby go ponownie złożyć, dodaje się płyn przenoszący ciepło.
Jeśli nie ma zużycia ciepłej wody, najprościej byłoby całkowicie opróżnić czujniki i wyłączyć pompę obiegową. Po opróżnieniu czujnik może wytrzymać wysokie temperatury bez uszkodzeń.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/11/11, 01:19

Cuicui ma proste rozwiązanie, które uważam za atrakcyjne, którego nie mają inne profesjonalne instalacje, dlatego lepiej jest zrozumieć fizykę jego instalacji, aby znaleźć swoją drogę i wyjść lepiej niż instalator!!!

W przeciwnym razie dla
aby odprowadzić nadmiar ciepła podczas wakacji

i wyeliminować straty letniego ciepła słonecznego, najlepiej jest przechowywać je pod ziemią w celu darmowego ogrzewania zimą, jak np www.dlsc.ca i dyskutowaliśmy o ekologii!!
https://www.econologie.com/forums/chaleur-d- ... 10828.html
https://www.econologie.com/forums/stockage-d ... 10173.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65