Projekt ogrzewania podłogowego na drewno i energię słoneczną

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 09/03/11, 12:54

mathieu444 napisał:Straty domu są znacznie zmniejszone o 7 kW ...

Tak, ale zimą trzeba sprawdzić, czy podgrzanie ciepłej wody nie będzie zbyt uczciwe.

mathieu444 napisał:Jakim wzorem powinienem obliczyć pojemność mojego słonecznego bufora buforowego do przechowywania (czy jest taki)? Czy istnieje wzór na dobór paneli?

Osobiście postawię na 6 m² czujnika zbiornik wody użytkowej o pojemności 500 l. I jeden z 1000 litrów na ogrzewanie.

mathieu444 napisał:To prawda, że ​​jeśli możesz dodać na nim nazwy, byłoby świetnie.

Nie za dużo czasu ... ale od lewej do prawej znajduje się grzejnik, ogrzewanie podłogowe, butelka wyłącznika ciśnieniowego, zasobnik grzewczy, zasobnik ciepłej wody użytkowej z podtrzymaniem elektrycznym, piec i panele słoneczne
0 x
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 15/03/11, 15:43

Nie mogę znaleźć wzoru na obliczenie objętości potrzebnego zbiornika buforowego ...

Mam straty 7 KW

Czego potrzebuję do innych danych?

Merci de votre aide
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 18:35

Musisz określić swoje jasne cele w różnych przypadkach, a ja napisałem wytyczne:
Zasada polega na obliczeniu całkowitej energii E, która ma być zgromadzona w buforze, poprzez jasne zdefiniowanie jej funkcji (mocy pomnożonej przez czas), pieca lub energii słonecznej, co umożliwia obliczenie wymaganej ilości wody poprzez znajomość jej temperatury przechowywania i że woda magazynuje 4,18 J / ° Cg: E = (Tf-Ti) x4,18xV z E w KJ, V w litrach, T w ° C Tf, końcowa temperatura T i T wlotu zimnej wody Ti ,

Konieczne jest jednak określenie zapotrzebowania na energię, czasu podgrzewania ciepłej wody z wyłączonym piecem lub bez słońca, pomnożonego przez moc.
W przypadku słońca musisz znać swoje słońce w przeciętną zimę, typowy czas bez słońca (stąd lokalny klimat), wydajność kolektorów (w zależności od ich charakteru i T wody grzewczej lub ciepłej wody (bardzo inny)), który ustala energię, która ma być odbierana w słoneczne dni, a zatem obszar kolektora.
Zobacz stronę i czytaj jednocześnie asymilując, a także ekonologię:
http://www.apper-solaire.org/?Calculs
http://www.apper-solaire.org/
http://www.apper-solaire.org/?Faq

Uważaj na formuły, które nie są dobrze zrozumiane, w szczególności założenia muszą być jasne, w przeciwnym razie gwarantowane błędy.


Staraj się więc dobrze rozumieć, zamiast szukać oszczędzającej formuły używanej przy zamkniętych oczach, bez wysiłku zrozumienia.

Wszystko zależy więc od twoich wymagań i izolacji piłki.

To jak dziesiątki tysięcy stron bezpieczeństwa nuklearnego, które zostały posadzone w Japonii !!
Ponieważ zapomnieli o korelacjach zdarzeń o niskim prawdopodobieństwie, które z tsunami przeprowadzili wszyscy razem (prawdopodobieństwo teoretyczne pomnożone przez niezależne zdarzenia, 1 na miliard) tłumili wszelkie chłodzenie, nawet awaryjne, na roślinach, które nie mogą nie obejdzie się bez niego !!

Utrzymanie ciepła latem w celu ogrzania zimy wymaga balonu o powierzchni większej niż 300 m3 (lub 1000 m3 mini ziemi znacznie tańsze przy wierceniu) doskonale izolowanej od 2 do 3 m dobrze zaprojektowanej izolacji !!

Wykonujesz 25 otworów wiertniczych na głębokości 15 m na 100 m2 gruntu (objętość 1000 m3) za pomocą rur wymiennika i odpowiednich kolektorów słonecznych przy niskim koszcie i nie będziesz już dłużej potrzebował pieca CO2 i zanieczyszczeń na zawsze !!
0 x
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 15/03/11, 20:27

Zatem E = moc * czas trwania tj. 5000 W (średnia strata między dniem a nocą) x 24h = 100000 360000 Wh = XNUMX XNUMX KJ

360000=(65-35)*4.18*V=125V

V = 360000/125 = 2800 litrów

Według tych obliczeń potrzebny byłby zbiornik o pojemności 2800 litrów do przechowywania dnia energii.

Mam tylko w moich obliczeniach?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 21:10

Mathieu4 ma zabawny kalkulator:

takie same obliczenia z poprawnymi mnożeniami:

Zatem E = czas trwania mocy *, tj. 5 kW (średnia strata między dniem a nocą przechowywana przez cały dzień) x 24h = 120 kWh = 432000 KJ (po x 3600)

432000 KJ = (65-35) * 4.18 * V = 125,4 V (V w litrach, ponieważ KJ)

V = / 125 = 3445 litrów = 3,445 m3

Mam nadzieję, że w Japonii Tepco nie obliczyło swoich elektrowni jądrowych za pomocą tego samego kalkulatora, ponieważ rozumiem obecną apokalipsę !!

Jeśli chcesz tydzień, potrzebujesz 7 razy więcej, a na zimę 4 miesięcy potrzebujesz 120 razy więcej !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 15/03/11, 21:30

Witam,

Nie wykonam obliczeń w ten sposób. Dla mnie w środku zimy w ciągu 24 godzin możesz mieć 5 godzin słońca, aby się zaopatrzyć i mieć bezpośredni wkład, jeśli masz dobrze zorientowane okna obrazów. W takim przypadku będziesz potrzebować mniej kalorii, aby przetrwać 24 godziny.
Aby oszacować swoją rezerwę, nie wiem, jak wykonać obliczenia, a na twoim miejscu poczekam na spędzenie zimy, aby zobaczyć, jak zareaguje dom i określić, jaka będzie potrzeba. W końcu przypomniałem sobie, że potrzebowałem około 1m² panelu na 100l rezerwy, z tego spojrzenia na to, jaką powierzchnię można zainstalować, prawdopodobnie to cię ograniczy.

JLG
0 x
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 21/03/11, 15:10

Myślę, że znalazłem schemat, którego szukałem ... modyfikując go trochę, dałoby to

Obraz

Czy byłoby odpowiednie?

Zbiornik buforowy byłby mieszanym zbiornikiem buforowym, oto karta techniczna http://www.nideck.com/contents/fr/2010%20-%20Fiche%20tech.%20NIDC.pdf

Panele słoneczne (10m²) byłyby podłączone do cewki balonu, a regulacja słoneczna regulowałaby część „słoneczną”.
0 x
lori74
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/03/11, 17:57




przez lori74 » 23/03/11, 10:34

sspid14 napisał:
mathieu444 napisał:Jakim wzorem powinienem obliczyć pojemność mojego słonecznego bufora buforowego do przechowywania (czy jest taki)? Czy istnieje wzór na dobór paneli?

Osobiście postawię na 6 m² czujnika zbiornik wody użytkowej o pojemności 500 l. I jeden z 1000 litrów na ogrzewanie.

mathieu444 napisał:To prawda, że ​​jeśli możesz dodać na nim nazwy, byłoby świetnie.

Nie za dużo czasu ... ale od lewej do prawej jest grzejnik podgrzewana podłoga, butla nadmiarowa, zasobnik ciepła, zasobnik ciepłej wody użytkowej, piec i panele słoneczne


Mam podobny system i nie mogę obliczyć wielkości paneli. Próbowałem znaleźć wzór na kilku forums i książki, ale nie mogę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 23/03/11, 12:57

Dojazd do tej lokalizacji:
http://herve.silve.pagesperso-orange.fr/solaire.htm

dobre obliczenia.

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 08/04/11, 10:08

Czy ten schemat byłby zadowalający?
Planuję wprowadzić tylko niewielką modyfikację, umieścić bufor słoneczny o pojemności między 6000 a 8000 litrów (z sześcianami izolowanymi szeregowo.

Czy to byłoby odpowiednie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173