Domowy projekt ekologiczny

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Domowy projekt ekologicznej klimatyzacji




przez ciekawy 84 » 03/11/19, 17:42

Witam,
Miło mi słyszeć o Twoich doświadczeniach.
Studiuję odświeżenie za pomocą odwiertu.
Znalazłem w internecie sondę PE...to podwójne U, które napełnię wodą glikolową i wsunę do odwiertu (głębokość około 90 metrów), którego już nie używam...(Studnia artezyjska.. ) woda ma stale 13 stopni...
Rura o średnicy 25 mm będzie miała długość 380 metrów.
Widziałem (nie pamiętam gdzie...), że mogę przewidzieć 40 watów na metr: czyli około 3800...
Zastanawiam się nad wyposażeniem go w obieg centralnego ogrzewania...
Bardziej dostosowany do średnicy... fakt przebywania w obiegu zamkniętym nie wymaga ciśnienia...
Teraz pozostaje znaleźć wymiennik. Myślałem o lampie ściennej do klimatyzatora...lub, jak ty, o chłodnicy samochodowej...
Myślę, że będę musiał też wstawić ogranicznik ciśnienia? I może system „usuwania błota”.
Czekam na Twoją radę
Merci par Avance
0 x
ciekawy 84
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/11/19, 16:43

Re: Domowy projekt ekologicznej klimatyzacji




przez ciekawy 84 » 03/11/19, 18:21

Kilka szczegółów na temat sond geotermalnych

https://www.pumplastiques.fr/sanitaire- ... al/p/P0642
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Domowy projekt ekologicznej klimatyzacji




przez eclectron » 03/11/19, 20:29

Chris_Workshop napisał:Witam,

Przychodzę tutaj, aby podzielić się moim projektem chłodnicy powietrza (a nie niewłaściwym określeniem klimatyzacja, ale które jest jednak używane głównie w przypadku urządzenia chłodzącego) ultra ekonomicznym, ale mimo to skutecznym (przynajmniej mam nadzieję) wykonaniem domu z głównie odzyskanych elementów. Tak oszczędny, że poradzi sobie z nim panel słoneczny o mocy około 100 W.
Zamiast długiego przemówienia, oto przedstawienie zasad i początek pracy w formie wideo. później prędkość wentylatora będzie zarządzana przez kartę Arduino.


Nie czytałem wszystkiego szczegółowo, może już zostało powiedziane, ale interesujące może być połączenie wentylatorów szeregowo, aby zmniejszyć prędkość, hałas, zużycie i zwiększyć ich żywotność.

Ten fajniejszy pomysł jest również interesujący dla tych, którzy mają ciek wodny w pobliżu domu.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 224