Projekt ogrzewania podłogowego na drewno i energię słoneczną

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 26/02/11, 13:04

Witam i jeszcze raz dziękuję

Na początku budowy nie planowałem wkładać dużo pieniędzy w ogrzewanie domu, ponieważ powiedziałem sobie, że dzięki bardzo dobrej izolacji nie będę musiał ponosić wysokich kosztów na ten biegun.
To prawda, że ​​mam dość napięty budżet na to.
Po obliczeniach i zanim do tego dojdę forum, Zacząłem od kotła elektrycznego (cena ustalona i zainstalowany 2300 EUR) przy rocznym zużyciu 1200 EUR.

Teraz myślę o wprowadzeniu trochę ekologii do tego projektu ... Z tego powodu pomyślałem o cyrkulacji wody w moim piecu, aby ją podgrzać, i znalazłem interesujące pomysł umieszczenia termicznych paneli słonecznych.

Celem mojej wizyty było sprawdzenie, jak to wszystko zrealizować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 26/02/11, 21:49

Dobry wieczór Mathieu,

Trudno udzielać porad technicznych, nie znając tego domu.
Mogę opowiedzieć o moim doświadczeniu, które z pewnością nie jest najlepszym modelem, ale podyktowane moimi środkami finansowymi.
Jestem producentem samochodów, moja praca trwała 10 lat, a mój system grzewczy na początku to kocioł olejowy (PC + radia).
Mam również wkładkę na środku domu, więc w idealnej pozycji i mam dostęp techniczny, który pozwolił mi podłączyć ją hydraulicznie do ogrzewanej podłogi. W moim przypadku ta majstrująca wkładka nie mogła ogrzać dużej rezerwy woda, ale dla bezpieczeństwa zwiększyłem jej bezwładność (jak mini piec masowy), odizolowałem ją i połączyłem za pomocą zaworu termostatycznego na podgrzewanej podłodze. Nie ma ryzyka przegrzania i stało się to moim główny sposób ogrzewania.
Obecnie instaluję dodatek solarny z rezerwą 1500 litrów, ponieważ z czasem coraz mniej mam ochoty robić drewno.

JLG
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 27/02/11, 23:28

Ogrzewanie podłogowe odbywa się w krokach co 10 na parkietach i w zimnych ścianach powyżej 1 m do wewnątrz (na przykład duże okno z obrazem). W przeciwnym razie wystarczy co 15 c.

Myślę też, że temat czasami wychodzi na HS ... i myślę, że Mathieu444 chce czegoś, co zostało już wykorzystane przez największą liczbę, aby uniknąć złamania rury w trudnym projekcie.
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 04/03/11, 19:46

https://www.econologie.info/share/partag ... DfUGhn.pdf

Oto, co wygląda dobrze dla Ciebie. Ale dla regulacji nie wiem ...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 04/03/11, 21:59

sspid14 napisał: https://www.econologie.info/share/partag ... DfUGhn.pdf
Oto, co wygląda dobrze dla Ciebie. Ale dla regulacji nie wiem ...


Potrzebowalibyśmy nazwisk, aby móc wymienić.

To woda z obwodu słonecznego musi być przechowywana w balonie, a nawet w kilku.
0 x
A bientôt!
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 04/03/11, 23:05

Z powrotem w domu ... Mogę podnieść wątek.

Dziękuję za diagram ... To prawda, że ​​jeśli możesz dodać na nim nazwy, byłoby świetnie ...

Jakim wzorem powinienem obliczyć pojemność mojego słonecznego bufora buforowego do przechowywania (czy jest taki)? Czy istnieje wzór na dobór paneli?
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 04/03/11, 23:20

Dobry wieczór,

Mathieu mówi o piecu na drewno, w którym chce cyrkulować wodę, a nie o kotle na drewno, a dla mnie schemat zaproponowany przez sspid jest bardziej odpowiedni dla kotła, który jest mocniejszy i który może zarówno ogrzewać części i zapasy.
Piec z adaptacją ogrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje, i być może 1 lub 2 inne elementy, ale nigdy nie będzie w stanie zrobić zapasu. Kilka kalorii odzyskanych w obwodzie hydraulicznym musi bezpośrednio ogrzać pomieszczenie.
Zgadzam się z Bernardem, to „kalorie słoneczne” muszą być przechowywane w balonie, aby wykorzystać je w nocy.

JLG
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 05/03/11, 01:59

Oczywiste jest, że ten schemat jest bardziej odpowiedni w przypadku dobrze dobranego kotła gazowego lub olejowego. Nie znam strat domu, ale prawdą jest, że przy 15 kW pieca może być silny tylko na zimno.
0 x
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 05/03/11, 17:14

Straty domu są znacznie zmniejszone o 7 kW ...

Jakim wzorem powinienem obliczyć pojemność mojego słonecznego bufora buforowego do przechowywania (czy jest taki)? Czy istnieje wzór na dobór paneli?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/03/11, 20:07

Zasada polega na obliczeniu całkowitej energii E, która ma być zgromadzona w buforze, poprzez jasne zdefiniowanie jej funkcji (mocy pomnożonej przez czas), pieca lub energii słonecznej, co umożliwia obliczenie wymaganej ilości wody poprzez znajomość jej temperatury przechowywania że woda magazynuje 4,18 J / ° Cg: E = (Tf-Ti) x4,18xV z E w KJ, V w litrach, T w ° C Tf, końcowa temperatura T i T wlotu zimnej wody Ti ,

Konieczne jest jednak określenie zapotrzebowania na energię, czasu podgrzewania ciepłej wody z wyłączonym piecem lub bez słońca, pomnożonego przez moc.
W przypadku słońca musisz znać swoje słońce w przeciętną zimę, typowy czas bez słońca (stąd lokalny klimat), wydajność kolektorów (w zależności od ich charakteru i T wody grzewczej lub ciepłej wody (bardzo inny)), który ustala energię, która ma być odbierana w słoneczne dni, a zatem obszar kolektora.
Zobacz stronę i czytaj jednocześnie asymilując, a także ekonologię:
http://www.apper-solaire.org/?Calculs
http://www.apper-solaire.org/
http://www.apper-solaire.org/?Faq

Uważaj na formuły, które nie są dobrze zrozumiane, w szczególności założenia muszą być jasne, w przeciwnym razie gwarantowane są błędy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127