Projekt ogrzewania podłogowego na drewno i energię słoneczną

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 25/02/11, 16:23

Nie tego chcę, ale nie chcę rozpoczynać dużego projektu bez żadnego doświadczenia i opinii na jego temat (z wyjątkiem Kanady).
Ten projekt magazynowania ciepła w domu wydaje mi się świetnym pomysłem, ale jak sam mówisz, nie jest to jeszcze zrobione przez zawodowców... Nie widzę, żebym się w to wciągał.

Chcę czegoś bardziej „klasycznego”, osiągalnego przez doświadczonego majsterkowicza lub nawet profesjonalistę, jeśli nie czuję się do tego zdolny.

Przychodzę na to forum za pomoc w uruchomieniu mojej instalacji. I dziękuję Ci za to, bo otrzymałam już wiele rad. Ale musimy kontynuować.

dziękuję
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 16:56

Auć! Auć!

Ten temat idzie do piekła!

Mathieu

Najpierw zainstaluj podgrzewaną podłogę i nie oszczędzaj na ilości rur ułożonych spiralnie, aby dobrze rozprowadzić ciepło, >duża ilość rur, aby móc dobrze odzyskać ciepło przy niskiej temperaturze cieczy i lepszej wydajności<, termostat dla każdej strefy z własnym zaworem (jeśli liczysz się bardziej z wygodą niż kosztem), to przynieś te rury, w których umieścisz zbiorniki (balony).

Następnie do zbiorników można dodać bojler wodny i kolektory słoneczne, aby zapewnić prawidłowe działanie.

Pompa do cyrkulacji zbiornika do podłóg, druga do cyrkulacji kotła do zbiorników i wreszcie kolejna do kolektorów słonecznych do zbiorników, należy również dodać dodatek ekspelera (może być na świeżym powietrzu z mały otwarty zbiornik lub przestrzeń w górnej części zbiornika w celu rozszerzenia i wentylacji)!

Nie ma potrzeby stosowania wymiennika, z wyjątkiem podgrzewacza zbiornika ciepłej wody użytkowej, który można wykonać za pomocą zwoju miedzianej rurki umieszczonej w zbiorniku.


Jest to dość prosty projekt w swojej konstrukcji, jednak jego ukończenie wymaga jeszcze kilku godzin pracy.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 25/02/11, 17:27

...poddajmy się! Kolejny z tych synów albo ten facet, odpowiednia ilość arogancji... „przyjdź i zapytaj o radę” Obraz podczas gdy on ma już bardzo mocne pomysły i stara się jedynie znaleźć wsparcie dla JEGO „rozwiązania”, nawet nie zadając sobie trudu zrozumienia zasadności twoich odpowiedzi ani oceny wydajności. Basta.
Ostatnio edytowane przez Obamot 25 / 02 / 11, 17: 39, 1 edytowany raz.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/02/11, 17:37

mathieu444 napisał:Do magazynowania energii słonecznej planowałem umieścić 1000-litrowy „cubis” i oczywiście go zaizolować... Czy to wystarczy?


Musiałbyś wykonać małe obliczenia w oparciu o pojemność cieplną wody. Nie jest to zbyt trudne, nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś. Spróbuj i zapytaj, czy potrzebujesz dodatkowej pomocy :-)

Zabawa na kilku zbiornikach równolegle może być interesująca: gdy wszystko jest zimne, możesz na przykład najpierw podgrzać mały zbiornik, aby szybko zareagować na przerzedzenia.

Należy także unikać mieszania się gorącej wody na górze i zimnej na dole, wlewając wodę do zbiornika ostrożnie, aby uniknąć mieszania się i zachować naturalne rozwarstwienie termiczne.

Swoją drogą, wyszukując „zbiornik ze stali nierdzewnej”, znajdujemy kilka ciekawych rzeczy, ale nie pytałem o cenę.

mathieu444 napisał:Jeśli chodzi o czujniki, przestudiuję czujniki próżniowe, ponieważ mówisz, że są one bardziej wydajne...


Tak, a ich cena też stała się najbardziej atrakcyjna. Pod tym względem wskazana strona nie jest już w ogóle aktualna.

Obecne obudowy czujników lampowych posiadają metalowy odbłyśnik pomiędzy lampami, który odbija światło w kierunku tyłu lamp, dzięki czemu wykorzystywana jest cała powierzchnia.

Kiedy słyszę, że „energia słoneczna jest droga”, nie rozumiem.

Jeśli zlecisz instalację profesjonalistowi, musisz za to zapłacić i jest to normalne. Ale płacimy za to niezależnie od użytej energii.

Ale nie jest wykluczone, że niektórzy profesjonaliści dodadzą trochę do ceny instalacji fotowoltaicznych, ponieważ we Francji nie otrzymują „łapówek”, przepraszam, zachęt za instalacje gazowe lub elektryczne i nie ma żadnych dostosowań, które należy wprowadzać co roku .

W przeciwnym razie materiały do ​​​​samodzielnej budowy są teraz znacznie tańsze, podałem 2 przykłady i teraz muszą być inne:
http://www.bysun.fr z dużą ilością wyjaśnień
http://www.bricodepot.fr/lempdes-clermo ... hauffe-eau

Lampki obwodu możesz bez problemu zamontować samodzielnie, a wykorzystać zbiornik starego podgrzewacza wody (bo często je wyrzuca się ze względu na opór lub... sprzedawca udający fachowca :-( wystarczy dołożyć miedzianą cewkę do zrobić wymiennik.

Brakuje tylko cyrkulatora w cenie od 50 do 100 euro
http://www.bricodepot.fr/lempdes-clermo ... chaudieres

i kilka termostatów do kontroli (nie ma potrzeby cyrkulacji wody, gdy kolektory są zimne z powodu braku światła słonecznego lub gdy wszystkie zbiorniki są maksymalnie nagrzane), a także mamy wydajny i niedrogi obwód solarny. Co roku możemy też nieco go rozszerzać.
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/02/11, 17:41

Posłuchaj Alaina G i Kanadyjczyków, którzy sprawiają, że jest to proste i skuteczne przy -30°C!!!
Raz ułożonej podłogi nie trzeba już wymieniać, więc dobrej jakości, trwała, nie zatyka się i nie ma dziur!!!
Myśl ostrożnie.

Podstawowe rady:
Pomóż sobie, a niebo Ci pomoże!!
Ostatnio edytowane przez dedeleco 25 / 02 / 11, 17: 44, 1 edytowany raz.
0 x
mathieu444
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/02/11, 20:58




przez mathieu444 » 25/02/11, 17:43

Dziękuję Alainowi i Bernardowi za tę radę...

Tak naprawdę najpierw zamontuję podgrzewaną podłogę. Inżynier ogrzewania zaleca co 15 cm i co 10 cm poniżej podciśnienia w salonie. Czy to wystarczy?
Czy w przypadku zbiorników powinniśmy zastosować jeden zbiornik na „system grzewczy”, czyli jeden na ciepłą wodę za pomocą energii słonecznej i jeden na piec?


Obamot, nie rozumiem Twojego podejścia.
Nie, nie przychodzę ze swoimi stałymi pomysłami, ale przychodzę tutaj z tym, czego chcę dla mojego domu, czyż nie tak powinno być?
Rozumiem zalety przechowywania w ziemi, ale po prostu uważam, że jest to dla mnie zbyt skomplikowane (i myślę, że dla wielu osób, ponieważ we Francji jeszcze tego nie ma). Nadal dziękuję za wkład w dyskusję i mam nadzieję, że możesz jeszcze bardziej oświecić mnie swoją wiedzą.
Ostatnio edytowane przez mathieu444 25 / 02 / 11, 17: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 17:46

Obamot napisał:...poddajmy się! Kolejny z tych synów, albo ten ledwo arogancki facet „przyjdź i zapytaj o radę” chociaż ma już bardzo mocne pomysły i szuka jedynie potwierdzenia dla SWOJEGO „sposób działania”, nawet nie zadając sobie trudu zrozumienia zasadności twoich odpowiedzi, nie oddaje się „gdzie indziej, nie zawracaj sobie głowy czytaniem”.

Wystarczająco.



Cześć Obamot!

Hmmm! Nie to widzę, gdy ponownie czytam cały temat!

Sugeruje swój sposób widzenia, aby dowiedzieć się, czy jest to wykonalne i realistyczne, i otrzymuje odpowiedzi, które nie mają nic wspólnego z jego tematem!


Wielu nadal podaje dobre linki na temat samokonstrukcji (co chce osiągnąć), ale zaproponowano mu inny system, który nie pasuje do jego tematu!

Powiedz mi poważnie?

Czy na jego miejscu nie byłbyś zawiedziony otrzymanymi odpowiedziami?


Czytając cały temat ponownie i bez uprzedzeń, doszedłem do wniosku, że był on cierpliwy, zanim przyznał, że badani mieli małe wahanie w stosunku do tematu!


Nie ma nic nadzwyczajnego w sposobie, w jaki widzi swój projekt, który swoją drogą jest realistyczny i wymaga pomocy w jego realizacji!

Nie lubię zamieszczać tego typu komentarzy, które mogą zniechęcić moich znajomych będących członkami tej witryny i mam nadzieję, że nikogo to nie zszokuje, ponieważ postrzegam to jedynie jako sposób na poprawę relacji pomiędzy użytkownikami, bez jakiejkolwiek chęci żeby ich urazić!

Pokój mój przyjacielu!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/02/11, 17:54

Jakie ma doświadczenie i instalacje ten specjalista od ogrzewania, który poleca kocioł elektryczny zamiast kanadyjskiej studziennej pompy ciepła?!!
Spójrz na jego byłych klientów, aby zobaczyć, czy istnieje ryzyko kłopotów?
Zwykła studnia kanadyjska to ciasna wersja składowiska w ziemi gdzie czekamy na samoczynne składowanie i niezbyt optymalna pod względem kosztów robót ziemnych!!

Mam doświadczenie architekta dobrze widzieć jego dorobek, który okazał się mniej dobry niż wygląd i wygrałem proces o złe wykonanie przeciwko temu architektowi!!

Także dobrze jest być podejrzliwym i trudno nie popełnić błędu, Moim zdaniem prawie niemożliwe. po 4 starych doświadczeniach z nieruchomościami! !
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/02/11, 17:58

Najlepsza strona, jaką znam, aby uzyskać realistyczne wyobrażenie o energii odnawialnej:
http://www.bdpv.fr/top_ten.php

Następnie musisz znaleźć instalację w pobliżu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Te rzeczywiste pomiary są wykonywane przy użyciu paneli fotowoltaicznych, których sprawność jest rzędu 14%. Dzięki termice powinniśmy być w stanie uzyskać od 3 do 5 razy więcej na papierze, ale często nie ma pomiarów porównawczych w terenie, a szkoda.
0 x
A bientôt!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 18:02

mathieu444 napisał:Dziękuję Alainowi G za te wskazówki... Najpierw zamierzam zainstalować podgrzewaną podłogę. Inżynier ogrzewania zaleca co 15 cm i co 10 cm poniżej podciśnienia w salonie. Czy to wystarczy?
Czy w przypadku zbiorników powinniśmy zastosować jeden zbiornik na „system grzewczy”, czyli jeden na ciepłą wodę za pomocą energii słonecznej i jeden na piec?


Ideą ilości rur jest ogrzanie jak najwięcej przy minimalnej różnicy temperatur, więc im więcej włożysz, tym bardziej będzie to efektywne, jeśli możesz umieścić trochę za rozsądną cenę co 10 cm hej, idź dla tego!

Zbiornik>Nie, możesz użyć tego samego zbiornika do zasilania energią słoneczną i pieca, chodzi o to, aby dobrze zarządzać cyrkulacją, tak aby gorąca woda na górze nie mieszała się z zimną wodą na dole, używasz pompy średniej mocy i zakładasz zawór kulowy, aby zmniejszyć cyrkulację, aby uniknąć mieszania (pompa zużywa mniej, jeśli w turbinie krąży mniej wody, nawet jeśli jest zatkana)!

Aby uzyskać ciepłą wodę na podłogę, należy pobrać gorącą wodę z góry zbiornika i zwrócić ją z powrotem na dno zbiornika, co umożliwi powrót zimniejszej wody do pieca lub panelu słonecznego.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159