Magnesy ...

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/10/06, 01:19

Witam Bolt

Spojrzałem na dane dotyczące programu Excel, jest kilka punktów, które mnie kwestionują, generalnie silniki ciągników są bardzo zbliżone do silników lotniczych, poza tym, że są one silnikami Diesla.
Gdy pusta prędkość obrotowa 2360 obr / min osiąga maksimum w regulatorze wtrysku, daje to zużycie 12 litrów na godzinę, ale albo idź stąd, to ciepło to nie siły bezwładności zjadają wszystko, a jeśli tak, to główna część ciepło powinno znajdować się w układzie wydechowym i chłodzącym, ponieważ na wale silnika pozostawia tylko orzeszki ziemne (wentylator alternatora i tarcie mechaniczne)
Na przykład silnik, który dobrze znam, Lycoming O-290 D-2 nagrzewa się przy wysokich obrotach na biegu jałowym 800 obr./min przez 15 minut w zimie, zajmuje od 4 l do 4,5 l benzyny, normalnie musi prowadzić do śmigło, aby wiatr był tak mały, a te obroty na biegu jałowym są regulowane dobrowolnie.
Dane producenta
Maksymalna moc przy 2800 RPM 140 KM
moc znamionowa przy 2600 obr./min. Zużycie 135 KM 12,6 gal. USA
Przy 75% mocy przy 2350 obr / min Zużycie 101 Hp 7,2 gal USA
A65% mocy przy 2200 obr./min. Zużycie 87 KM 6,3 galona US

Zauważamy, że z 2600 do 2800 Hp wzrosła tylko o 5 Hp, podczas gdy z 2350 do 2600
obr / min Hp zwiększone o 34 KM, krzywa momentu obrotowego jest dość płaska, osiąga maksymalne obroty około 2350 obr / min, pozostaje dobra między 2100 a 2400, następnie szybko rozbija się ponad 2500 obr / min, dzięki czemu silnik nadaje się do przy maksymalnej prędkości 2600 obr / min. Na podjeździe przy pełnej prędkości 2500 obr / min ten koń daje objawienie.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 30/10/06, 14:46

Pierwszy dzień z magnesami.
Nie zauważyłem niczego szczególnego, może łagodniejszego mruczenia ... nie jestem pewien.

Pomyślałem o wpływie magnesów na paliwo:

Orientacja nie wiem, co w paliwie ułatwiłoby jego zapłon, wydaje mi się, że to pipo.

Powiedziałem sobie, że być może cząsteczki węglowodoru będą słabo „namagnesowane” przez magnesy podczas przejścia i że w czasie mieszania się z powietrzem obecne atomy „przykleją się” w określony sposób do cząsteczek paliwo, które zapewniłoby bardziej jednorodną mieszankę.

Voili voilou
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 30/10/06, 22:13

Andre napisał:Dane producenta
Maksymalna moc przy 2800 RPM 140 KM
moc znamionowa przy 2600 obr./min. Zużycie 135 KM 12,6 gal. USA
Przy 75% mocy przy 2350 obr / min Zużycie 101 Hp 7,2 gal USA
A65% mocy przy 2200 obr./min. Zużycie 87 KM 6,3 galona US
André


dobry wieczór André
oto, co podają twoje referencje na wykresie:
Obraz

Czy to: przy 75% mocy przy 2350 RPM 101 KM, masz na myśli, że 101 KM przy 2350 RPM nie jest pełnym obciążeniem tego reżimu?
czy może: 101 Hp to pełne obciążenie 2350 obr./min i że w tym momencie jest ono ograniczone do 75% mocy nominalnej :?

ponieważ jeśli przyjmiemy krzywe, które właśnie wykonałem w teście pełnego obciążenia, rezerwa momentu obrotowego wynosi tylko:

((C max / C pełne obciążenie przy maksymalnej prędkości) -1) x 100 = 3.85%

z maksymalnym momentem obrotowym przy 2600 obr./min :? :? a nie przy 2350 RPM

Czy możesz przeskanować nam swoją krzywą? :?

Jeśli nie porównać z 12 l / h w pełni przyspieszonego ciągnika bez obciążenia, zdemontuj śmigło do samolotu i obracaj je z prędkością 2800 obr / min i zmierz zużycie dla danego czasu, a następnie oblicz zużycie godzinowe i m powie nowości :P

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/10/06, 04:06

Halo
Jeśli nie porównać z 12 l / h w pełni przyspieszonego ciągnika bez obciążenia, zdemontuj śmigło do samolotu i obracaj je z prędkością 2800 obr / min i zmierz zużycie dla danego czasu, a następnie oblicz zużycie godzinowe i m powie nowości


Niemożliwe jest uruchomienie Lycoming, bez śmigła, to koło zamachowe i wentylator chłodzą konia, już widzimy wyraźną różnicę między drewnianym śmigłem pasterskim a metalowym.
Krzywe na silnikach są wykonywane na dwa sposoby z pełną mocą, a my stopniowo zmniejszamy obciążenie, aby zmiażdżyć obroty na minutę, a drugi ze śmigłem zatwierdzonym dla tego silnika, to znaczy utrzymywać dopuszczalną próżnię dla silnika w zależności od Rpm i w tym teście zmieniamy pappillon, który (zbliża się) do rzeczywistości w samolocie, zwykle tarcza próżniowa jest wyskalowana w calach rtęci od 0 cali = absolutne obniżenie i 30 cali ciśnienia atmosferycznego na poziomie morza.
Zwykle w samolocie z dobrze wyważonym śmigłem cale rtęci podążają za obrotami silnika, gdy jest on bezpośrednio na śmigle, tj. 23 cale rtęci odpowiadają 2300 rpm, a 26 cali rtęci odpowiada 2600 rpm blisko pełnego otwarcia przepustnicy 28 cali rtęci zbliżonej do ciśnienia atmosferycznego.


Obraz


Andre
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 31/10/06, 22:30

dobry wieczór André

na twoim zdjęciu krzywych:
rezerwa momentu obrotowego (pełne obciążenie) wynosi 8%, a maksymalny moment obrotowy wynosi 2000 obr / min (może być niższy, ale nie widzimy poniżej 2000 obr / min)

W przypadku określonego zużycia jest on wyższy przy pełnym obciążeniu niż przy wskazanych obciążeniach częściowych, dlatego jest przeciwieństwem oleju napędowego

a przy maksymalnym momencie obrotowym (2000 obr./min.) jest znacznie wyższy niż przy prędkościach 2200, 2400, 2600, 2800 obr./min, nadal jest przeciwieństwem oleju napędowego

Gdyby to były krzywe oleju napędowego, pomyślałbym, że pełne ładowanie byłoby przy otwartym zablokowanym przeciążeniu, w konsekwencji zwiększając zużycie jednostkowe w porównaniu z ładunkami częściowymi, które w rzeczywistości byłyby ładunkiem normalnym,

Nie jestem zbyt zaznajomiony z testami i reakcjami silnika benzynowego, aby osądzić twoje zakręty, może ktoś komentować :?

śruba

ps: dla krzywych, które ci zrobiłem, nie znaczy to wiele, ponieważ 2600 i 2800 RPM są w pełnym obciążeniu, podczas gdy inne tryby są częściowymi obciążeniami
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/11/06, 01:44

Cześć piorun
Krzywe te są wykonane ze śmigłem (wiatraczek obciążeniowy), ale statyczne, w samolocie w locie jest zupełnie inaczej, nie można powiedzieć, że zużywa więcej przy 2000 obr / min niż przy 2400 wiele parametrów tam wpływających prędkość (krok) przy której triane jest mała i zależy od średnicy śmigła szerokości łopaty i jej skoku, więc krzywa na papierze dostarczona przez producenta daje tylko pogląd, ale w rzeczywistości jest inaczej rzecz i to wcale nie jest proste, bardzo może zrobić odpowiednią adaptację samolotu> silnik> śmigło, nawet producenci marnują się, to zawsze jest kompromis.

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 01/11/06, 12:05

Andre napisał:błędem jest stwierdzenie, że zużywa więcej przy 2000 obr / min niż 2400 ...... więc krzywa na papierze podana przez producenta daje tylko przegląd,


witam André

Przegląd producenta wyraźnie pokazuje wyższe zużycie jednostkowe przy 2000 obr./min

z: zużycie jednostkowe = zużycie w stosunku do wykonanej pracy

jest pewne, że przy pełnym obciążeniu 2000 RPM zużyje mniej niż 2800 RPM pełnego obciążenia

ale przy pełnym obciążeniu 2000 obr./min, osiąga już tylko 108 koni mechanicznych przy 140 do 2800

przywrócony do wyprodukowanego konia, jest mniej dobry w 2000 r. niż w 2800, to wciąż zaskakujące :|

Obraz

Bez wątpienia parametry zmieniają się tam na niebie

śruba
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 01/11/06, 12:40

Zgadzam się z analizą tych krzywych ... ale tylko na papierze i bez samolotu do holowania za ... więc André słusznie i ty też Boulon!

Rzeczywiście, w praktyce ze stałym zaciskiem fakt, że obrót o 2400 zamiast 2000 zwiększa (teoretycznie konieczne byłoby skorygowanie za pomocą krzywych trakcji / mocy śmigła) prędkość samolotu o 12%.

Teraz wymagana moc to sześcian prędkości, zwiększenie prędkości o 12% teoretycznie zwiększy moc o około 40% .... to dzieje się na niebieskiej krzywej, mocy śmigła osiąga od 60 do 102 KM lub wzrost o 70%, co wystarcza, aby zrekompensować te 40% ... Uff, samolot może awansować :D

Voila pkoi, nawet jeśli wydajność jest lepsza przy 2400, konsumpcja jest ważniejsza przy 2400 tr niż w 2000 roku ... ponieważ wydajność zyskuje tylko 15% między tymi dwoma reżimami ... Gdyby zyskała 2%, moglibyśmy założyć że konsole są identyczne ...

Interesujące byłoby w naszym przypadku zgłaszanie zużycia w km przejechanych ... ale większość prywatnych pilotów mierzy zużycie w godzinach, jak mi się wydaje, prawda, André?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 01/11/06, 12:43

ps: Myślę, że byłoby BARDZO interesujące zrobienie nowego tematu na ten temat (sprawność silnika w zależności od obciążenia), ponieważ jesteśmy wyraźnie poza tematem w porównaniu z "magnesami" ...

Od dłuższego czasu chciałem napisać 1 artykuł: pokaż, dlaczego zużywamy mniej na 100 podczas jazdy z prędkością 60 km / h niż przy prędkości 20 km / h ...
0 x
trybuddana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/12/06, 16:46

kocham magnesy!




przez trybuddana » 07/12/06, 18:04

Witam wszystkich,

w tej historii magnesów zabrakło atramentu, dlatego chciałbym wyrazić swoją opinię:

Dbam o stowarzyszenie na rzecz ochrony zwierząt i środowiska; aby nas sfinansować, sprzedajemy oszczędzacze paliwa oparte na magnesach, które znam od ponad 15 lat.
Postanowiłem sprzedać ten produkt, ponieważ wiem, że działa i że naszym celem jest środowisko, a nie pieniądze.
naszym największym klientem jest sprzedawca maszyn rolniczych i kiedy znamy sceptycyzm rolników ...

czujemy się z tym bardzo komfortowo, ponieważ z 1000 wyposażonych pojazdów nikt do tej pory nie zażądał zwrotu (tak, u nas to 22,50 euro i jest to „zadowolone lub zwrócone”!)

tutaj, jeśli to może pomóc: www.evolution-biophile.org

dobrze dla ciebie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92