Lepsza zużycie paliwa samochodu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
SEPO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/12, 14:56

Lepsza zużycie paliwa samochodu




przez SEPO » 05/06/12, 08:37

Witam,

Jakiś czas temu w telewizji mówiono o małym urządzeniu, które można zamontować w silnikach, aby zmniejszyć zużycie paliwa...

Sprzedawała to mała firma w Normandii, ale nie pamiętam nazwy...


Czy to komuś coś przypomina?

dziękuję

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/12, 09:19

Zwróć uwagę na 3 rzeczy Sepo:

naucz się szukać w wyszukiwarce

wstaw linki jak już znajdziesz

Uważaj, aby nie reklamować się oszustom: nie znosimy tego! Jeśli chodzi o oszczędność paliwa, palaczy nie brakuje!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/06/12, 15:45

Aby im uwierzyć, musieliby także sprzedać swoją maszynę, wyposażoną w szybki pomiar przepływu paliwa, a także mocy dostarczanej przez silnik (moment obrotowy = pomiar skrętu wału napędowego silnika) i prędkość obrotową tego samego silnika. wał.

Wtedy moglibyśmy mierzyć dokładnie i nie pozostawać w próżni przez setki kilometrów, nigdy tak samo!!

Dziwię się, że w dziedzinie ekonomii nikt nie zaczął od wykonania prostego, łatwego w obsłudze przepływomierza (na przykład ultradźwiękowego) oraz pomiaru momentu obrotowego i prędkości bez konieczności demontażu niczego skomplikowanego!

Zamiast ciągłego pozostawiania jedynie niejasnych wrażeń na temat najnowszych samochodów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/06/12, 17:46

dedeleco napisał:Dziwię się, że w dziedzinie ekonomii nikt nie zaczął od wykonania prostego, łatwego w obsłudze przepływomierza (na przykład ultradźwiękowego) oraz pomiaru momentu obrotowego i prędkości bez konieczności demontażu niczego skomplikowanego!

Zamiast ciągłego pozostawiania jedynie niejasnych wrażeń na temat najnowszych samochodów.


Czy mógłbyś nam pokazać, o czym myślisz?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/12, 18:05

Deledeco powiedział:

Dziwię się, że w dziedzinie ekonomii nikt nie zaczął od wykonania prostego, łatwego w obsłudze przepływomierza (na przykład ultradźwiękowego) oraz pomiaru momentu obrotowego i prędkości bez konieczności demontażu niczego skomplikowanego!


Nie jestem pewien, czy to takie proste: na wlocie benzyny są dwie rury: wlot i nadwyżka powrotu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/06/12, 18:24

Obliczanie zużycia paliwa przez samochód w niego wyposażony jest funkcją czasu trwania wtrysku, jeśli zmienimy ciśnienie lub pojawi się problem w obwodzie modyfikującym je, zniekształcamy obliczenia.


Osobiście polecam olej syntetyczny i przeciwcierny, który działa za każdym razem i nie jest oszustwem, lekkie zwiększenie ciśnienia w oponach też pomaga, a dodanie wysokowydajnego filtra powietrza zwiększa uzysk momentu obrotowego przy zmianie opon.prędkość przy niższych obrotach.


Dlatego mój duży amerykański czołg (Charger 2007) pali 7,5 l/100 km
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 06/06/12, 21:22

Myślę, że w tytule jest błąd! : Chichot:

Nie o to chodzi „poprawa konsumpcji”, ale wiele „poprawa baisse konsumpcji”, Przypuszczam!

Dlatego „poprawa konsumpcji” w pierwszej kolejności skorzystałyby koncerny naftowe... : Mrgreen:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Poprawa zużycia paliwa w samochodach




przez moinsdewatt » 07/06/12, 13:24

sepo napisała:Witam,

Jakiś czas temu w telewizji mówiono o małym urządzeniu, które można zamontować w silnikach, aby zmniejszyć zużycie paliwa...

Sprzedawała to mała firma w Normandii, ale nie pamiętam nazwy...


Czy to komuś coś przypomina?

dziękuję

Cordialement


Rozumiem, dlaczego jest mnóstwo ludzi, którzy dają się nabrać.
: Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199