Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 02/08/23, 10:18

Otwieram ten temat, aby porozmawiać o analizach oleju silnikowego, które umożliwiają (lub nie) konserwację zapobiegawczą silników o dużym przebiegu lub innych komponentów wykorzystujących oleje smarowe (takich jak skrzynie biegów). Jest to bardzo interesujące przy szacowaniu zużycia niektórych komponentów.

IESPM_próbka.jpg
IESPM_echantillon.jpg (45 Kio) Wyświetlono 1340 razy


Właśnie otrzymałem analizę mojego saaba o przebiegu niecałym 280 000 km. Nieźle jak na babcię z 2005 roku...

Widzisz Makro, Turbo jest zużyte, ale (jeszcze) nie umarło (a priori…)… ale wbrew temu wierzę, że Kennol będzie moją pierwszą i ostatnią wymianą oleju!

IESPM_saab.png
IESPM_saab.png (173.83 KiB) Dostęp 1290 razy


Zbieg okoliczności Remundo właśnie go stworzył. Ale to benzynowa hybryda, która działa na E85, więc trudno bezpośrednio porównywać...

Golf GTE by Remundo, źródło: auto-mniej zużywające/volkswagen-golf-gte85-plus-le-hybryda-wielopaliwowa-sycomoreen-t15053-300.htmlp534494

Obraz

Krótko mówiąc, zapraszam wszystkich ekonomistów, którzy jeżdżą z nieco większymi przebiegami (>150 000 km) do wykonania tego rodzaju testu. Ocena? To powinno Cię zainteresować...
Tutaj możesz zamówić swoje zestawy: https://www.iespm.com/diagserver/Kit

(taniej znajdziesz w necie, ale nie gwarantuję, że wyniki będą równie dokładne... tam mamy już 2 opinie...)

Myślę, że przeprowadzę kolejną analizę mojej babci, gdy przejadę 320 000 km ... (jeśli do tego czasu nadal będzie jeździć ...) ... i przy następnej wymianie założę olej lepszej jakości (ja pomyśl żeby zrobić to około 15 000 km jako środek zapobiegawczy...)

Ciąg dalszy nastąpi ...
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 02/08/23, 10:29

ps: poziom synchronizacji Wysłałem próbkę 25 lipca (po południu) i otrzymałem ją dziś rano e-mailem… więc jest to raczej bardzo szybkie leczenie… Nie wiem, czy fakt, że są wakacje, przyspiesza przetwarzanie czas lub spowalnia...

O której godzinie miałeś Remundo?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 02/08/23, 11:03

Czy ktoś wie jak interpretować numer "Wear Index" na górnym silniku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Macro » 02/08/23, 13:36

Trzeba się bać, żeby się uspokoić prosząc o nową analizę za 15000... To soczysta sprawa, strach... Zobaczysz silnik fiata, który cię nie ostrzega, nagle gaśnie.. .
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 02/08/23, 19:52

40 000 km powiedziałem...

Na przerwę, do cholery, mam zapasowy silnik VW!! : Chichot:

Podobno nie są przeciętne... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Macro » 02/08/23, 20:18

Nie ma złych samochodów... Tylko źli kierowcy...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Macro » 02/08/23, 20:26

Christophe napisał:40 000 km powiedziałem...

Na przerwę, do cholery, mam zapasowy silnik VW!! : Chichot:

Podobno nie są przeciętne... : Mrgreen:

1.6 tdi mojego caddy przy 390 000 km... Nadal jest w stanie zrobić od 0 do 100 w mniej niż 10 sekund...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 02/08/23, 22:15

Masz na myśli, że Remundo jest złym kierowcą? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Remundo » 02/08/23, 22:25

Christophe napisał:ps: poziom synchronizacji Wysłałem próbkę 25 lipca (po południu) i otrzymałem ją dziś rano e-mailem… więc jest to raczej bardzo szybkie leczenie… Nie wiem, czy fakt, że są wakacje, przyspiesza przetwarzanie czas lub spowalnia...

O której godzinie miałeś Remundo?

około 1 miesiąca, ale poczta grzebała (strajk 49-3 przeciwko reformie emerytalnej).

To ten sam technik, który analizował nasze próbki :)

W przeciwnym razie właśnie przekroczyłem 200 000 km z GTE85+

silnik spalinowy około 80 000 km. A więc jeszcze w młodości.
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Macro » 03/08/23, 08:52

Christophe napisał:Masz na myśli, że Remundo jest złym kierowcą? : Mrgreen:


Tak szybko rozwalić golfowe podnośniki... : Chichot: Tak, bez wątpienia : Chichot: : Chichot: : Chichot:

To powiedziawszy, osobiście zanieczyszczenie oleju paliwem ostrzegałoby mnie przed pojazdem w 100% termicznym… Nie wiem, jak działa jego hybryda, ale mogę sobie wyobrazić, że sekwencje robocze silnika cieplnego są krótkie i nie pozwalają dobre rozgrzewanie silnika... Czyli bycie dobrym kierowcą w tym przypadku będzie polegało (według mnie) na zwiększeniu częstotliwości wymiany oleju w silniku termicznym... Albo na zasilaniu go paliwem do którego został zaprojektowany.. Po tym, jak myślę, że Remundo jest potężnym kalkulatorem opłacalności ekonomicznej... A zatem... Amortyzacja pojazdu jest dobrze zaplanowana...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111