Magnesy ...

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 28/10/06, 01:09

Christophe napisał:Nie interesują mnie magnesy.

To znaczy, że nie dostajecie procentu od producentów magnesów? :zaszokować: : Mrgreen:
Christophe napisał:ale jedno wyjaśnienie: twoje zeznania są bardzo mało precyzyjne... Jaki typ silnika? Jaki rodzaj testu? Jaki montaż? Jakie obciążenie? itd itd..

Hm, z kim rozmawiasz? :|
Christophe napisał:ps: delnoram, 4,9 l/100 na twoim 14-letnim ciele... jaki jest twój sekret? Diesel AX?

Nie, Clio 1992D z 1.9 r., dlaczego chcesz taki sam? : Chichot:
(Jest to spożycie z ostatnich 6 miesięcy, kiedy nadejdą mrozy, spożycie ponownie wzrasta :| ).
Ostatnio edytowane przez delnoram 28 / 10 / 06, 10: 27, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/10/06, 07:17

Jean-Do57 napisał:stanowisko testowe to jedyny sposób na dokonanie poważnych pomiarów.


powitanie

ławka nie jest jedynym sposobem na przeprowadzenie poważnych pomiarów, a ponieważ uwzględnia bardzo niewiele parametrów zewnętrznych, jest to najbardziej losowy sposób pomiaru przyrostów zużycia, jaki znam. : Evil:

Wreszcie jesteś na dobrej drodze, aby zostać inżynierem : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/10/06, 12:10

Zac napisał:ławka nie jest jedynym sposobem na przeprowadzenie poważnych pomiarów, a ponieważ uwzględnia bardzo niewiele parametrów zewnętrznych, jest to najbardziej losowy sposób pomiaru przyrostów zużycia, jaki znam. : Evil:


Przesadzasz... to wciąż pozwala nam scharakteryzować silnik... problem w tym, że producenci silników PRZESŁUCHAJĄ tylko na stanowisku badawczym... Być może dlatego Pantone się blokuje... na tym etapie...

ps: w sprawie delnorama rozmawiałem z Jean-Do, z wyjątkiem PS...
0 x
Jean-Do57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 25/11/04, 20:32
Lokalizacja: Metz (57)
x 1




przez Jean-Do57 » 28/10/06, 14:14

Cześć,

Silnik zamontowany na ławce to 2-litrowy silnik benzynowy z gaźnikiem, jest to silnik montowany w BX lub 405.

Aktualnie przetestowaliśmy jeden punkt pracy:

1530 rpm
57 Nm
300 ml benzyny zużyte w ciągu 3 minut i 10 sekund, zarówno z magnesami, jak i bez nich.

co daje nam moc wyjściową 9,1 kW, moc wejściową 55,3 kW i sprawność dla tego punktu pracy 16,5%.

Tak niska sprawność jest zjawiskiem normalnym, ponieważ silnik był używany przy częstotliwości obrotowej niższej niż jego maksymalna sprawność. (około 3000-3500 obr/min)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/10/06, 14:29

Jean-Do57 napisał:Cześć,

Silnik zamontowany na ławce to 2-litrowy silnik benzynowy z gaźnikiem, jest to silnik montowany w BX lub 405.

Aktualnie przetestowaliśmy jeden punkt pracy:

1530 rpm
57 Nm
300 ml benzyny zużyte w ciągu 3 minut i 10 sekund, zarówno z magnesami, jak i bez nich.

co daje nam moc wyjściową 9,1 kW, moc wejściową 55,3 kW i sprawność dla tego punktu pracy 16,5%.

Tak niska sprawność jest zjawiskiem normalnym, ponieważ silnik był używany przy częstotliwości obrotowej niższej niż jego maksymalna sprawność. (około 3000-3500 obr/min)


powitanie

ustaw młyn na 5500 obr./min, z pompą paliwa o dużym przepływie (+ powrót do zbiornika jak w przypadku oleju napędowego) i możesz uzyskać pozytywny wynik.

Magnesy są skuteczne tylko wtedy, gdy paliwo przepływa „szybko” przed nimi.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/10/06, 14:32

Dziękuję za te szczegóły, już widać wyraźniej...gdzie umieszczono magnesy? Zakładam, że na paliwie?

W każdym razie w przypadku magnesów nigdy nie wykazano wyraźnie skuteczności, a jeśli taka istnieje, byłaby ona „długotrwała”...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/10/06, 16:46

Halo

Aby magnesy były skuteczne, przepływ paliwa musi być duży.



Poza starymi silnikami gaźnikowymi, we wszystkich silnikach benzynowych z wtryskiem jest ogromny przepływ paliwa w przewodzie, tak samo w przypadku diesla, wystarczy odłączyć powrót i wrzucić do 25-litrowego kanistra, tak nie jest.długo aż się zapełni !

W dieslu gdzie umieściłeś magnesy? tylko na przewodzie który idzie do pompy wtryskowej, czy 1 na wtryskiwacz? (przewody wykonane są z grubej stali), obecnie możliwości montażu jest wiele, tzn. dwa magnesy przyciągają się twarzą w twarz i kilka cm dalej kolejny ustawiony naprzeciwko siebie o tej samej polaryzacji, niektórzy montują drugi zestaw naprzeciw siebie, aby uzyskać efekt rodzaj przemiany, a raczej rodzaj odwrócenia polaryzacji.
Mój zestaw jest wykonany z magnesu neodymowego z ładnym zamkniętym obwodem magnetycznym, takim jak transformatory w pojeździe benzynowym. Jest zainstalowany od 2 lat, ale nigdy nie udało mi się zobaczyć niczego naprawdę mierzalnego. Pozwalam im zainstalować, bo tego nie robię. nie mam czasu, żeby je zdjąć.
Na dieslu jeździłem rok z magnesami, niedawno je zdemontowałem, bo jechałem na 100% smażonych ziemniaków, stwierdziłem, że wąskie przejście w magnesach powoduje zwężenie w obiegu paliwa (oleju).
Na innej forum jedyny facet, który miał wyniki, umieścił serię magnesów koniec do końca na przewodzie. Ci z firmy, która to sprzedaje, zainstalował 3 serie magnesów z odwróconą polaryzacją na środkowym zestawie, czego jeszcze nie próbowałem.
Ale w zasadzie, gdy nie mogę zmierzyć ani trochę, nie idę dalej tą drogą, chyba że popełniłem duży błąd konstrukcyjny, a jeśli już coś jest, to jest to bardzo słabe. co prawda miałam spodnie jednocześnie i wiele przeróbek, więc już nie wiadomo co jest co
Konieczne byłoby nieco dokładniejsze określenie typu zespołów, które wykonałeś, abyśmy mogli porównać liczbę magnesów, polaryzację, przyciąganie lub odpychanie, szczelinę powietrzną (cały przewód gumowy) lub zgniecione 4 magnesy na tej samej średnicy, czy szereg magnesów? Nie będę zdradzał, pewne jest, że w takim montażu stosujemy wyłącznie neodym!

Zastanawiałem się, gdzie podział się mój post, teraz już wiem!

André
0 x
Jean-Do57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 25/11/04, 20:32
Lokalizacja: Metz (57)
x 1




przez Jean-Do57 » 28/10/06, 18:28

Rzeczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby sporządzenie krzywej momentu obrotowego i mocy z magnesami i bez nich. Trochę brakowało nam czasu i paliwa, aby to zrobić, więc wykonaliśmy tylko jeden punkt operacyjny.

Użyłem 2 magnesów neodymowych (20x10x4 mm) umieszczonych na wężu dopływowym paliwa tuż przed gaźnikiem. Spróbuję umieścić 3 pary magnesów w rzędzie i zobaczę, czy to coś zmieni.

Poza tym, jeśli chodzi o elektromagnesy, czy ktoś już testował? Czy należy je ułożyć w taki sam sposób jak magnesy? (dla polaryzacji)

dzięki.
A+
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/10/06, 18:54

Witam,
w przypadku elektromagnesu jesteśmy ograniczeni nasyceniem stalowego rdzenia, nawet najlepiej zorientowane stopy kryształów nie konkurują z magnesami neodymowymi, nawet jeśli musimy unikać przepuszczania neodymu przez grubość żelaza, magnesy muszą mieć niemal bezpośredni kontakt z ciecz, jeśli to możliwe, małą szczelinę powietrzną, żelazny szkielet wokół, aby skierować pole, trochę pomaga, ale przede wszystkim powoduje zwarcie silnego pola magnetycznego na pełnym automatycznym desensorze, w przeciwnym razie może to być szkodliwe

Obraz

Obraz

Obraz

Prześlij zdjęcie za pomocą PicTiger

Uważaj, niektóre magnesy są spolaryzowane na północ i południe po tej samej stronie, szczególnie na dyskach twardych, trzeba je przeciąć na pół, innym magnesem łatwo to sprawdzić.
Powodzenia, nie spodziewaj się cudów, tylko trochę o jeździe...
PS
Niedaleko Twojego domu, 15 km, znajduje się piękna mała wioska Marange -Silvange... same dobre wspomnienia..
Pegaza rozpoznajecie na zdjęciu nr 2 przekładkę śmigła Lycoming.
André
Ostatnio edytowane przez Andre 29 / 10 / 06, 16: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/10/06, 19:31

Chciałbym jeszcze wrócić do niektórych komentarzy Kryspusa (który stopniowo odkrywa przed nami ciekawe rzeczy)

W „małym” silniku, jeśli jest on również gaźnikowy, ilość pompowanej benzyny jest zbyt mała, aby zapewnić zadowalające natężenie przepływu. Jednak to iloczyn indukcji x prędkości wpływa na cząsteczki paliwa.

Przy „małym” natężeniu przepływu prędkość paliwa można zastąpić zmianą strumienia magnetycznego, dostarczając prąd przemienny do elektromagnesu prostopadle do węża. Efekt „odczuwalny” przez cząsteczki jest identyczny z szybkim przejściem przed magnesem trwałym.

Na stałym stole nie jest trudno zasilić elektromagnes przy częstotliwości 50 Hz za pomocą transformatora...


1) produkt indukcyjny Ale skąd bierzesz tę zasadę?

2) majsterkując trochę przy alternatorze, możemy mieć całą alternatywę, jaką chcemy, prawda?


Christophe straszysz nas swoją wypowiedzią na temat zachowania pantone na ławce, ale poza tobą, który przeprowadził szeroko zakrojone testy na ławce w francuskojęzycznym pantone (prawo autorskie słonia :D ), przy znacznych obciążeniach (np. 30-40 kW?)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 93